1/4/1392 جشنواره فرهنگي نفس :

واحد فراهم آوري اعضاي پيوندي دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی(بیمارستان دکتر مسیح دانشوری) با همکاری جمـعیت حمایـت از پیوند اعضای ایرانیان، هفتمین جشنواره فرهنگی”نفس” را در راستای ترویج فرهنگ مقدس اهدای عضو از بیماران مرگ مغزی با موضوع "اهدای عضو، اهدای زندگی” برگزار می نماید.

اهداف جشنواره:

ترویج و بسط فرهنگ اهدای عضو

نجات جان بیماران نیازمند پیوند اعضا

ایجاد ارتباط نزدیک بین هنر و فرهنگ مقدس اهدای عضو

مشارکت مردم و هنرمندان در بسط و توسعه فرهنگ اهدای عضو

بخش های جشنواره:

نقاشی، عکس، پوستر، مجسمه سازی، کاریکاتور، شعر، جمله کوتاه، داستان کوتاه، فیلم نامه، نمایشنامه، انیمیشن، تیزر، فیلم کوتاه و فیلم مستند

گاه شمار جشنواره:

آخرین مهلت ارسال آثار:دهم مرداد ماه 1392

نمایشگاه و مراسم معرفی آثار برتر و اعطای جوایز: در روز برگزاری جشن نفس

شرایط شرکت در بخش های مختلف جشنواره:

نقاشی: آثار در دو گروه سنـی کودک و بزرگسال بررسـی می شوند. علاقه منـدان می توانند اصل اثر خود را از طریق پست یا به صورت حضـوری به دبیرخانه جشنواره تحویل دهند.

پوستر: آثار باید به صورت عکس، پرینت رنگی یا CD، در ابعاد 50 در 70 سانتیمتر با رزولوشن 300dpi و فرمت CMYK ارسال شوند.لازم به ذکر است ارسال یک نسخه پرینت A4 طرح اصلی همراه CD الزامیست.

عکس و کاریکاتور: علاقه مندان می توانند آثار خود را به صورت عکـس، پرینت رنگی یا CD با رزولیشن 300dpi و فرمت CMYK ارسال نمایند، آثـاری که با نرم افزارهای کامپیوتری اجرا شده باشند نیز مورد پذیرش می باشد.لازم به ذکر است ارسال یک نسخه پرینت A4 طرح اصلی همراه CD الزامیست.

انیمیشن: تکنیک در این بخش آزاد بوده و محدودیتی برای مدت زمان انیمیشن وجود ندارد.اثر می بایست در قالب DVD ارائه شده و در صورت تمایل پوستر انیمیشن نیز ضمیمه شود.

مجسمه سازی: علاقه مندان می توانند اثر خود را (تنها یک اثر) با جنس اختیاری و در ابعاد هر ضلع حداکثر 30 سانتیمتر ارسال نمایند.

نکته: چنانچه اثر منتخب شرایط اجرای بزرگ را اخذ نماید و منجر به عقد قرارداد گردد، حق نظارت اجرا با هنرمند صاحب اثر می باشد.

جمله كوتاه، داستان و شعر: علاقه مندان می توانند با ارسال آثار خود در قالب جمله کوتاه(حداکثر 100 کلمه)، شعر و داستان کوتاه تایپ شده با فونت نازنین سایز 12 در این بخش شرکت نمایند(از طریق ارسال ایمیل به نشانی admin@ehda.ir نیز امکان پذیر می باشد)

فیلم نامه: فیلم نامه ها می توانند در قالب داستانی، مستند، پویا نمایی و گونه های (ژانر) مختلف ارائه گردد. فیلمنامه ها باید با رعایت اصول ماشین نویسی با فونت 12 و حداکثر در 15 صفحه ارسال شود(از طریق ارسال ایمیل به نشانی admin@ehda.ir نیز امکان پذیر می باشد)

نمایشنامه: آثار نمایشی در حوزه های مختلف (کودک، نوجوان، بزرگسال) وگونه های مختلف(صحنه، عروسکی، رادیو، خیابانی....) قابل پذیرش می باشد.

تیزر: تکنیک در این بخش آزاد و حداکثر زمان آن 2 دقیقه می باشد. اثر می بایست در قالب DVDو با فرمت AVI ارائه شود.

فیلم کوتاه: زمان فیلم های تولید شده باید حداکثر 20 دقیقه باشد. اثر می بایست در قالب DVD ارائه شود.

فیلم مستند: فیلم های تولید شده هیچگونه محدودیت زمانی ندارند. اثر می بایست در قالب DVD ارائه شود.

شرایط عمومی شرکت در هفتمین جشنواره فرهنگی نفس:

کلیه شرکت کنندگان لازم است به همراه آثار، مشخصات فردی از جمله نام و نام خانوادگی، نام پدر، شماره شناسنامه، آدرسو شماره تلفن خود را نیز ارسال نمایند.(علاوه بر ارسال مشخصات به صورت جداگانه، درج نام و شماره تلفن بر روی آثار الزامیست)

داوری بر آثار نوشتاری بر اساس کدهای مخصوص به هر اثرانجام خواهد شد و نام صاحب اثر، همچون رشته های دیگر، در اختیار داوران قرار نخواهد گرفت.

ستاد برگزاری جشنواره مجاز است که آثار انتخاب شده را در امور انتشاراتی ، فرهنگي و اطلاع رسانی مربوط به اهدای عضو استفاده کند.

ستاد برگزاری جشنواره هیچ مسئولیتی در قبال آسیب های ناشی از ارسال نامطلوب پست را نمی پذیرد.

تصمیم گیری در موارد و مسائل پیش بینی نشده و تغییر شرایط و مقررات اعلام شده به عهده ستاد برگزاری جشنواره می باشد. آثار ارسال شده عودت داده نمی شوند و واحد پیوند اعضا مختار است در راستای فرهنگ سازی اهدای عضو از آن ها استفاده نماید.

فقط آثار بخش های جمله کوتاه، شعر، داستان، فیلمنامه و نمایشنامه می توانند به جای ارسال پستی ، به همراه مشخصات کامل به آدرس پستی admin@ehda.ir ارسال گردند.

نشانی پستی دبیرخانه جشنواره نفس: تهران- خیابان نیاوران - خیابان باهنر(دار آباد)- بیمارستان دکتر مسیح دانشوری- واحد پیوند اعضا

صندوق پستی: 634-19575 - کد پستی: 1955841452

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید در ساعات اداری با تلفن های 26109966 و 26109419

(واحد فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی) تماس حاصل فرمایید.

جوایز نفیس جشنواره بر طبق نظر داوران برجسته هر رشته، به آثار برگزیده تعلق خواهد گرفت.

0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.