دیابتی ها شیرینی تر بخورند خوردن شيريني هاي«تر» در ديابتي ها مناسب تر از شيريني هاي «خشک» است

رييس انجمن ديابت گفت: ديابتي هايي که قند خون خود را به خوبي کنترل نمي کنند از خوردن مواد غذايي حاوي قندهاي ساده مانند شيريني هاي خشک به ويژه در نوروز خودداري کنند.
دکتر اسدالله رجب افزود: شيريني هاي «تر» نسبت به شيريني هاي خشک، قند خون را کندتر افزايش مي دهند چون چربي موجود در شيريني هاي «تر» باعث کندتر جذب شدن قند مي شود بنابراين اين نوع شيريني ها براي ديابتي ها مناسب تر است.
وي تاکيد کرد: ديابتي ها ممنوعيت غذايي ندارند بلکه با محدوديت غذايي مواجه هستند. بيماراني که قند خون خود را در حد طبيعي کنترل مي کنند، مراقب نحوه تغذيه خود در دوران نوروز نيز هستند اين در حاليست که بيشتر ديابتي هاي ايراني، آموزش هاي لازم را در زمينه حفظ قند خون در حد طبيعي نديده اند.
رييس انجمن ديابت درباره مصرف آجيل و ميوه از سوي ديابتي ها گفت: آجيل اگر در حد معمول استفاده شود، قند خون را افزايش نمي دهد بنابراين ديابتي ها مي توانند روزانه حدود يک استکان آجيل بخورند علاوه بر آن مبتلايان به ديابت مي توانند 5 تا 6 واحد ميوه را در طول روز مصرف کنند. رجب در پايان با بيان اينکه ديابتي ها پس از نوروز با عوارض ناشي از کنترل نکردن قند خون به پزشک مراجعه مي کنند، اظهار کرد: کودکان و نوجوانان ديابتي به علت فعاليت زياد در نوروز به ويژه درروز طبيعت، دچار افت قند خون شده و بزرگسالان به دليل افراط در مصرف مواد غذايي به افزايش قند و چربي خون مبتلا مي شوند و به پزشک مراجعه مي کنند.


به همت : زهرا سلیمانی0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.