آیا تا کنون از خود پرسیده اید که بین افراد ثروتمند و فقیر یا افسرده و شاد و در کل بین انسان های موفق و ناکام چه تفاوتی وجود دارد ؟چرا اکثر مردم در بیماری , فقر و گمنامی زندگی می کنند و بعضی ها , قله های پیروزی و موفقیت را یکی پس از دیگری فتح می کنند ؟ اکثر مردم افراد موفق را خیلی خوش شانس تصور می کنند و نمی دانند که موفقیت و خوشبختی نیز مانند هرکاری در این جهان , اصولی دارد... شکست تنها يک چيز را ثابت مي کند: اينکه اراده و قصدمان

 براي پيروزي کافي نبوده است

 آیا تا کنون از خود پرسیده اید که بین افراد ثروتمند و فقیر یا افسرده و شاد و در کل بین انسان های موفق و ناکام چه تفاوتی وجود دارد ؟چرا اکثر مردم در بیماری , فقر و گمنامی زندگی می کنند و بعضی ها , قله های پیروزی و موفقیت را یکی پس از دیگری فتح می کنند ؟ اکثر مردم افراد موفق را خیلی خوش شانس تصور می کنند و نمی دانند که موفقیت و خوشبختی نیز مانند هرکاری در این جهان , اصولی دارد و دلیل پیروزی انسان های موفق , فقط آشنایی با این اصول و کاربرد دقیق آنهاست . به قول مارک تواین : «موفقیت یک علم است , اگر اصولش را بدانی , نتیجه اش را به دست می آوری .»اکثر مردم باور ندارند که می توانند موفق باشند و حتی آمادگی دریافت اصول ساده موفقیت را ندارند . دانشمندان معتقدند که یک انسان در حالت عادی فقط از 10% نیروها و استعدادهای خود استفاده می کند . وقتی که شما , بابخش عظیم قدرت خود آشنا شوید و آن را به کار بگیرید به گروه انسان های بزرگ خواهید پیوست . از کودکی به غلط به ما آموخته اند که برای رسیدن به آرزوهایمان فقط باید تلاش و تقلا کنیم . قدرت اراده و تلاش جسمی در بالاترین حد خود فقط بخش اندکی از نیروهای شما را به کار می گیرد . تلاش جسمی بیش از حد به تنهایی , نه تنها شما را به آرزوهایتان نمی رساند , بلکه باعث از بین رفتن انرژی و ایجاد بیماریهای روحی و جسمی نیز می گردد . برای رسیدن سریع و آسان به آرزوها , باید از قدرت عظیم ذهن کمک گرفت .

قسمت ها ی مختلف ذهن

1- ضمیر خود آگاه

این بخش فقط در هنگام بیداری فعال است و اعمال ارادی انسان را کنترل می کند و وظایفی چون تفکر , تجزیه و تحلیل , استدلال و تصمیم گیری را برعهده دارد .

2- ضمیر ناخودآگاه (شعور باطن)

این بخش عظیم ذهنی , همیشه (حتی در خواب) فعال است و تمام اعمال غیرارادی انسان را کنترل می کند , سیستم عصبی خودکار سمپاتیک و پاراسمپاتیک نیز زیر مجموعه ضمیرناخودآگاه است . اکثر انسان ها اتفاقات بد و شکستهایشان را ناشی از بدشانسی یا تقدیر می دانند و حتی به اشتباه گمان می کنند که خداوند آنها را دوست ندارد . جالب است که بدانید مسئولیت بوجود آمدن بخش عظیمی از وقایع زندگی برعهده ضمیر ناخودآگاه است . انسان های متوسط ضمیر ناخودآگاه را نمی شناسد و زمانی که با آن آشنا شوند و آن را به کار گیرند , دیگر متوسط نخواهند بود . تمام افراد بزرگ و موفق مانند دانشمندان , مخترعان ثروتمندان , شعرا , ورزشکاران نامی و … بگونه ای از ضمیر ناخودآگاه خود کمک گرفته اند . این نیرو در تمام انسانها وجود دارد و نیازی به خلق آن نیست فقط کافیست نحوه به کارگیری آن را فرابگیرید . ضمیرناخودآگاه مانند یک دوربین فیلم برداری همیشه روشن است و تمام وقایع پیرامون انسان و هیجانات , احساسات و تجارب ناشی از آنها را حدود 5/4 ماه پیش از تولد (زمان دمیده شدن روح در بدن) تا امروز در خود ثبت کرده است . از همان زمان الگوهای رفتاری انسان شروع به شکل گیری می کند . بنابراین بسیاری از خصوصیات , تصمیمات و اعمال امروز ما دستاورد تجربیات اولین سال های زندگی است . حتی شکست های زندگی ما به دلیل وجود باورها و مسائل منفی در ناخودآگاه است .ضمیر ناخودآگاه مسبب تمام عادات مثبت و منفی انسان است . هرکاری مدتی تکرار شود , درناخودآگاه ضبط شده وعادت رفتاری می شود . کلود بریستول می گوید : «همانقدر که خودآگاه منبع اندیشه است , ناخودآگاه منبع قدرت است .»ضمیر ناخودآگاه فقط برنامه هایی را اجرا می کند که به آن داده شده است , حتی اگر به ضرر شما باشد و اگر خودتان آن را برنامه ریزی نکنید,توسط دیگران و شرایط محیط برنامه ریزی خواهد شد و بدون اینکه به خوب یا بد بودن آن توجهی کند , دقیقا آنها را به مرحله اجرا در خواهد آورد . پس آیا اگر کسی در گذشته خود شاهد اتفاقات بد و تجارب منفی بوده و این مسائل در ناخودآگاهش ضبط شده باشد و باعث ایجاد عادتها و باورهای منفی در او شده باشد , آیا باید تا آخر عمر محکوم به پذیرش این سرنوشت باشد؟جواب منفی است و شما می توانید  تکنیک های نفوذ به ناخودآگاه را بیاموزید و عادات و باورهای مثبت را جایگزین باورها و عادات غلط و منفی کنید.

منبع: کتاب معجزه ذهن، نوشته مهندس مرتضی احمدی منش

 

0
0
0
0 نفر

1 نظر

  1. ali bod maryam khanom. baghiyash chi mishe????????

    ali bod maryam khanom. baghiyash chi mishe????????
اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.