شما باید بدانید چه می‌خواهید تا آن را عمیقاً احساس و باور کنید. شور و شوق و باور و آرزو به مفهوم قدرت هستند. وقتی شما خواسته‌تان را احساس می‌کنید و به آن عمل می‌کنید، کائنات به خواست شما پاسخ می‌دهد. وقتی مطابق خواست و اراده خودتان عمل می‌کنید، اشتیاقتان تقویت می‌شود. هر چه مصرتر باشید، بیشتر باور می‌کنید و بیشتر احساس می‌کنید. وقتی خواسته‌تان را کاملاً احساس می‌کنید، محتوای آن احساس، آگاهی بالقوه از کاری است که انجام می‌دهید و باور دارید که موفق خواهید شد. با اقدام به آنچه می‌خواهید، باورتان را تقویت می‌کنید. تا زمانی که شما خودتان را نپذیرید، دنیا شما را نخواهد پذیرفت.
با آموختن دسترسی به آگاهی و اعتماد درونی خودتان دیگر مجبور نخواهید بود خیلی سخت بکوشید یا به استقبال خطرهای بزرگ بروید تا موفق شوید. با به کار گرفتن رمزهای موفقیت شخصی یاد می‌گیرید که چگونه شوق رسیدن به نهایت‌ها را احساس کنید. شما می‌آموزید که چگونه خودباوریتان را به نمایش بگذارید بدون اینکه روی هر چیزی بارها و بارها شرط‌بندی کنید. یاد می‌گیرید که چگونه به موفقیتتان ادامه دهید بدون اینکه همه چیز را از دست بدهید و بخواهید بار دیگر با ناامیدی زیاد به‌پاخیزید. می‌آموزید که چگونه از نیروی طبیعی خود استفاده کنید تا آنچه را می‌خواهید به دست آورید.
● سه راه برای رسیدن به موفقیت
۱) برای دستیابی به موفقیت باید مراحلی متداوم را از سر بگذرانید، که صبر و زمان می‌طلبد. هیچ راه میانبری برای رسیدن به آن وجود ندارد. موفقیتی که بادوام باشد و به جای غم و غصه، برایتان شادی به ارمغان بیاورد، نیازمند گذراندن مراحل آموزشی است. زمانی که طی آن عادات قدیم خود را کنار گذاشته و عاداتی جدید پیدا کنید. در این زمان باید یاد بگیرید که چه چیز به کار می‌آید و چه چیز بی‌فایده است.
باید بدهی‌های خود را بپردازید، کامل و سرموقع! پس عجله نکنید.
۲) برای جلب موفقیت به سمت خودتان، لازم است که مهارت‌ها و خصوصیات ویژه‌ای کسب کنید.
برای شما موفقیت چه مفهومی دارد؟ سعی کنید موفقیت را برای خود معنا کنید و ببینید برای رسیدن به این اهداف، چه مهارت‌ها و خصوصیاتی نیاز دارید؟ اهداف خود را به دقت بررسی کنید. به دنبال کسب مهارت‌هایی باشید که برای رسیدن به آن هدف مورد نیاز است. یاد بگیرید که برای رسیدن به جایی که می‌خواهید برسید، همیشه کاری را انجام دهید، که باید انجام شود. ببینید افرادی که به آن هدف دلخواه شما نائل شده‌اند، چه خصوصیاتی دارند، چه کارهایی انجام می‌دهند و چه کارهایی انجام نمی‌دهند؟ اگر شما نیز همان کارها را انجام دهید و از آنچه آنها اجتناب می‌کنند، دوری کنید، مطمئناً به جایی که آنها رسیده‌اند، خواهید رسید. ۲ یا ۳ نفر پیرامون خودتان پیدا کنید که به هدف دلخواه شما رسیده باشند. خصوصیات، ویژگی‌ها و مهارت‌های آنان را جایی یادداشت کنید. سعی کنید از این ویژگی‌ها تقلید کنید. از همین امروز شروع کنید!
زمانی که فهمیدید چه باید بکنید، شایستگی لازم را به دست آورده‌اید. این زمانی است که موفقیت به سمتتان خواهد آمد. شما الزامات کار را فراهم آورده‌اید و حالا موفقیت است که به دنبالتان افتاده است. پنجره فرصت‌های مختلف به سوی شما گشوده شده و شما آماده برای به چنگ آوردن آنها هستید.
۳) باید برای سفر کردن در جاده موفقیت آماده باشید، البته اکثر مواقع این سفر باید به تنهایی انجام شود و هیچ همسفری ندارید. گفته شده: «در بعضی مواقع، دنبال کردن اهدافتان در درجه دوم اهمیت قرار می‌گیرد، و تغییراتی که در این روند در شما ایجاد شده، مهم‌ترین مساله می‌گردد... مهم مقصدی نیست که پیش به سوی آن دارید، خود رفتن مهم‌تر است..!» پدرها و مادرها، آیا زمانی را که می‌خواستید به فرزندانتان خزیدن را آموزش دهید به خاطر دارید؟ اسباب بازی مورد علاقه‌شان را جلویشان می‌گذاشتید و آنها را ترغیب می‌کردید که برای به دست آوردن آن خود را جلو بکشانند. ولی همان اسباب بازی بود که برای اولین دفعه، به آنها انگیزه داد.


0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.