گروه اینترنتی پرشیـن استار | www.Persian-Star.org

این روزها با ورود به ماه تیر موج های گرم بیشتری احساس می شود و به نظر می رسد تابستانی گرم در راه است. اما چگونه می توان گرما زدگی و گرمای تابستان را به راحتی دفع کرد؟ این سوالی است که در ادامه بهترین پاسخ ها را برای آن آماده کرده ایم :

اولین نکته استفاده نکردن از لباس های ضخیم است همچنین دقت داشته باشید که چند لایه پوشیدن نیز در این دسته قرار میگیرد پس به هیچ عنوان کاری را انجام ندهید که مانع از دفع گرما از بدن می شود.

ورزش در این فصل می تواند به لاغر شدن شما کمک کند اما این نکته را نیز در نظر داشته باشید که برای فرار از گرما و گرمازدگی باید مایعات را به شدت مصرف کنید. هر ورزشکاری باید همیشه یک بطری آب در کنار خود داشته باشد.


اگر مجبور هستید به گرما عادت کنید بهتر است این کار در طی یک یا دو هفته باشد. برخی برای آنکه به گرما عادت کنند تمام مدت برای دو روز زیر آفتاب هستند اما این افراد تنها زمینه گرمازدگی را فراهم می کنند.

استحمام را فراموش نکنید چرا که یکی از موثرترین راه های فرار از گرمازدگی یک دوش آب خنک است. سعی کنید در تابستان حداقل روزی یک بار به حمام بروید تا کمتر گرمتان بشود.

استفاده از غذاهای فست فودی را تا حد امکان کاهش دهید. پزشکان به این نتیجه رسیده اند که خوردن غذاهای فرآوری شده در تابستان احتمال گرمازدگی را تا 70 درصد افزایش می دهد. از جایگزین های مفیدتری مانند آب دوغ خیار به جای این غذاها استفاده کنید.

0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.