غذای مضر برای سلامتی
یادش بخیر آن روزهای خوش کودکی که مادرانمان با چاشنی عشق برایمان غذاهایی می پختند که شاید خیلی رنگ و لعاب فست فودهای امروزی را نداشت اما چنان به جانمان می نشست که بیماری جرات آمدن را به خود راه نمی داد.
امروزه با گسترش جوامع ،رشد زندگی ماشینی و افزایش اشتغال مادران ، کمتر وقتی برای به آشپزخانه رفتن وتهیه غذاهای سالم پیش می آید و بهترین راهکار سیر کردن خانواده ،غذاهای بسته بندی و آماده است.
اما آیا با خود اندیشیده ایم که غذاهای آماده و بسته بندی چه آسیب های سوئی ممکن است بر سلامتی خانواده به ویژه فرزندانمان که آینده سازان کشور هستند وارد کند،کودکانی که به علت مصرف غذاهای پر نمک و پرچرب رستورانها ذائقه شان تغییر کرده و دیگر غذاهای سنتی به مضاقشان خوش نمی آید.
امروزه بهترین تفریح برایمان این شده که به رستوران یا فست فود ها برویم و غذاهای پرچرب و پرکالری را مصرف کنیم اما این موضوع پيامدي ،جز اضافه وزن و سوء تغذیه برایمان ندارد.
در همين رابطه دکتر محمد صفریان مدیر گروه تغذیه دانشگاه علوم پزشکی مشهد با تاکید بر اینکه ذائقه کودکان از سنین یک تا دو سالگی شکل می گیرد اظهار مي کند:برای تغییر ذائقه باید كودك یك یا دو ساله را با غذاهای مختلف و طعم‌های متفاوت آشنا ،رژیم غذایی متنوع را برای كودك ایجاد كرد و كودك را باید به طعم‌های چربی، نمك و ادویه كمتر عادت داد.
اين در حالي است که به نظر مي رسد دغدغه ما در زمینه تغذیه متاسفانه ،تغییر فرهنگ غذایی نیست بلکه تغییر ذائقه است. چنانکه به گفته دکتر صفريان 10 تا 15 سال پیش افراد رغبت به خوردن پیتزا نداشتند اما حال این غذا در سفره اغلب ما جا باز کرده است.
اين متخصص تغذيه مي گويد: متاسفانه در بخش فرهنگی ما برروی ترویج غذاهای سنتی خود تلاش نکردیم. از همین رو در مواجهه با گسترش موج "فست فودها " این غذاها در حال نابودی هستند. این درحالیست که بسیاری از غذاهای بومی و محلی ما مغذی و مفیدند.
در حال حاضر از نگرانیهای عمده متخصصين تغذيه کمبودهای تغذیه ای در کودکانی است که متاثراز این نوع رژيم غذايي دچار سوءتغذیه و اختلال در رشد شده اند از این رو به والدین به خصوص مادران توصيه مي کنند با رعایت تنوع غذایی و افزایش مهارتهای آشپزی کودکان را علاقمند به تغذیه سالم و مغذی کنند.
امروز بخش زيادي از افزایش بار بیماری‌های غیرواگیر از جمله سرطان، دیابت و بیماری‌های قلبی و عروقی به شیوه زندگی و نوع تغذیه مردم بازمی‌گردد به طوري که دکتر فاطمه همايي عضو مرکز تحقيقات سرطان دانشگاه علوم پزشکي مشهدخاطر نشان مي کند مصرف فست‌فودها كه از فرهنگ غربی وارد ایران شدند از دلایل افزایش ابتلا به سرطان به شمار می‌روند.
بر اساس اعلام مراکز تحقيقاتي و درماني سرطانهاي معده ، مري و روده از سرطانهاي شايع در کشور به شمار مي رود که بخش زيادي از علل ابتلا به آن به نوع تغذيه و سبک زندگي فرد باز مي گردد .
رئيس دانشگاه علوم پزشکي مشهد هم در اين زمينه اظهار مي دارد که هر چه مي‌گوييم وزن نبايد بالا برود و کودکان و نوجوانان ما از اين بابت متضرر مي‌شوند، اما باز هم شاهد برخي بي‌توجهي‌ها از سوي خانواده‌ها هستيم؛ مي‌گوييم مصرف بي‌رويه فست‌فودها و انواع پيتزاها مضر و خطرناک است اما هر روز بر تعداد مراکز تهيه و توزيع اين موادغذايي بيشتر مي‌شود و علاقه و ذائقه مردم هم به خوردن آنها بيشتر مي شود.
دکتر محمود شبستري تاکيد مي کند که هر فردي حداقل بايد روزي دو عدد ميوه مصرف کند؛ متأسفانه خانواده‌ها، پيتزا را مي‌خرند، اما ميوه را نمي‌خرند؛ کودکان ما عادت به خوردن ميوه و سبزي ندارند و اساسا نمي‌دانند سبزي چه اهميتي دارد؟!، چون در بيشتر سفره‌ها نيست!
اين آرزوي همه ماست که جامعه اي سالم داشته باشيم اما شرط داشتن جامعه سالم ، خانواده سالم است و توسعه فرهنگ خودمراقبتي و پيگيري سبک زندگي سالم.
نقش قابل توجه رسانه هاي گروهي در ترويج فرهنگ تغذيه سالم بر کسي پوشيده نيست و بهتر است رسانه هاي گروهي به جاي تبليغ انواع مواد غذايي مضر همچون چيپس و پفک و ..... سبک زندگي سالم و بهترين روش تغذيه را به مردم آموزش دهند.

0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.