باید انرژی صرف کنید

بشر با قراردادن افکار خود در راس زمان یک نیروی خارق‌العاده را به سمت خود جذب می‌کند!آیا می‌دانید راس زمان چه زمانی اتفاق می‌افتد؟! درست حدس زدید، دقیقا زمانی که ما روی آن متمرکز باشیم. مثالی بیاورم، با توجه به حرکت عقربه‌های ساعت متوجه خواهیم شد که عقربه ثانیه‌شمار در مدت زمان هر چند کوتاه، دقیقا روی همان نقطه که باید واقع شود، قرار می‌گیرد بعد که زمان لازم سپری شد به طرف نقطه بعدی حرکت کرده و روی آن ساکن می‌شود! تمرین افکارت را در هر لحظه تا قبل از رسیدن به نتیجه دلخواه روی ثانیه‌شمار ذهنت حرکت نده (ثابت باش) و پس از نتیجه‌گیری حرکت کن. 
در این صورت گرچه دقیقه‌ها پی در پی می‌گذرند اما تو در راس هر دقیقه قرار خواهی داشت، نه دقیقه‌ای عقب‌تر و نه دقیقه‌ای جلوتر! در غیر این صورت عقربه افکارت تحت سیطره سیری ناهماهنگ گشته و در پیچشی میان لحظه‌ها به چرخش در خواهی آمد و روزی متوجه خواهی شد که تو در دایره زمان اسیر و فقط دور افکار خودت می‌چرخی!! می‌دانی چه انرژی عظیمی را از دست می‌دهی؟ پس، از امروز آرام آرام عقربه افکارت را روی هر ثانیه متمرکز و از پراکنده شدن نیرویت جلوگیری کن. آنگاه در مرکز سیل عظیمی از انرژی قرار خواهی گرفت، افراد خوشبخت جهان افکار خود را در راس زمان قرار می‌دهند مگر موفقیت و رسیدن به خوشبختی بدون انرژی فکری امکان‌پذیر است؟!
● ۳ کلید طلایی برای خوشبختی 
▪ کلید اول: 
چگونه می‌توان زندگی را قابل زیست دانست، در حالی که همه آنچه را که از آن تو بوده از دست داده و جز پیراهنت چیزی برایت باقی نمانده است؟ دقیقا در آن نقطه است که انسان با به کار بستن شگردهای خاصی برای حفظ باقیمانده زندگی‌اش تلاش می‌کند اما تلاشی واقعی و تا پای جان! انسان تنها موجودی است که می‌داند ارزش رنج‌ها در ارزش تجربه‌ای است که از تحمل نمودن آن رنج، به دست آمده، هر چه رنج‌ها عمیق‌تر باشد، تجربه به دست آمده هم با ارزش‌تر است.
▪ کلید دوم: 
اگر به معنای رنج عمیق بیندیشیم پی می‌بریم اگر زندگی کردن، رنج بردن است، پس برای ادامه حیات، در محدوده رنج بردن، باید معنایی برای رنج‌های خویش بیابیم! جالب اینجاست که زندگی هیچ کسی خالی از رنج نبوده و نخواهد بود، پس اگر قرار است همه ما به نوعی رنج بکشیم، بیاییم تا تحمل آن را سهل‌تر کنیم، خیلی از انسان‌ها همچون شمعی تا پای جان رنج می‌کشند، اما از این رنج خرسندند! چرا؟ چون هدفی مقدس را در پشت آن رنج دنبال می‌کنند! هدف پنهان شده در پشت رنجت را پیدا کن آنگاه از رنج نیز لذت خواهی برد!!
▪ کلیدسوم: 
در واپسین لحظه‌های ناامیدی است که امید متولد می‌شود! با امید می‌توان شیوه برخاستن علیه آنچه که به آن تسلیم شده بودیم یعنی ناامیدی را بیاموزیم!! و آن شیوه نوین، ارزش تلاشی سرسختانه برای به ثبوت رساندن عقاید و به چنگ آوردن دوباره امید را دارد. امیدواری یعنی اینکه بدانیم هنوز یک چیز برای ماندن هست هنوز یک کار برای انجام دادن هست، گرچه وقتی برای بودن نیست!!
● نگو، بگو
ـ نگو چرا متمرکز نیستم چرا حواسم پرت است؟ بگو وقتی عجله می‌کنم، تمرکزم را از دست می‌دهم و توازنم بر هم می‌خورد و قصد و هدفم پراکنده می‌شود من باید آرام باشم، نه عجول.
ـ نگو هدفم را گم کرده‌ام و جایگاه خویش را نمی‌یابم، بگو اگر بتوانم برای نقشه‌های موجود در ذهنم با نظم و دقت، زمانی بیشتر وقت بگذارم، در کارها پیشرفت خواهم کرد و جایگاه خویش را پیدا خواهم کرد و اینگونه به خوشبختی می‌رسم.
ـ نگو از نظرات مردم خسته‌ام و هر روز یک عقیده و نظر به من تحمیل می‌شود. بگو می‌دانم که باید خود را آماده کنم وگرنه مایوس خواهم شد.
ـ نگو نمی‌دانم چگونه می‌توانم زمان و معجزه آن را بپذیرم، بگو می‌دانم که باید از گذشته پند گرفت و به آینده امیدوار بود.
ـ نگو قدر هیچ چیز را نمی‌دانم، سهم من بیشتر از این بود، بگو می‌دانم که هیچ یک از رویدادهای زندگی دگربار رخ نخواهد داد.
ـ نگو دیگر از رنج بیزارم، بگو گرچه درد و رنج را احساس می‌کنم، اما تسلیم شادی هستم و در جهتی هدفمند که با مفهوم زندگی‌ام ارتباطی زیبا دارد، گام بر می‌دارم.
● دروازه خوشبختی 
شما، آری شما، می‌توانید، به شرط آنکه بخواهید! خواستن شما، نیروی محرکه شماست. در درون هر یک از ما منابع و نیروی عظیمی به ودیعه نهاده شده است که می‌تواند همه ما را به کلیه آرزوهایمان و حتی به چیزی بیش از آن برساند، فقط یک چیز لازم است و آن خواستن است! خواستن می‌تواند دریچه‌های بسیاری را به روی ما بگشاید و نخواستن ما می‌تواند همه دریچه‌ها را به رویمان قفل کند! شادمانی یا غم، سعادت یا بی‌نوایی با هم بودن یا انزوا، عمر طولانی یا بیماری و مرگ، همه و همه به خواستن ما بستگی دارد. از همین لحظه چیزی هر چند کوچک را از صمیم قلب بخواه و برای رسیدن به آن حرکت و تلاش کن یعنی به سوی دروازه خوشبختی...
● تـلاش‌کنید
باید قبول کرد که برای رسیدن به خوشبختی و در نهایت آرامش، هر انسانی باید پارامتر‌هایی داشته باشد و باید به دنبال آن، تغییر و نوآوری در رفتار و شخصیت خود بدهد، آیا شما تاکنون تلاش کرده‌اید که اینگونه باشید؛ اگر نه بخوانید:
ـ انعطاف‌پذیر باشید و شیوه خود را تغییر دهید تا به آنچه می‌خواهید، برسید.
ـ تلاش کنید هر روز را با بیشترین لذتی که می‌توانید از هر دقیقه زندگی ببرید، به بهترین نحو زندگی را ممکن سپری کنید.
ـ هنگامی که به اهداف مورد نظر خود نزدیک می‌شوید، بی‌درنگ برای خود آینده‌ای جدید و جذاب برنامه‌ریزی کنید.
ـ هرکاری را در زمان خودش انجام دهید تا تاخیر در انجام کار، موجب رنج و استرس نشود.
ـ اگر واقعا نتوانید خودتان را دوست داشته باشید، داشتن یک زندگی شاد و سعادتمند برای‌تان بسیار مشکل خواهد بود.

0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.