خیار گیاه بومی هندوستان است و از آنجا به نقاط دیگر جهان راه یافته است. حدود بیست قرن قبل از میلاد مسیح مصریان قدیم از آن استفاده می كرده اند. خیار گیاهی است علفی و یكساله دارای ساقه خزنده و پوشیده از خارهای نازك و خشن است . برگ های آن بزرگ و دارای زاویه و دندانه دار است. گل های آن زرد رنگ كه به دو صورت نر و ماده روی یك پایه قرار دارند. میوه آن سبز رنگ و بسته به نوع و نژادهای مختلف ممكن است كوچك یا بزرگ باشد.

نکاتی جالب از خیار

1 -اگر بعد از ظهر خسته هستید به جای اینکه نوشیدنیهای کافئین دار بنوشید خیار بخورید. خیار دارای ویتامین های گروه b هستند که شما را سرحال می کند.
2 -اگر اینه حمام بخار می کند انرا به اینه بمالید تا از بخار کردن جلوگیری کند.
3 -اگر حشرات و حیوانات باغچه شما را نابود می کنند داخل یک بشقاب الومینیومی خیار برش خورده را بگذارید تا همه انها را فراری دهد. موا خیار با الومینیوم ترکیب شده و بویی را ایجاد می کند که همه حشرات را فراری می دهد.
4 -اگر روی پوست خود ناهمواری دارید و می خواهید که از شر ان خلاص شوید خیار برش خورده را به ان محل ها بمالید .مواد فتو شیمیایی خیار باعث از بین رفتن چاله چوله های صورتتان می گردد.
5 -برای فائق امدن بر گرسنگی عصر ،خیار خوردن را فراموش نکنید.
6 -چنانچه یک ملاقات مهمی پیش رو دارید و فرصت واکس زدن برای شما وجود ندارد روی کفش تان خیار بمالید .خیار کفش را براق کرده و در مقابل نفوذ اب مقاوم می کند.
7 -اگر روغن ندارید ،لولاهای درتان سر و صدا میکنند خیار را به ان بمالید روان شود.
8 -اگر دچار استرس هستید ،یک خیار را خرد کرده و در اب جوش بگذارید ،مواد شیمیایی ان باعث ارامش شما می گردد.
9 -بعد از غذا ادامس ندارید و می خواهید به یک ملاقات مهم بروید، یک برش از خیار را برای سی ثانیه به سقف دهان بفشارید، بوی بد دهان با کشته شدن باکتری های بد بو از بین می رود.
10 -اگر یک روش برای تمیز کردن وسایل استیل می خواهید ،با خیار انها را تمیز کنید.
11 -اگر در حال نوشتن اشتباه کردید از ان می توانید بعنوان پاک کن (از قسمت بیرونی) استفاده کنید.

0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.