با چوب بستنی وسایل زیبایی درست کنید


این بار بعد از خوردن بستنی های چوبی، چوب آنها را دور نریزید و با آنها کاردستی های زیبایی درست کنید.

با چند عدد چوب بستنی، کمی چسب چوب و مقداری ذوق و سلیقه می توان کاردستی هایی ساخت و هنرنمایی هایی را به کودک خود آموخت که ذهنش از همان دوران بچگی برای خلاقیت بیشتر پرورش بهتری پیدا کند. می توان بعضی از چوب ها را رنگ کرد و بعضی دیگر را به همان شکل ساده و رنگ نخورده باقی گذاشت. طرز ساخت آنها را در ادامه فرا بگیرید.

در اینجا چند شیء زیبا را با هم نگاه می کنیم و طرز درست کردن آنها را می آموزیم:

 

درست کردن صندلی با چوب بستنی:

یک صندلی فسقلی و بانمک که از ذوق و سلیقه و همچنین صبر و حوصله سازنده اش خبر می دهد. شما هم می توانید آن را به همین زیبایی درست کنید. هفت چوب بستنی را کنار هم قراردهید و از کنار با چسب چوب به هم بچسبانید. اگر قراردادن آنها کنار هم سخت است، می توانید با مقوا مربعی کوچک ببرید، آن را زیر چوب ها قراردهید و چوب بستنی ها را بر روی آن بچسبانید؛ اما مربع مقوایی نباید از زیر آن دیده شود. مانند عکس یک جفت چوب به فاصله یک میلی متر در پایین مربع سمت راست بچسبانید و یک جفت چوب بستنی دیگر هم مانند همان در سمت چپ بچسبانید تا بتوانید پایه های صندلی را همانجا وصل کنید. چهار چوب بستنی را در زیر صندلی لای همان جفت چوب ها بچسبانید. حالا قسمت نشیمن صندلی و پایه های آن آماده شده و نوبت تکیه گاه صندلی است. در قسمت جلوی هریک از همان جفت چوب بستنی ها یک چوب به سمت بالا وصل کنید و آن را با چسب چوب بچسبانید. هنگامی که چسب خشک شد، دو چوب بستنی در قسمت بالا بچسبانید تا تکیه گاه صندلی کامل شود. برای انجام مراحل به عکس دقت کنید تا درست متوجه شوید که هریک از چوب ها به چه طریق باید وصل شوند.

 

با چوب بستنی وسایل زیبایی درست کنید


درست کردن میزتوالت و پاتختی با چوب بستنی:

اگر صبر و حوصله به خرج دهید و این شیء زیبا را درست کنید، یکی از ماندگارترین شاهکارهای زندگی تان را خلق کرده اید؛ اما برای درست و تمیز درآوردن آنها باید ابتدا ماکت مقوایی شان را درست کنید و چوب ها را روی آن بچسبانید. تقریبا همه درست کردن جعبه های کوچک مقوایی را بلدید. برای درست کردن میزتوالت نیاز به چهار جعبه است. دوتا به شکل مکعب و دوتای دیگر مکعب مستطیل. چوب بستنی ها را روی آنها بچسبانید تا نمایی چوبی پیدا کنند. مکعب ها باید پایین قرار بگیرند، تکه ای مقوا به شکل مستطیل را روی آنها قراردهید و رویش را با چوب بپوشانید. مکعب مستطیل ها را روی آنها قرار دهید تا نمای کشوهای میزتوالت را پیدا کند. آینه ای کوچک با قاب چوب بستنی را روی آن قرار دهید. اگر آینه ای به این اندازه ندارید، باید از شیشه بُر محل تقاضا کنید آینه را برای شما حاضرکند. میزتوالت آماده است و الان باید پاتختی مکعبی شکل را هم به همان طریق قبلی آماده کنید. برای درست کردن این شیء به دقت به عکس توجه کنید و مرحله به مرحله کارتان را با عکس پیش ببرید.

 

با چوب بستنی وسایل زیبایی درست کنید

درست کردن جاقلمی با چوب بستنی:

برای درست کردن این جاقلمی سه ضلعی ح
دود 60 چوب بستنی استفاده شده و هر ضلع آن از 20 چوب تشکیل شده؛ اما شما می توانید در تعدادی کمتر یا بیشتر درست کنید و بالطبع اندازه آن متفاوت خواهد شد. از پایین شروع کنید، سه چوب را به شکل سه ضلع یک مثلث قرار دهید و چسب چوب، سر هر دو چوب را بچسبانید. سرچوب دوم را روی سر چوب اول قراردهید و سر چوب سوم را روی سر دومی. یک مثلث که تشکیل شد، به سراغ سه چوب بستنی دیگر بروید و آن ردیف مثلث چوبی را بر روی ردیف اول بچسبانید. در این نمونه 20 ردیف مثلث بر روی هم چیده و چسبانده شده و در نتیجه قد جاقلمی در اندازه ای مناسب برای قرار دادن خودکار و مدادها شکل گرفته است. شما می توانید این طرح را با چوب های ساده یا رنگ شده درست کنید. همچنین می توانید چوب را به چند رنگ مختلف درآورید تا جاقلمی رنگارنگ و قشنگی به دست آید؛ اما اگر از چوب های ساده استفاده می کنید مانند این نمونه بر روی آن گل یا طرح تزئینی دیگر بچسبانید. این دو گل زیبا با فوم زرد درست شده و برگ هایی از فوم سبز هم زینتشان داده است.

 

با چوب بستنی وسایل زیبایی درست کنید


درست کردن خانه با چوب بستنی:

با دیدنش به یاد خانه های شمال می افتم! شاید درست کردنش به نظر کمی سخت بیاید اما درواقع بسیار ساده است. کافی است با مقوای ضخیم و مستحکم ماکت خانه را بسازید و چوب ها را روی مقوا بچسبانید، گویی خانه ای با نمای چوب دارید! برای درست کردن این خانه به چوب های زیادی احتیاج دارید و کل قسمت های خارجی و داخلی خانه را با چوب بپوشانید. می توانید تکه پارچه ای زیبا هم مانند گلیم کف خانه پهن کنید. حالا نوبت نردبان است. دو چوب بستنی پایه های اصلی نردبان می شوند و پنج تکه کوچک و هم اندازه از چوب های دیگر هم می شوند پله های آن. پله ها را به پایه های نردبان بچسبانید و نردبام را جلوی خانه قرار دهید تا نمایی کامل پیداکند.

 

با چوب بستنی وسایل زیبایی درست کنید

 

درست کردن کاج با چوب بستنی:

درختی زیبا و همیشه سبز که قرار است با دستان ظریف و هنرمند شما درست شود و بدرخشد. برای ساختن آن باید ابتدا چوب ها را با آبرنگ و گواش به رنگ سبز تیره و روشن درآورید و باسلیقه از وسط نصف کنید. این کاج با استفاده از حدود 30 چوب درست شده که از وسط به دو نیم شده اند و در نتیجه 60 تکه به دست آمده است. با مقوا مخروط درست کنید و چوب های رنگی را ردیف به ردیف روی آن بچسبانید. هنگامی که مخروط کاج تان آماده شد، به سراغ تنه درخت بروید. تنه را می توانید از هرجنسی انتخاب کنید. اگر تکه ای چوب یا میله فلزی کوتاه دارید آن را به رنگ قهوه ای درآورید و به عنوان تنه درخت در زیر کاج بچسبانید. در صورتی که تکه چوب یا فلز ندارید، می توانید با مقوا یا حتی خمیر گل چینی، تنه درخت را آماده کنید.

 

با چوب بستنی وسایل زیبایی درست کنید


درست کردن کله های خندان با چوب بستنی:

برای درست کردن هر کله، ابتدا یک جفت برگ با کاغذرنگی سبز آماده کنید و آنها را روی مقوا بچسبانید. سپس 6 چوب بستنی را به رنگ نارنجی تیره درآورید آنها را بر روی برگ ها بچسبانید. تکه ای نخ کاموایی سبزرنگ را دور تکه سیم بپیچانید و در قسمت بالای کله بگذارید. حالا یک جفت چشم عروسکی را در جای مناسب قراردهید و با مدادشمعی یا مدادکنته یا حتی مدادچشم ابروان و لب خندان را بکشید. بهتر است مانند این عکس یک جفت کله خندان درست کنید و هر دو را روی مقوا بچسبانید تا بتوانید مقوا را مانند تابلویی جالب و بامزه به دیوار بزنید.

 

با چوب بستنی وسایل زیبایی درست کنید

 

درست کردن دستبند با چوب بستنی:

یک دستبند چوبی زیبا برای دخترخانم های نازنین. ابتدا باید نقاشی ظریف و زیبا روی چوب ها بکشید. سپس آنها را به آرامی دور شیء استوانه ای شکل مانند میله که تقریبا هم اندازه مچ دست باشد، خم کنید. این کار نهایت دقت را می خواهد تا چوب ها نشکند. دورشان نایلون بپیچید و اجازه دهید تا چند روز به همین حالت باقی بماند و شکل بگیرد. پس از چند روز آنها را بردارید، سوراخ هایی ظریف در سرشان ایجادکنید و کشی ظریف را از آن عبور دهید تا دستبند زیبایتان کامل شود. اگر دستبندی ظریف می خواهید از یک چوب بستنی استفاده کنید و اگر طالب دستبند ضخیم تری هستید، دو چوب را از کناره به هم بچسبانید و با استفاده از آن دو دستبند زیبایتان را بسازید.

 

با چوب بستنی وسایل زیبایی درست کنید

 

1
1
0
1 نفر

2 نظر

  1. خیلی جالب بود مرسی
  2. سلام
    سپاس....
اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.