تغذیه: نوشیدنی ای که بیش از حد برای ریه مایه می گذارد


یافته های جدید دانشمندان نشان می دهند برخی از نوشیدنی ها باعث تقویت سیستم ایمنی بدن شده و به عنوان سپری مانع از ورود باکتری ها و ویروس ها به بدن می شوند.

بادام و شیر از جمله مواد غذایی به حساب می آیند که ترکیب آن ها باعث از بین بردن رادیکال های آزاد در بدن شده و می توانند سیستم تنفسی و ریه ها را تقویت کنند.

پزشکان امروزه به کودکان و سالمندان توصیه می کنند در فصولی مانند زمستان که میزان آلودگی ها افزایش می یابد با مصرف شیر و مواد مغذی مانند بادام، پسته و فندق از به خطر افتادن سلامتی خود جلوگیری کنند و نگذارند ویروس ها و باکتری های موجود در هوا به راحتی وارد سیستم تنفسی و ریه هایشان شود.

نتایج مطالعات نشان می دهند دانشمندان با انجام آزمایشهایی دریافتند افراد با خوردن این نوشیدنی می توانند به راحتی در فضای باز قرار گیرند اما نباید مدت زمان قرارگیری در فضای باز در روزهای آلوده بیش از حد باشد زیرا در غیر این صورت باعث بروز سرطان می شود.

شیر و بادام با ایجاد لایه ای نازک در سیستم تنفسی به عنوان پوششی برای جلوگیری از رسوب و نشستن آلودگی های موجود در هوا بر روی ریه ها می شوند و بدن می تواند آنها را نابود و از بین ببرد.
0
0
0
0 نفر

2 نظر

  1. ممنونم نگین جان smiley33

    ممنونم نگین جان smiley33
  2. خواهش می کنم گلم

    خواهش می کنم گلم
اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.