ته دیگ طرح دار

22 دی 1393   fereshteh akhavan   علم و آموزش, آشپزی   5 نظر   727 بازدید   |


ته دیگ طرح دار

 

غ آموزشی که در زیر میبینید کار یه کدبانوی هنرمند خانم فلور احدی هست که مراحل کار رو به ترتیب توی عکس آوردن. توضیحات خودشون رو بخونید:

در این ته دیگ ميزان ماست و آرد 3 به 1/5 است (3 قاشق ماست يك ونيم قاشق آرد) يا به عبارتى دو برابر ِ آرد، ماست بريزيد و بسته به طرح شما دارد... حتى ميتونيد به صورت يكپارچه از آن استفاده كنيد. بسيار لذيذ ميشود، وكاملاً مزه ته ديك نان ميدهد ولى لذيذتر و لطيفتر است.

روش تهيه:
از تركيب ماست، آرد و (زعفران در صورت دلخواه) خمير نسبتاً سفتى مثل ماست چكيده درست كنيد و در يك كيسه بريزيد و نوك كيسه را يك سوراخ خيلى ريز ايجاد كنيد (براى طراحى ظريف) و طرح خودتون رو كف يك ماهيتابه ی گود يا قابلمه و يا قالب كه با دستمال كمى چرب و يا اسپرى كرده باشيد طراحى كنيد.
بعد ظرفتون رو روى حرارت خيلى كم براى يك دقيقه قرار دهيد تا طرحتون ثابت بشه و بعد آروم آروم برنج آبكش شده را ريخته و در آخر با دست يا پشت قاشق برنج را فشرده كنيد كمى روغن يا مخلوط كره و روغن روى آن ريخته وظرفتان را روى حرارت تند قرار دهيد براى فقط پنج دقيقه و بعد حرارت را به حداقل برسونيد (از شعله پخش كن استفاده كنيد) و براى حدود يك ساعت و يا تا زمانى كه مطمئن شديد برنجتان دم كشيده روى حرارت قرار دهيد و بعد از اين زمان ظرف را بدون اينكه درب آن را برداريد براى مدت ده دقيقه كنار بكذاريد وبعد داخل ظرف سرو برگردانيد.

نكته:
*خمير را حتماًً سفت درست كنيد و يكنواخت ، ظرف را هم با دستمال چرب كنيد.
*ميتونيد به جاى ماست، از آب مرغ، آب ساده، شير، شير سويا و... هم استفاده كنيد منظور درست كردن خمير است. بايد بگم در صورتى كه بخواهيد تمام ته ديگ شما از اين خمير باشد و طراحى نكنيد آب مرغ بسيار انتخاب خوبى خواهد بود و ته ديگ شما لذيذتر خواهد شد.


ته دیگ طرح دار

ته دیگ طرح دار

ته دیگ طرح دار

ته دیگ طرح دار

و یه خلاقیت خیلی قشنگ که برای سبزی پلو به کار بردن و اون طراحی ته دیگ به صورت ماهی های کوچیک هست بسیار زیبا و خلاقانه

ته دیگ طرح دار

ته دیگ طرح دار

منبع:http://kaghaz-rangi.com

1
1
0
1 نفر

5 نظر

 1. سلام
  خیلی عالی بود.
 2. سلام علیکم
  خیلی قشنگ بود
  ماهم یه ذره کدبانو میشیم
 3. رعنافرشی نوراللهی :سلام ،ممنون که خوشتون اومده smiley17

  ساچیم : سلام ، خوشحالم که خوشتون اومده smiley17
 4. ممنون دوست خوبم
  ایده ی بسیار جالبیه
 5. Tasnim : خوشحالم که خوشتون اومده دوست عزیز
اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.