بهداشت و زیبایی: بوتاکس به کمک این بیماران می آید

دکتر پژمان مباشر، متخصص پوست، مو و لیزر در این باره به خبرنگار پایگاه خبری سلامانه می‌گوید: «از سم بوتولیوم می‌توان برای درمان سردردهای میگرنی، انحراف چشم، تعریق بیش از حد و بسیاری از بیماری‌هایی که عضلات را درگیر می‌کنند هم استفاده کرد».

این عضو مرکز تحقیقات پوست و سلول‌های بنیادین دانشگاه علوم پزشکی تهران می‌افزاید: «در نوعی بیماری خاص مربوط به گردن، که انقباض عضلات این ناحیه برای فرد، آزاردهنده است، تزریق بوتاکس به این عضلات می‌تواند مشکل بیمار را تاحد مطلوبی از بین ببرد».

وی تاکید می‌کند که برای درمان سردردهای میگرنی هم می‌توان بوتاکس را تا 31 نقطه در سر و گردن هم تزریق کرد. « پزشکان می‌توانند برای درمان بی‌اختیاری ادرار از تزریق سم بوتولیوم به جدار مثانه هم کمک بگیرند».

دکتر مباشر معتقد است که اثر این درمان‌ها بسته به نوع بیماری، حدود 3 تا 10 ماه و کاملا موقتی است.
وی ادامه می‌دهد: «تزریق بوتاکس با اهداف زیبایی یا درمانی، ممکن است عوارضی را هم برای فرد به دنبال داشته باشد. تزریق بوتاکس باید توسط پزشک متخصص انجام شود و این کار، نمی‌تواند توسط آرایشگران و خارج از کلینیک‌های مجهز، صورت بگیرد. از مهم‌ترین عوارض تزریق بوتاکس می‌توان به کبودی ناحیه تزریق، سردرد، خارش و درد موقتی در منطقه تزریق اشاره کرد. تزریق‌هایی که توسط افراد غیر پزشک و با مواد غیر استاندارد انجام می‌شوند هم می‌توانند عوارض خطرناکی مانند مشکلات تنفسی و مرگ را هم به دنبال داشته باشند».
0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.