تغذیه: 4 ماده غذایی برای کاهش استرس
غذا بخورید و بر اضطراب غلبه کنید !


استرس می تواند شما را به سمت خوردن انواع تنقلات سوق دهد و این تنها به شرطی خوب خواهد بود که از غذای درست استفاده نمایید. برخی از مواد خوراکی می توانند حالات روحی شما را بهبود ببخشند . اگرچه غذاهای چرب و آسان آماده شو نظیر چیپس و انواع فست فود ها می توانند شرایط شما را بدتر کنند زیرا دیرتر هضم می شوند شما می توانید با خوردن غذاهای زیر آرامش را به خود بازگردانید.

اول : ماهی سالمون

این ماهی غنی از اسیدهای چرب امگا ۳ می باشد که بر طبق آخرین مطالعات یک بهبود دهنده طبیعی شرایط روحی است. همچنین امگا ۳ میتواند قلب شما را در شرایطی محافظت نماید که بدنبال استرس و بر اثر رها شدن و اوج گرفتن کورتیزول زیاد در معرض آسیب قرار گرفته است . کورتیزول به عنوان هورمون استرس شناخته می شود،زیرا زمانی که یک فرد تحت فشار قرار می گیرد ترشح آن بیشتر می شود و اگرسطح آن بالا بماند اثرات مخربی را به دنبال خواهد داشت . میتوانید از ماهی سالمون در وعده نهار و یا شام خود لذت ببرید.


دوم : آووکادو

این میوه منبع غنی از ویتامین B 6 و فولیک اسید است که هر دوی آنها به عنوان کاهنده استرس شناخته شده اند. ویتامین B6 و اسید فولیک پشتیبان کارکرد سلول های عصبی هستند. همچنین آووکادو تامین کننده پتاسیم مورد نیاز بدن شما بوده (یک آووکادو 975 میلی گرم پتاسیم دارد در حالیکه یک موز تنها ۴۲۲ میلی گرم پتاسیم دارد) که به گردش خون شما کمک می کند.میتوانید آن را به سالاد خود اضافه کنید.


سوم : بروکلی

یک فنجان بروکلی پخته شده تقریبا دو برابر یک پرتغال حاوی ویتامین سی است. ویتامین C می تواند به کنترل جریان خون و تنظیم سطح کورتیزول کمک نماید و نیز سیستم ایمنی شما را که به دنبال استرس ضعیف شده بود تقویت کند.می توانید بروکلی را به املت بدون روغن صبحگاهی خود اضافه کنید و یا در سالاد خود ازآن لذت ببرید.

چهارم : بادام درختی

سرشار از منیزیوم است و می تواند نیاز روزانه شما را به این عنصر حیاتی در تنظیم سطح کورتیزول تامین کند. مطالعات جدید نشان داده اند که منیزیوم بر روی سیستم عصبی مرکزی نقش آرامش بخش را ایفا می کند.
1
1
0
1 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.