متاسفانه بعضی مادران روی ناخن های کوچک و زیبای دختربچه های کم سن وسال خود لاک های رنگی مختلف می زنند اما لاک های ناخن حاوی مقادیری مواد شیمیایی هستند که فقط بافت نسبتا محکم ناخن ها می توانند آنها را تحمل کنند.

پزشکی: خطر لاک برای بچه ها


از آنجا که برخی بچه های کوچک، عادت به جویدن ناخن های خود یا در دهان کردن انگشت و ناخن ها دارند، ممکن است در صورت آغشته بودن ناخن ها به لاک، مقداری از لاک را بجوند و با بلعیدن مواد شیمیایی موجود در آن، دچار واکنش های دهانی یا ناراحتی های گوارشی بشوند. از سوی دیگر، وجود ماده بسیار مضر سرب در لاک های رنگی دور از انتظار نیست. به همین دلیل والدین برای پیشگیری از ابتلا به ناراحتی های مخاطی یا عوارض گوارشی، بهتر است از خیر استفاده از لاک روی ناخن های فرزندشان بگذرند. علاوه بر اینها، اگر جویدن و بلعیدن لاک ناخن، به دفعات تکرار شود، امکان ابتلا به مسمومیت ها هم در آنها افزایش می یابد.

پزشکی: خطر لاک برای بچه ها


به تازگی برخی تولیدکنندگان لاک های ناخن ادعا می کنند لاک های مخصوص بچه ها را بر پایه آب و رنگ های مجاز خوراکی تهیه کرده اند. هرچند که صحت این گفته و ادعا باید بر اساس نتایج آزمایشگاهی به اثبات برسد اما اگر واقعا از آب و رنگ های خوراکی برای تهیه لاک های بچه گانه استفاده شود، دیگر برای سلامت بچه ها چندان مضر نیست.

منبع : سلامت ایرانیان
0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.