تهيه غذا در ظروف آلومينيومي موجب بروز آلزايمر مي شود

معاون دفتر سلامت محيط و کار وزارت بهداشت گفت: استفاده از مواد غذايي در ظروف يکبار مصرف موجب بروز سرطان و بي حوصلگي مي شود و استفاده از ظروف آلومينيومي نيز خطر بروز آلزايمر را تشديد مي کند.
به گزارش فارس، رضا غلامي ديروز در نشست خبري هفته بسيج تغذيه که در وزارت بهداشت برگزار شد افزود: در برنامه پنجم توسعه بازرسي هاي دفتر سلامت محيط و کار به سمت بيماري هاي غيرواگير سوق پيدا کرده است...وي گفت: استفاده از روغن هاي نامناسب و کم، استفاده از نمک هاي مناسب و حذف افزودني ها در تهيه مواد غذايي در صنعت از اهميت بالايي برخوردار است که کنترل و هدايت اين واحدها به سمت کنترل بيماري هاي غيرواگير سوق پيدا کرده است.
معاون دفتر سلامت محيط و کار وزارت بهداشت گفت: استفاده از مواد غذايي در ظروف يکبار مصرف مي تواند موجب بروز سرطان ها باشد، کم خوابي، بي حوصلگي نيز از عوارض مصرف موادغذايي در ظروف يکبار مصرف است.
غلامي گفت: استفاده از تجهيزات پخت مناسب براي کنترل بيماري هاي غيرواگير از اهميت زيادي برخوردار است و تهيه مواد غذايي در ظروف غيراستيل مانند آلومينيوم در دراز مدت موجب بروز آلزايمر مي شود.
وي افزود: استفاده از ظروف تفلوني که تفلون آن خراب شده است يا تعمير شده سبب انتقال ذرات به ماده غذايي مي شود و موجب بروز بيماري در دراز مدت در افراد خواهد شد.
معاون دفتر سلامت محيط و کار وزارت بهداشت اضافه کرد: استفاده از افزودني هاي غيرمجاز رو به کاهش است.
غلامي افزود: 20 تا 25 درصد سلامت مردم برعهده وزارت بهداشت و حدود 75 تا 80 درصد سلامت مربوط به بخش هاي ديگر است.
وي گفت: در برنامه پنجم توسعه خودکنترلي و خوداظهاري اتحاديه ها مطرح است و تا پايان برنامه پنجم توسعه اين کار عملياتي مي شود.
معاون دفتر سلامت محيط و کار وزارت بهداشت اضافه کرد: در سال گذشته حدود 3 ميليون و 400 هزار مورد بازرسي داشته ايم که حدود 25 هزار و 740 مورد تعطيل شده است و 6 هزار تن ماده غذايي ناسالم معدوم شده است.
غلامي افزود: در شهرهاي بزرگ بازرسي ها کمتر اتفاق مي افتد و حجم فعاليت ها خيلي پايين است که مي توان گفت بازرسي ها در تهران زير 50 درصد است و در شهرستان ها بالاي 200 درصد است. وي گفت: سيستم بازرسي ها از حالت سنتي به بازرسي از نقاط بحراني تغيير پيدا کرده است. همچنين بازرسي از بوفه مدارس بر عهده وزارت بهداشت است.


به همت: زهرا سلیمانی
0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.