تغذیه: به زودی شکل همبرگر می شوید!

حتما می دانید که علم تغذیه و معجزه های آن چه کمکی به زیبایی شما می کند. در قرن نوزدهم یک فیلسوف آلمانی به نام لوودویک فیرباخ نقاشی ای از چهره یک انسان کشید که تمام اجزای آن را مواد غذایی تشکیل می دادند و زیر آن نوشت: انسان آن چیزی است که می خورد.

مصرف نامتعادل، زیاد و غیرطبیعی هر کدام از گروه های غذایی، می تواند حکم سم را برای بدن داشته باشد. مشکل، زمانی بروز می کند که مصرف غذاهای خاصی مثل فست فودها زیاد و مصرف گروهی دیگر کم می شود. اگر تا به حال ارادت ویژه ای به خوردن فست فود داشتید حتما قید زیبایی چهره تان را بزنید.

چرا زیر پوست شما آب نیست

همان طور که مصرف غذاهای طبیعی، تازه و تهیه شده از میوه ها و سبزی ها اثر مثبتی بر سلامت پوست دارد مصرف فست فودها و غذاهای چرب و شیرین اثر منفی بر بهداشت و سلامت پوست و ظاهر شما می گذارد. در چند سال اخیر استفاده از فرآورده هایی چون سوسیس و کالباس و فست فودها به صورت چشمگیری بالا رفته، این در حالی است که این مواد در کنار طعم جذب کننده خود، مشکلات زیادی را برای زیبایی شما ایجاد می کند.

مصرف زیاد این نوع غذاها در مواردی کهیر ایجاد می کند اما در بیشتر موارد تشدیدکننده برخی بیماری های پوستی مثل خارش یا بیماری های حاد پوستی است. بیشترین عامل تحریک کنندگی این مواد فلفل، ادویه و مواد رنگی و افزودنی است که در آن به میزان زیاد وجود دارد؛ بنابراین به افرادی که سابقه بیماری های پوستی، خارش یا کهیر دارند، توصیه می شود مصرف این قبیل فرآورده ها را به حداقل برسانند و ترجیحا از مصرف آنها خودداری کنند. از طرف دیگر ترکیبات سمی موجود در غذاهای فست فودی، زیبایی و شفافیت پوست را هم از بین می برند.

تغذیه: به زودی شکل همبرگر می شوید!


بروز ترک های پوستی

شادابی و زیبایی صورت شما را پوست تان تعیین می کند اما مواظبت از سلامت آن تاثیر مستقیمی از تغذیه و روش های مراقبتی شما می گیرد. غذاهایی که پوست تان را چروک و کدر می کند، نباید بخورید. یا لااقل کمتر بخورید و اگر خواستید بخورید بیشتر از هفته ای یک بار نخورید و ساندویچ ها و فست فودهای با ترکیب سالم تر و اندازه کوچک تر را انتخاب کنید و در کنارشان سالاد و سبزیجات مخصوصا کلم و گوجه فرنگی را فراموش نکنید.

چربی های موجود در فست فودها هم از بدترین نوع ممکن هستند؛ نه فقط ما را چاق و بدنمان را از فرم خارج می کنند بلکه مستقیما سلامتی پوست مان را تهدید می کنند. اتفاقی که خیلی هم خطرناک است. بنابراین با کاهش مصرف فست فودها تا حدی از بروز ترک های پوستی جلوگیری کنید. کسی که جوش می زند باید عادت خود را بشناسد مثلا اگر می بیند با خوردن شکلات یا فست فود جوش می زند، این پرهیز غذایی را رعایت کند. ترک ها و افتادگی پوست صورت تان هم نتیجه همان عادت بد غذایی شماست.

موهای تان کدر و شکننده می شود

فست فودها پر از نمک و چربی های ناسالم و کربوهیدرات های تصفیه شده مضر و پر از مواد شیمیایی نگه دارنده با اثرات سمی هستند. به ویژه وقتی در کنارشان نوشابه هم خورده می شود که سرشار از قند و ترکیبات شیمیایی مضر خاص خودش است. این که یک چنین ترکیبی با سلامتی ما چه می کند معلوم است.

درست زمانی که موهای شما نیاز مبرمی به میوه و سبزیجات و غذاهای سالم و مقاوم دارد این اسیدهای چرب و مواد قندی نه تنها باعث ریزش مو می شود بلکه جلوی شفافیت و سلامت ساقه مو را می گیرد و آن را شکننده و کدر می کند. فست فودها سرشار از نمک هستند. تا جایی که گفته می شود نمک پنهان موجود در یک وعده فست فود تا دوبرابر نیاز روزانه بدن ماست. اگر شور بودنش را احساس نمی کنید به دلیل طعم دهنده هایی است که به آن اضافه کرده اند. اگر احساس می کنید به تازگی موهایتان حالت خوبی ندارد یا بی روح و چرب شده حتما مرور کنید که در هفته و ماه های گذشته چقدر از این غذاها خورده اید.

فست فود زیبایی لبخندتان را می گیرد

فست فودها همچنین تاثیر بسیار مضری بر دندان شما دارد. یک همبرگر و سیب زمینی سرخ کرده به علاوه یک لیوان نوشابه که یک پک کامل غذایی شما را تشکیل می دهد، به خاطر داشتن شکر و نشاسته فراوان آن , اثر وحشتناکی بر سلامت دندان های شما دارد. قند و نشاسته موجود در این وعده غذایی و ترکیبش با بزاق دهان تولید اسید می کند. همین اسید با گرفتن مینای دندان حفره های کوچکی در دندان ایجاد می کند که در مدت کوتاهی به مرور باعث پوسیدگی دندان می شود.

فست فودها به هیچ وجه مواد مورد نیاز و مغذی دندان های شما را تامین نمی کند، در حالی که دندان های شما برای استحکام و سالم ماندن نیاز به کلسیم دارند و لثه های شما در اثر همین بی توجهی زیبایی و سلامتش به خطر می افتد و به همین دلیل لبخند زیبای تان را به راحتی از دست خواهید داد.

چاره چیست

ما هیچ وقت با آدم های خوش ظاهر و بدباطن، آدم های زیبا و خوشپوش ولی بدذات، دوستی و مراوده نمی کنیم. وقتی بفهمیم شخصی بدجنس و خبیث است از او فاصله می گیریم. حقیقت این است که فست فودها هم همین حالت را دارند و غذاهایی خوشمزه ولی مضر و با ارزش غذایی منفی هستند.

هیچ آدم عاقلی با این فکر که قرار است بعدها پادزهر بخورد زهر نمی خورد. یک موضوع خیلی مهم دیگر که گاهی از آن غفلت می شود این است که کلأ فست فودها برخلاف غذاهای خانگی که در آشپزخانه و با محصولات طبیعی درست می شوند محصولات طبیعی نیستند، بلکه محصولات آزمایشگاهی اند؛ ترکیبی از مواد طبیعی و مواد گوناگون شیمیایی. چند ترکیب شیمیایی مختلف در هر محصول فست فودی وجود دارد.

شما وقتی یک سیب می خورید می دانید که دارید چه می خورید ولی وقتی سوسیس و کالباس و همبرگر می خورید آیا واقعا می دانید که چه می خورید؟ همین ناآگاهی شما از چیزی که می خورید بلاهای جبران ناپذیری را بر سر سلامتی شما می آورد.
0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.