تغذیه: رقابت پنیر و ماست


همه شما می دانید که لبنیات منبع مهم پروتئین به حساب می آیند. ولی درجستجو برای دستیابی به بهترینها این سوال مطرح می شود که بین محصولات لبنی کدامیک برتری دارد. در این رابطه قصد داریم دو محصول رابا هم مقایسه کنیم. ماست و پنیر.

ماست منبع غنی کلسیم به حساب می آید.بخصوص درمقایسه با پنیر و البته دارای پتاسیم و کربوهدرات بیشتری هم نسبت به پنیر است.از طرف دیگر، پنیر طی مراحلی از شیر بدست می آید که عبارتست از افزودن آنزیمهای خاصی به شیر که نتیجه اش بریدن و سفت شدن شیر است و سپس آبگیری وپرس نمودن محصول بدست آمده. دراین مراحل پروتئین وی به همراه آب باقیمانده از پنیر جدا می شود و آنچه باقی می ماند کازئین است.

و اما برنده رقابت؟

پنیـــر

از نظر درشت مغذی ها می توان پنیر را پیروز میدان حساب آورد.
یک فنجان پنیر کم چربی حاوی ۲۸ گرم پروتئین است، در حالیکه یک فنجان ماست کم چربی تنها حاوی ۱۲ گرم پروتئین است. البته درست است که بخش عمده ای از پروتئین وی موجود در شیر از آن جدا شده. ولی به همین خاطر پنیر منبع غنی از کازئین به حساب می آید پروتئین دیر هضمی که می تواند روند کاتابولیسم را برای زمان زیادی میان وعده های غذایی یا در طول شب متوقف کند.
برای این منظور ،مصرف یک فنجان پنیر کم چربی قبل از خواب شب را پیشنهاد می کنیم! در ضمن پنیر حاوی مقدارزیادی گلوتامین است، که می توان باعث تقویت سطوح هورمون رشد شود. بدنسازان بهتر است ماست را قبل از تمرین مصرف کنند البته اگر بتوانید یک پیمانه پروتئین وی هم به آن اضافه کنید مقدار پروتئین خوبی را در اختیار بدن قرار داده اید.

0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.