+ آموزش موسيقي در سنين رشد به رشد ناحيه هايي از مغز كه مربوط به « زبان» و « استدلال» است، كمك مي كند. رشد مغز تا سالها پس از تولد ، ادامه پيدا مي كند. مطالعات اخير به وضوح نشان داده است كه آموزش موسيقي به رشد جسمي نيمه ي چپ مغز كمك مي كند ، نيمه اي كه به « پردازش زبان» مربوط است. همچنيين آموزش آن به شكل گيري ارتباط بين سلولي مغز كمك مي كند. ارتباط دادن اطلاعات جديد به آهنگ هاي آشنا ،‌ به ثبت اطلاعات كمك مي كند.

+ ارتباط علي و معلولي بين موسيقي و هوش تجسمي (توانايي تصور جهان به طور دقيق و ايجاد تصاوير از اجسام در ذهن) وجود دارد.اين نوع هوش،‌كه فرد توسط آن مي تواند اجزا را در كنار هم تصور كند ، در خيلي از موارد به كار مي آيد از حل مسائل پيشرفته ي رياضي گرفته تا چيدن كتاب هاي لازم در كيف مدرسه.

+ دانش آموزان هنر ، تفكر خلاق را ياد مي گيرند تفكري كه در آن انواع راه ها را بررسي مي كنند و قوانين و فرض هاي منسوخ را كنار مي گذارند. چرا كه سوال هاي راجع به هنر تنها يك جواب درست ندارند.

+ مطالعات اخير نشان داده كه دانش آموزان هنر در سوالهاي استاندارد و آزمون هاي تستي موفق ترند و نمرات بالاتري در درس هايشان مي آورند.

+ آموختن هنر به دانش آموزان اين فرصت را مي دهد تا به فرهنگ هاي ديگر هم نگاهي داشته باشند و نسبت به مردم با فرهنگ هاي گوناگون همدل باشند. اين رشد همدردي و همدلي ،‌در مقابل رفتار مغرورانه و « اول خودم » ، پلي بين شكاف فرهنگي مي سازد و احترام به ساير نژاد ها را از كودكي مي آموزد.

+ دانش آموزان موسيقي ،‌وقتي مي بينند كه چه طور بايد جزئيات طريف را با زحمت كنار هم قرار داد تا به كاري خوب و نه متوسط رسيد با توليد سخت كوشانه خو مي گيرند و سعي مي كنند تا هميشه مهارت و ايتكار خود را بالا ببرند.

+ در موسيقي ،« اشتباه » ، «اشتباه » است.حد وسط وجود ندارد. يك ساز يا كوك است يا نيست . نت ها يا درست نواخته مي شوند يا غلط ، احساس توسط موسيقي ايجاد شده يا نشده . و تنها با كار سخت است كه يك اجراي خوب حاصل مي شود . دانش آموزان از طريق آموزش موسيقي ،‌ارزش كار سخت را مي فهمند و ارزشمندي جايزه ي سخت كوشي را حس مي كنند.

+ موسيقي توانايي كار گروهي و رعايت قوانين آن را افزايش مي دهد. براي آنكه حاصل كار يك گروه موسيقي خوب باشد بايد كل افراد به طور هماهنگ براي يك هدف يعني اجرا، كار كنند ،‌بايد ياد بگيرند ،‌در جلسات تمرين حاضر شوند و تمرين كنند.

+ موسيقي به كودكان توانايي بيان افكار و احساسات مي دهد. وقتي در نياز هاي اوليه ي زندگي امنيت نسبي ايجاد شود مساله ي ديگري كه در زندگي مطرح مي شود اين است كه چگونه زندگي خود را معنا ببخشيم و به سطح بالاتري برسانيم. هر كس احتياج دارد تا در طول زندگي با درون خود ارتباط برقرار كند ، با آنچه كه هست و با آنچه كه احساس مي كند. توانايي بيان احساسات و افكار باعث بالارفتن اعتماد به نس هم مي شود.

+ آموزش موسيقي توانايي هاي فرد براي فعاليت در محيط كاري را نيز بالا مي برد. در موسيقي شما بايد كاري را «انجام بدهيد» و نه اينكه تنها بنشينيد و نگاه كنيد. كارفرما ها به دنبال افرادي هستند كه توانايي هايي در چند زمينه داشته باشند و ‌در كار و برخورد منعطف باشند كه آموزش موسيقي به اين موارد كمك مي كند. در كلاس موسيقي ،‌دانش آموزان نحوه ي ارتباط بهتر و همكاري با يكديگر را مي آموزند.

+ شركت دراجراي يك اثر موسيقي ،‌به آن ها اين امكان را مي دهد تا بر ترس خود غلبه كنند و بتوانند خطر كنند. اضطراب به ميزان كم چيز خوبي است و ممكن است در زندگي پيش بيايد . اما نحوه ي برخورد با اضطراب ممكن است براي بعضي افراد مسئله باشد. خطر كردن براي كسي كه سعي دارد تا از تمام پتانسيل هايش استفاده كند ،‌لازم است.

+ آموزش هنر ، كودكان را به دنياي بي نظيري مي برد.

 

 

0
0
0
0 نفر

1 نظر

  1. matlabe jalebi bud,mamnuni

    matlabe jalebi bud,mamnuni
اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.