[img]http://ts4.mm.bing.net/th?id=HN.608012157723085784&pid=1.7[/img]

این روبات ها یا همان متخصصان کوچک قادر خواهند بود روزی به مونتاژ وسایل پزشکی در بدن کمک کنند. "اریک دیلر" و "متین سیتی" از دانشگاه کارنگی ملون در پیتسبورگ نسخه ساده ای از روبات در مقیاس میکرو را با استفاده از میله های ساخته شده از مواد مغناطیسی، تولید کردند.
هر روبات حدود یک میلی متر طول و دو بازوی گیره ای دارد. حرکت این روبات ها و فعال سازی گیره های بازویی آنها نیز با استفاده از میدان مغناطیسی انجام می شود. روبات های گیره دار پیشین می بایست به یک کنترل کننده بیرونی متصل می شدند و از این رو امکان استفاده آنها در بدن انسان وجود نداشت.
نسخه های دیگر نیز امکان حرکت و گرفتن اجسام به طور همزمان را نداشتند. تا کنون این روبات ها توانسته اند اجسام کوچک را حمل و نقل کرده و خارج از میله های Y شکل، پل بسازند.
سیتی امیدوار است در آینده بتوان نسخه های جدیدی از این روبات ها را به همراه قطعات دستگاه های میکرویی به بدن تزریق کرد تا در خون جریان یافته و بتوانند به بهبود زخم و آسیب دیدگی ها کمک کنند.
در این وضعیت میکرو روبات ها می توانند وسایل پیشرفته تری را درون جریان خون بسازند. نتایج این تحقیقات در نشریه مواد عملکردی پیشرفته منتشر شده است.
0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.