رنگ درمانی همانطور که از نامش پیداست روشی است که با استفاده از رنگها به تغییر حالات و احساسات انسان کمک میکند و همچنین روی سلامت بدن تاثیر میگذارد. راههای مختلفی برای استفاده از نیروی رنگها وجود دارد به عنوان مثال لامپهایی وجود دارد که رنگهای مختلف از آنها ساطع میشود که شما میتوانید در زیر این لامپها بنشینید. و یا اینکه نور را فقط به قسمتی از بدن خود برسانید. شما میتوانید از روغنهای رنگی یا حمام رنگ، و یا پوشیدن لباسها با رنگهای مختلف یا رنگ کردن دیوار ها به سلامت خود کمک کنید...ولی راحت ترین راه برای دستیابی به نیروی رنگها استفاده از عینکها با شیشه های رنگی است که شما به وسیله آن همه جا را به رنگ آن شیشه میبینید.

تصور کنید اگر در تاریکی بودید و نوری وجود نداشت. در این حالت است که متوجه میشوید که نور بر احساس و حالات ما تاثیر دارد. اغلب مردم در هوای آفتابی احساس شاد و بهتری دارند  تا در یک روز ابری و تیره. ما به نور برای سلامتی احتیاج داریم.

در مطالعات جدید ثابت شده که چاکراههای بدن و قسمتهای مختلف بدن به رنگ خاصی وابسته هستند. زمانی که اعضای بدن از حالت عادی خارج شده یا سلامتی خود را از دست میدهند رنگی که به آن عضو وابسته است میتواند باعث بازگشت سلامتی به آن عضو شود.

تاثیرات رنگ ها و ارتباط آنها با فیزیک بدن ما متفاوت است.

رنگ قرمز با شجاعت، قدرت، جاه طلبی، تمایلات جنسی، خشونت در ارتباط است. رنگ قرمز برای غلبه بر افکار بد، تولید حس قدرت، اعتماد به نفس، احساس امنیت ،تحریک اشتها مفید است. ولی رنگ قرمز بیش از حد تولید بی تابی، عصبانیت، تحریک، دشمنی و بالا بردن حس خشونت میشود. رنگ قرمز کلا بر روی فیزیک بدن ما تاثیر میگذارد.

رنگ نارنجی رنگی شادی آفرین است که بر روی احساسات ما بیشتر تاثیر دارد. این رنگ با اجتماعی بودن، موفقیت و خوشحالی در ارتباط است. این رنگ برای مثبت اندیشیدن، شاد بودن و افسردگی مفید است. ولی نارنجی زیاد باعث زودرنجی و ناامیدی و بالابردن اشتها میشود.

رنگ زرد هم رنگ گرمی است که بر روی ذهن تاثیر میگذارد. زرد با بشاشت، مثبت اندیشیدن، عزت نفس، معرفت و تشویق کردن در ارتباط است. این رنگ برای حافظه، تمرکز، بالابردن حس کنجکاوی و علاقه، کاهش افسردگی، شجاعت و اعتماد به نفس و تصمیم گیریها مفید است. استفاده زیاد از این رنگ باعث بیش فعالی میشود.

Theraphycolor.com

ترجمه و گردآوری: ندا رودباری

0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.