دوغ نوشابه ماء الشعیردوغ نوشابه ماء الشعیر


خیلی ها نوشابه های گازدا را برای هضم بهتر غذاهای سنگین می نوشند، اما جالب است بدانید، نوشابه های گازدار نه تنها باعث هضم زودتر غذاها نمی شوند، بلکه موجب دیر هضمی غذا مضر بودن نوشابه گازداددر درازمدت نیز خواهند شد!

در همه شرایط آب بهترین نوشیدنی است افرادی که چاق هستند دوغ نباید بنوشند زیرا دوغ کالری بالایی دارد اما اگر فرد در وزن نرمال است و چربی خون و بیماری های قلبی عروقی ندارد می تواند از دوغ استفاده نماید دوغ به خاطر نمکی دارد در بیماران پرفشاری خون و بیمارانی که چربی خون دارند باید با احتیاط مصرف شود.


نوشابه های گاز دار هیچ خاصیتی ندارند، موجب دیر هضمی غذا در درازمدت میشوند و قند بسیار بالایی دارند ذکر شده است که در یک نوشابه 300 سی سی 20 حبه قند وجود دارد به دلیل فسفر بالا شیرینی‌اش را نشان نمی‌دهد و سبب چاقی می شود.

نوشابه‌های گازدار برای بیماران دیابتی بسیار مضر است و در این بیماران موجب دریافت کالری اضافی، بالا رفتن قند خون، پر ادراری و تشدید تشنگی می گردد.

ماء‌الشعیری نوشیدنی مناسبی است به شرطی که کم مصرف شود چون قند بسیار بالایی دارد برای اینکه خوشمزه شود آن را گازدار می کنند و از طعم دهنده های مصنوعی و مواد افزودنی غیر مفید در آن استفاده می شود و به دلیل قند بالا برای بیماران دیابتی مضر است.

تنها نوشیدنی که هیچ عارضه‌ای ندارد آب است اما باید به اندازه مصرف شود کسانی که بیماری‌های مفصلی دارند، در سن رشد هستند و خانم‌های باردار باید بین 6 تا 8 لیوان آب در روز میل نمایند تا آب بدنشان تامین گردد و در تابستان باید آب بیشتری مصرف نمود.

0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.