روانشناسی: نتایج جالب تحقیقات پرفسور سمیعی درباره مقابله با استرس

ساختار کوچک هیپوتالاموس در مغز ماده ی آزاد کننده ی هورمونی را ترشح می کند به نام کورتیکوتروفین. این ماده به همراه هورمونش وظیفه ی تامین انرژی لازم بدن برای مقابله با استرس و شرایط بحران اضطراب را دارد.
در واقع همان چیزی ست که به بدن کمک می کند تا بتواند مدیریت هیجان داشته باشد. اما عمر این ماده فقط یک سال است و گاهی به صورت خودکار در مغز ترشح می شود.
حال چه چيز باعث ترشح اين ماده مهم در بدن مي شود كه ما بتوانيم در مواقع بحران با استرس و اضطراب كنار بياييم. پروفسور سمیعی (جراح بزرگ مغز و اعصاب، در آلمان و البته يكي از بزرگترين پزشكان مطرح در دنيا) تحقیقاتی برای دانستن این مطلب که چه چیزهایی باعث ترشح بیشتر این ماده در برخی افراد و یا قطع و تاخیر ترشح در فرد دیگر میشود، انجام داد.

نتیجه تحقیقات چندی پیش در سایت پروفسور سمیعی منتشر شد:
نتیجه ی تحقیقات برای علم روانشناسی بی نظیربود و بسیار جالب
۱.وقتی شما از منظره ای یا دیدن چیزی لذت می برید و از آن به صورت کلامی تعریف مي کنید و اهل به به و چه چه کردن هستید میزان ترشح این ماده در مغز افزایش می یابد.
۲.وقتی شما یک پارچه، گلبرگ گل یا چیزی لطیف را لمس می کنید و احساس خوشایندی دارید میزان ترشح این ماده در مغز افزایش می یابد.

۳.وقتی شما دست می زنید یا همان به اصطلاح کف می زنید حتی وقتی دریک کنفرانس حضور دارید و یا در یک مهمانی و حتی به مدت زمانی کوتاه میزان ترشح این ماده را در مغز افزایش می دهید.

پس درود بر آنها که از هر چیز لذت بخش که می بینند و حس می کنند تعریف می کنند!
درود برآنها که عادت دارند چشمهایشان را پر کنند از زیبایی های بی نظیر طبیعت!
درو د بر آنها که وقتی قرار است کف بزنند به افتخار کسی یا چیزی بی رمق و براي رفع تکلیف این کار را نمی کنند!
چقدر خوبست که بدانیم رفتار ما و لذت های ما چه بصری و چه لمسی باعث می شود بدن در کنترل هیجانات و استرس های روزهای بعد ذخیره های مفیدی اندوخته کند و باعث ترشح بیشتر ماده های موثر مغز در آرامشمان شود.

پس یادت باشد:
لذت هایت را به زبان بیاور مغزت هوشیارانه آن را دریافت می کند و به کار می برد.
درود بر پروفسور سمیعی و همه نامداران این سرزمین.
5
5
0
5 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.