آشپزی: ساندویچ رولتی

21 خرداد 1393   nedakeshavarz   مطالب و مقالات, علم و آموزش, آشپزی   0 نظر   1071 بازدید   |


به راحتی می توانید با سرو کردن ساندویچ های رولتی خانگی به عنوان بخشی از پیش غذا، در مهمانی بعدی، مهمانان تان را تحت تأثیر قرار دهید. به تعداد کافی ساندویچ رولتی درست کنید که به هر مهمان حداقل 3 ساندویچ برسد. ساندویچ های رولتی به سرعت آماده می شوند و برای درست کردن آنها نیاز به هیچ گونه تخصصی در پخت و پز ندارید. می توانید آنها را صبح روز مهمانی آماده کنید. ساندویچ های رولتی ظاهر رنگارنگ و جالبی دارند؛ به خصوص وقتی که چند نوع مختلف از آن را تهیه کرده و در یک بشقاب برای سرو کردن قرار دهید.

مواد لازم برای تهیه این ساندویچ رولتی:

نان لواش نرم یا نان تورتیلا ۴ عدد
پنیر خامه ای ۱۲۰ گرم
ژامبون با طعم دلخواه به صورت نازک برش داده شده ۳۵۰ گرم
اسفناج ۲۰ برگ
گوجه فرنگی خشک شده ۲۰۰ گرم
ریحان خشک به میزان لازم برای طعم دهی بیشتر


ساندویچ های رولتی پس از آماده شدن پخته نمی شوند و به همین دلیل باید اقدامات لازم را انجام دهید تا مهمانان تان به بیماری هایی که ممکن است از غذا منتقل شود، دچار نشوند. پس دستتان را خوب بشویید و در صورت امکان از دستکش های یکبار مصرف استفاده کنید.

مواد تشکیل دهنده و ظروف مورد استفاده را در محلی که می خواهید ساندویچ ها را درست کنید، جمع آوری کنید. تمام بسته بندی ها را باید برای جلوگیری از هر گونه تماس غیر ضروری با سطوح غیر بهداشتی، از قبل باز کنید.

چهار عدد نان لواش نرم را روی سطح کار قرار دهید.

با استفاده از یک چاقوی کیک بری یا کاردک مخصوص، پنیر خامه ای را به طور یکنواخت روی هر کدام از نان ها -تا لبه آنها- بمالید. می توانید از سبزیجات معطر مانند ریحان خشک روی پنیر بریزید. این کار طعم و عطر خوبی به ساندویچ می دهد.
ژامبون های نازک برش داده شده را طوری روی پنیر خامه ای قرار دهید که از اطراف لبه های نان مقداری فاصله داشته باشد.
برگ های اسفناج را روی ژامبون ها بچینید؛ طوری که کاملاً آن را بپوشاند و از لبه های آن که ۱ سانت با لبه نان فاصله داشته باشد و بیرون بزند.
گوجه فرنگی های خشک را در مرکز هر نان و روی اسفناج ها قرار دهید. اگر گوجه فرنگی هایتان را در روغن گذاشته اید، قبل از استفاده، آنها را کاملاً با دستمال حوله ای خشک کنید.
نان ها را محکم رول کنید. بعد از آن هر کدام از نان ها را به طور جداگانه، محکم با سلفون بسته بندی کنید و به مدت ۶ تا ۸ ساعت داخل یخچال قرار دهید.


سلفون را از ساندویچ ها جدا کنید و هر نان را با چاقو به تکه های کوچک برش بزنید. انتهای نان ها به اندازه باقی قسمت ها پُر نخواهد بود؛ بنابراین می توانید این قسمت ها را دور بیندازید. ساندویچ رولتی را داخلی یک سینی بچینید و آن را برای حدود ۸ مهمان سرو کنید.

نکات و هشدارها

زمان آماده سازی برای ۴ عدد ساندویچ رولتی حدود ۲۰ دقیقه است.
می توانید برای درست کردن ساندویچ رولتی ، به جای ژامبون، از بوقلمون، رول های نازک سینه مرغ یا گوشت های مورد علاقه خودتان استفاده کنید.
می توانید به مواد، پنیر ورقه ای یا رنده شده هم اضافه کنید.
مواد را به طور یکنواخت تا فاصله ۱ سانتی لبه های نان پخش کنید تا در پایان چند ساندویچ غیر قابل استفاده نداشته باشید.

0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.