توصیه های خانگی برای زیبایی چشم ها


رایج‌ترین دستورالعمل‌های خانگی و برخی توصیه‌های طب سنتی برای رفع مشکلات نسبتا شایع سیاهی زیر چشم، قرمزی چشم ها، کبودی، پف، خستگی و بیحالی چشم ها. «زیروبم» ذکر این نکته را ضروری می‌داند که برای عمل به این توصیه‌ها بهتر است با پزشکتان مشورت کنید.

۱. کمپرس بابونه:
بابونه را دم کنید و بعد از صاف کردن، بگذارید در یخچال خنک شود. ۲ تنظیف را در این محلول بخیسانید و آب اضافی‌ا‌ش را بگیرید. بعد برای ۱۰ دقیقه کمپرس‌ها را روی چشمانتان بگذارید. بابوبه درمان مناسبی برای سردردهای عصبی هم است و می‌توانید وقتی سردرد دارید، با روغن گیاه بابونه پیشانی خود را ماساژ دهید.

۲.کمپرس چای سیاه:
۲ قاشق غذاخوری چای سیاه را در مقدار کمی آب‌جوش دم کنید و اجازه بدهید نیم ساعت باقی بماند. بعد آن را صاف کنید. تنظیف را در آن خیس کنید و بعد از آنکه آب اضافی‌اش را گرفتید، ۱۰ دقیقه روی چشمانتان بگذارید.

۳. پاشویه:
در کف پا مناطق حساسی وجود دارد که باعث هوشیاری فرد می‌شود. شستن و ماساژ پاها به‌خصوص ساق پا، قوزک، پاشنه و کف پا باعث می‌شود خستگی‌شان تا حد زیادی در برود. ۲ تشت را از آب پر کنید. یکی با آب سرد و یکی با آب گرم. ابتدا ۴۵ ثانیه پاهایتان را در تشت آب سرد بگذارید و بعد ۳ دقیقه در آب گرم بگذارید. همزمان پاهایتان را ماساژ دهید. این کار را ۳ مرتبه تکرار کنید.

۴. پماد خاک ‌رس سفید:
برخلاف خاک رس سبز که قابض است، خاک رس سفید با بیشتر پوست‌ها سازگاری دارد و افرادی که پوست‌های حساسی دارند، می‌توانند از مواد معدنی غنی این خاک بهره‌مند شوند. یک قاشق سوپخوری خاک رس سفید پودر شده را با آب مخلوط و خمیری ضخیم درست کنید. خمیر گل‌ رس را در تکه‌ای گاز استریل، قرار دهید و آن را روی پلک‌هایتان بگذارید و اجازه دهید ۲۰ تا ۴۰ دقیقه بماند.

۵. برش خیار:
چشمانتان را ببندید، برشی خیار روی چشمانتان بگذارید و ۱۵ دقیقه استراحت کنید. این کار باعث از بین رفتن سیاهی اطراف چشم شده و خستگی و سرخی چشم را هم برطرف می‌کند.

۶. کمپرس شیر:
اگر زیر چشمانتان سیاه شده، کمپرس شیر کم‌چرب را امتحان کنید. تنظیفی را در شیر بخیسانید و ۱۰ دقیقه روی چشمانتان بگذارید.

۷. شستشو با آب خنک:
ساده‌ترین کار این است که بعد از یک روز سخت کاری، صورت و چشمانتان را با آب خنک بشویید اما اگر نمی‌توانید به تمام صورت آب بزنید، قطعه‌ای یخ را داخل دستمال بگذارید و چند دقیقه‌ای روی چشمانتان قرار دهید.

۸. سیب‌زمینی:
اگر زیر چشمانتان سیاه شده، ورقه‌های نازکی از سیب‌زمینی خام را ۱۵ دقیقه روی چشم‌هایتان بگذارید.

۹. قطره استریل چشم:
فروش این قطره در همه داروخانه‌ها بدون نسخه است. بعد از شستشو، داخل پلک پایین خط چشم آبی یا سفید بکشید تا سفیدی چشمانتان بیشتر به نظر برسد.

۱۰. ترک سیگار:
اگر زیر چشمانتان سیاه شده یا گود رفته و خسته به‌نظر می‌رسد، یعنی کارتان زیاد است، تغذیه خوبی ندارید یا سیگار می‌کشید. پس عادت‌هایتان را تغییر دهید. برای پوشاندن این کبودی می‌توانید از کرم پودر و پنکیک با رنگ مکمل استفاده کنید. اگر کبودی به رنگ قهوه‌ای است، کرم‌پودر صورتی، اگر بنفش است کرم‌پودر زرد و اگر آبی است کرم‌پودر نارنجی انتخاب کنید.
0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.