چرا طواف کعبه بر خلاف عقربه های ساعت است؟چرا طواف کعبه بر خلاف عقربه های ساعت است؟


 

حسین اردکانی، دکترای علم فیزیک و از شاگردان پروفسور حسابی

هر آنچه در دین های مقدس وجود دارد دارای مبنای علمی است به طوری که در اعمال حج آمده است که جهت حرکت برای طواف به سمت چپ برخلاف جهت عقربه های ساعت باشد یا اینکه اکثر مراجع تقلید می گویند که بهتر است در ناحیه درب  خانه خدا تا مقام ابراهیم طواف انجام شود که 
این نظریه قابل اثبات است.

در نیمکره شمالی که خانه خدا واقع شده است وقتی هر ذره یا جسمی خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخد 5 نیرو به آن وارد می شود که جمع این نیروها و انرژی ها به سمت داخل است.

در بحث طواف هم همین است. ذرات در اینجا انسانها هستند و مجموع این نیرو ها نیز به سمت مرکز که همان خانه خداست هدایت می شوند. اگر در طواف چرخش به سمت راست انجام می شود در علم فیزیک آمده است که گریز از مرکز رخ می داد و طبق قانون فیزیک ذرات که در اینجا انسانها هستند به سمت بیرون پرتاب می شدند و نیروی آنها به سمت مرکز که همان خانه خداست هدایت نمی شدند.

حالا اگر خانه خدا در نیمکره جنوبی واقع می شد حتما در دین ما تاکید بر این می شد که باید در جهت عقربه های ساعت یعنی به سمت راست، طواف خانه خدا انجام شود.

دربارۀ تاکید بر طواف بین درب  خانه خدا و مقام ابراهیم

هر جسم متحرکی که حرکت دورانی دارد اگر شعاعش کم شود، سرعتش به طور ناخودآگاه زیادتر می شود و تمایل و تمرکز آن به سمت داخل و مرکز بیشتر می شود. به همین دلیل اکثر مراجع می گویند که در این فاصله طواف خانه خدا انجام می شود چون با این تمرکز صعود و عروج رخ می دهد.

این دکترای علم فیزیک معتقد است که همه چیز در دنیا براساس علم فیزیک قابل بررسی است؛ اما انسان در این حد نیست که تمام آنها را دریافت کند.

ثبت نام آنلاین در دوره های آموزشی آموزشگاه موسیقی همراز

 

0
0
0
0 نفر

3 نظر

  1. سلام ممنون بخاطر گذاشتن این تحقیق .
    یه سوال کعبه در نیمکره شمالیه؟ ما در نیمکره جنوبی هستیم ؟ چجوری؟

  2. در این مورد اطلاع داشتم که نیرو مثبت در خانه خدا و در مکه است از اینکه بیشتر توضیع داده اید ممنوع چون خودم اکر خدا بخواهد قصد سفر به این مکان نورانی را دارم و خیلی خیلی خوشحال و روز شماری می کنم smiley33 smiley17 smiley17
  3. سلام عزیزم .خوشا به سعادتتون.انشاالله به سلامتی به این سفر روحانی بروید.محتاجیم به دعا.من هم خیلی دوست دارم به این سفر بروم...از پیام تشکرتان ممنونم.عزیزم. smiley17

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.