پزشکی: انجام این کار بعد از خوردن غذا، حافظه تان را کم می کند

سید جواد علوی، درباره مسائلی که در غذا خوردن مذموم است، اظهار داشت: خوردن بیش از یک وعده غذای پختنی در روز از مسائلی است که خود می‌تواند عاملی برای بیماری شود. به گفته وی اگر افراد تنها یک وعده غذای پختنی در روز مصرف کنند از بسیاری از بیماری‌های پیشگیری می‌شود و اضافه وزن پیدا نمی‌کنند و همیشه با نشاط هستند؛ زیرا با افزایش سن مخصوصاً بالای 35 سال سیستم‌های بدن انسان به مرور فرسوده می‌شود، پس بهتر است افراد تا جایی که می‌توانند غذاهای زودهضم مصرف کنند.

این کارشناس طب سنتی ادامه داد: انجام فعالیت‌های سنگین مانند ورزش کردن بعد از غذا مناسب نیست. همچنین، مشغول کردن ذهن به مسائل متفرقه مانند گوش کردن به موسیقی، تماشای تلویزیون، مطالعه کردن و غیره موجب عدم تمرکز می‌شود و به دنبال آن سوءهاضمه رخ می‌دهد. علوی افزود: هنگام عصبانیت، افراد غذا نخورند. همچنین، پرخوری نکنند، نگاه کردن به صورت دیگران هنگام غذا، خوردن غذای داغ و نیز عجله داشتن در غذا خوردن مذموم شناخته شده است.

وی عنوان کرد: بلافاصله خوابیدن بعد از غذا به بدن ضرر می‌رساند و موجب تولید خون غلیظ و همچنین، کاهش حافظه و ضعف بینایی می‌شود، در این راستا مصرف مواد لبنی همراه با ترشی‌ها موجب فساد غذا و انجماد مواد لبنی در معده می‌شود. این کارشناس طب سنتی گفت: ایستاده غذا خوردن، پشت میز و صندلی نشستن و کفش به پا داشتن هنگام غذا خوردن مذموم شناخته شده است. همچنین، پاک کردن گوشت چسبیده به استخوان به طوری که چیزی نماند نیز خوب نیست.

علوی خاطرنشان کرد: مصرف انواع ترشی و شور همراه با برنج تولید کولیت می‌کند. همچنین، مصرف فرآورده‌های لبنی با گوشت موجب جذام، ویتیلیگو و کولیت می‌شود و مصرف انار بعد از غذاهایی که با گوشت و حبوبات تهیه شده باشد موجب نفخ و عدم هضم غذا می‌شود.
0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.