معجزه لیمو ترش

17 اسفند 1397   mozhdeh.nasiri   مطالب و مقالات, تغذیه   0 نظر   1153 بازدید   |

معجزه لیمو ترشمعجزه لیمو ترش


شاید فکرش را هم نکنید که لیمو ترش های کوچک چه معجزه ای می توانند برای شما بکنند اما این لیمو ها می توانند برای شما بسیار مفید باشند.

پاک کردن سینک ظرفشویی

سینک ظرفشویی یکی از مکان هایی است که در آشپزخانه باکتری های زیادی را به خود جذب می کند. اگر آبلیمو و نمک را با هم مخلوط کنید، طوری که به صورت خمیر در بیاید و آن را روی سطح سینک ظرفشویی بمالید، تمام باکتری ها و لکه ها از بین می روند.

رفع کردن بوی بد

بوی غذا می تواند مدت زیادی در خروجی سینک بماند و کل آشپزخانه را بد بو کند، برای رفع این مشکل لیمو را برش بدهید و داخل سینک بگذارید.

پاک کردن رسوبات آهکی

مواد موجود در آب لوله کشی از جمله آهک، اگر به موقع تمیز نشوند می توانند باعث بسته شدن لوله ی فاضلاب و ایجاد مشکل های دیگر شوند. برای حل کردن این مشکل می توانید یک عدد لیمو را داخل لوله ی سینک بفشارید و بگذارید مدتی همینطور بماند سپس آبکشی نمایید.

پاک کردن ماشین ظرفشویی

لازم است که گاهی اوقات سطح داخلی ماشین ظرفشویی تمیز شود زیرا این وسیله رفاهی برایتان کار ها را آسان می کند پس به تمیز کاری احتیاج دارد! با مالیدن یک تکه لیمو بر روی لکه های غذا یا مواد شوینده که به سطح داخلی ماشین ظرفشویی مالیده شده است می توانید ماشین ظرفشویی خود را احیا کنید، سپس با یک پارچه ی خیس و بعد با یک پارچه ی خشک جای آن را پاک کنید.

پاک کردن شعله ی اجاق گاز

وقتی غذاها روی شعله پخش کن گاز میریزند، پاک کردن آن ها بسیار سخت است در نتیجه باید چاره ای اندیشید. آبلیمو و آب و جوش شیرین را به صورت خمیر در بیاورید و آن را روی مواد ریخته شده بریزید و ۱۵ دقیقه صبر کنید سپس با آب و اسفنج آن را پاک کنید.

تمیز کردن شیشه های آشپزخانه

زمانی که روی شیشه های پنجره لکه های روغن و... باشد منظره ی زیبایی نخواهد بود. در ضمن هیچ شیشه ای همیشه تمیز نمی ماند. برای تمیز کردن شیشه های آشپزخانه ۲ قاشق غذا خوری آبلیمو، ۲/۱ پیمانه سرکه ی سفید و ۴/۱ پیمانه آب گرم استفاده کنید.

وقتی وسایلی مانند تخته گوشت را تمیز بشویید، بوی بد هم منتشر نمی شود پس بعد از شستن وسایلی مانند تخته ی گوشت روی آن را با مقداری آبلیمو بمالید تا بوی بد گوشت و پیاز و ماهی از بین برود.
0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.