روانشناسی: کشف شخصیت واقعی مردها

کشف شخصیت واقعی مردها بدون نقاب و رسیدن به واقعیت طرف مقابل از دغدغه های قدیمی و همیشگی خانم ها بوده و هست.

شناخت عمقی مردان, مشکلات و سوءتفاهم هایتان را کم می کند و باعث برقراری رابطه بهتر بین شما می شود. کشف رازهایی از دنیای پر پیچ و خم مردان و توجه به آنها نه تنها به شما در تصمیم هایتان کمک می کند بلکه با نگاهی تازه شما را وارد افکار و سیاست های مردانه می کند. حالا اگر روی معنی کارها و اخلاق همسرتان حساس شده اید چند نکته ساده اما اساسی در مردان را بشناسید.

کاسه ای زیر نیم کاسه است

همه ما فکر می کنیم وقتی همسرمان با جزئیات تمام برایمان تعریف می کند که کجا بوده است و چه کرده است یعنی هیچ چیزی را از ما پنهان نکرده و با ما روراست است و می توانیم خیالمان راحت باشد اما باید بدانید که کاملا در اشتباه هستیم، چون وقتی او خیلی به تعریف جزئیات می پردازد یعنی در حال پنهان کردن موضوعی است و می خواهد با تعریف داستانی طول و دراز موضوع اصلی را پنهان کند.

نشانه ای مهم که می تواند عدم صداقت را نشان دهد زمانی است که شروع به تعریف کردن داستانی می کند و در آن بیشتر به جزئیات بی اهمیت می پردازد و مدام از موضوع اصلی طفره می رود، باید بدانید در این مواقع احتمالا در حال پنهان کردن موضوعی است، به خصوص اگر هنگام صحبت مدام مکث کند، چون در حال ساختن یک واقعیت خیالی است در این مواقع شما می توانید با سؤال کردن او را تا حدی مجبور به گفتن حقیقت کنید. اگر کمی با خود فکر کنید به این نتیجه می رسید که وقتی خودتان هم در حال گفتن حقیقت و تعریف کردن یک واقعه خاص هستید خیلی به جزئیات نمی پردازید.

روانشناسی: کشف شخصیت واقعی مردها


احساسات تان را کنترل کنید

شاید همسرتان خیلی گرفتار باشد، همیشه سرکار است و شما خیلی کم او را می بینید، این موضوع به خودی خود اصلا شک برانگیز نیست ولی زمانی که همسرتان یکباره و به طور ناگهانی و بدون اینکه سابقه داشته باشد شروع به خریدن کادوهای خیلی گران​ قیمت برای شما می کند، زمین و زمان را برایتان فرش قرمز پهن می کند تا حواس​تان از همه چیز دور باشد به این مسئله فکر کنید که شاید او دچار عذاب وجدان شده است و می خواهد به نوعی جبران کند (البته این مسئله همیشه صدق نمی کند).

گاهی نیز پیش می آید که همسر بی اعتنای شما ناگهان بیش از حد مهربان می شود و بیش از اندازه به شما توجه نشان می دهد همه اینها می تواند نشانه ای از احساس گناه او باشد بنابراین بهتر است در این مواقع در رفتارهای او دقیق شوید تا متوجه شوید واقعا چرا ناگهان اینقدر مهربان شده و آیا به راستی دچار تحول شده یا...

اگر شما آدم ساده ای باشید از چاپلوسی طرف مقابل خوشحال خواهید شد و همین رضایت خاطر شما نقطه آغاز شکست شما خواهد بود ولی اگر باهوش و زیرک باشید چاپلوسی او در برابر شما اذیت کننده نیز هست. نحوه روبرو شدن با اینگونه افراد بسیار ساده است به این ترتیب که از کنارشان به گونه ای بگذرید که انگار چیزی نشنیده اید و با لبخند ساده ای پاسخگوی او باشید، چرا که در نهایت شما برنده اید اگر عقل را به همراه زیرکی و حربه های مخصوص خودتان به کار گیرید. یادتان باشد احساسات شما به حد کافی زیاد هست در مواقعی آن را به کار گیرید که ضروری باشد نه در همه موارد.

آنها سریع گیج می شوند

مردان مدت زیادی را در دایره خشم خود از شما باقی می مانند اما به محض اینکه بهتر شدند ناراحتی شما و کش و قوس های بحث بین تان را تاب نمی آورند. اگر زنی شناخت کافی روی مرد ها داشته باشد این احساس ناراحتی را با صبوری تحمل می کند تا همسرش هم بتواند عبور موفقی از بحران یا ناراحتی پیش آمده، داشته باشد. مردها حین صحبت, سکوت می کنند تا احساس شان را نظم دهند.

مردها هدف مدار هستند و در آن واحد می توانند به یک موضوع توجه کرده و در مورد آن حرف بزنند. اما زن ها دایره وار فکر می کنند و در آن واحد می توانند در مورد چند مسئله حرف بزنند. اما این کار مردها را گیج می کند. مردها نیاز دارند که احساس کنند کارها را درست انجام می دهند بنابراین وقتی شما صحبت شان را قطع می کنید گویی به آنها گفته اید باز هم داری اشتباه می کنی! پس من تو را متوقف می کنم. این مسئله شاید به سرعت بین شما فراموش شود اما پس ذهن مردها را نمی توان به سادگی به حالت قبل برگرداند.

ما مردان قصه خودمان را داریم

مردها با بیان نکردن احساسات یا مشکلات شان، اعتماد به نفس بیشتری پیدا می کنند. مردها فکر می کنند اگر بعضی مشکلات را با همسرشان در میان نگذارند و یک تنه آن را حل کنند، مردانگی شان بیشتر می شود. آنها دوست دارند گاهی ژان وال ژان زندگی شما باشند. برای حل یک مشکل بزرگ دیر به خانه بیایند و به شما بگویند که سر کار بوده اند. به یکی از دوستان شان پول قرض بدهند و به شما بگویند که نمی دانند چرا از حساب شان پول کسر شده و حتی برای خرید یک هدیه مرخصی بگیرند و به شما بگویند سرکارند.

اگر به مردتان اعتماد دارید، همیشه به حیطه خصوصی اش وارد نشوید و بگذارید با این تصور که بخشی از زندگی و اتفاقاتش را به تنهایی مدیریت می کند، احساس بهتری پیدا کند. بعید نیست که شما با توجه به شناختی که از او دارید همه این پنهان کاری را کشف کنید اما نباید به او بگویید که سر از پنهان کاری هایش درآورده اید. اینها چیزهایی نیست که در ظاهر مردها به سادگی کشف کنید بلکه افکاری مردانه است که در ژن آنهاست و تا ابد هم این قسمت از زندگی شان را با شما قسمت نمی کنند.

مردها از اینکه در قبال چیزی, تعهد کلامی بدهند، بیزارند بنابراین تمام تلاش شما برای شنیدن پاسخی روشن از او با شکست مواجه می​شود. آن دسته مردانی که به هیچ چیز پاسخ روشنی نمی دهند همیشه در پس پرده ای از ابهام باقی می مانند. آنها شخصیتی آزارگر دارند و شما هرگز نخواهید فهمید چه در افکارشان می گذرد یا چه احساسی دارند. این طور نیست که اصلا با شما حرف نزنند نه، آنها با شما صحبت می کنند، اما مشکل این است که هرگز پس از آنکه صحبت هایشان تمام شد، نمی توانید بگویید به شما چه گفته اند. آقای اسرارآمیز متخصص صحبت کردن و ارتباط برقرار کردن بدون دادن کمترین اطلاعات است.
0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.