اصولاً باید مفهوم صحیحی از موفقیت به دست آوریم.
موفقیت سپری کردن زندگی در شادی و آرامش و تندرستی است.برداشت های دیگر از قبیل خوشبختی و هماهنگی و کمال و امنیت خاطر و ایجاد تعادل در خود تماماً از «من» جای گرفته در اعماق وجود نشأت می گیرند.با توجه به گفته های پیشین،تأمّل و تعمق درباره این مفاهیم نشاندن آن ها در ذهن را سبب می گردد و در نهایت اگر به ایمان برسد به موفقیت دست خواهیم یافت...


سه گام به سوی موفقیت :
نخستین گامی که باید در این راه برداریم شناخت کامل هدفی است که می خواهیم بدان دست یابیم.به عبارت بهتر داشتن عشق به هر کاری که انجام می دهیم موجب موفقیت ما می گردد.
گام دوم موفقیت،انتخاب یک رشته و به خصوص استاد و خبره شدن در آن است.مقصود این است که از این شاخه به آن شاخه نپرید.مثلاً اگر رشته ای را برگزیده اید در یکی از قلمرو های بیکران آن به تحقیق و مطالعه بپردازید و در همان زمینه فعالیت خود را ادامه دهید تا از کارآیی و شهرت بی بدیلی برخوردار گردید.تمام دقت و توجه خویش را حول کاری که برگزیده اید،متمرکز سازید تا نکته مجهولی برایتان باقی نماند.
هدف باید والا و بلند و انسانی باشد.در آن صورت خواهید توانست هم از زندگی شاد و مرفهی برخوردار گردید و هم به همنوع خدمت نمایید.

اما برداشتن قدم سوم از همه مهم تر است.شما باید اطمینان حاصل کنید کاری که می خواهید با موفقیت به انجام رسانید صرفاً در جهت امیال و خواسته های شخصی شما قرار نداشته باشد و به عبارت دیگر فقط تمایلات خود خواهانه شما را ارضا نکند.در جهت اهداف انسانی قرار گرفتن و خود را خادم آن ساختن،بایستی یکی از اصول موفقیت هر شخص به شمار آید.به عبارت دیگر اندیشه و افکار و آرمان شما باید در خدمت مردم قرار گیرد و آنگاه بازتاب اعمال خود را شاهد و ناظر خواهید گشت که به هر دست داده اید با همان نیز پس خواهید گرفت.

سنجش موفقیت واقعی :
آن چه می اندیشیم و احساس می نماییم،همان را نیز خلق می کنیم.باور ما زاییده ی افکار ما است.
کسی که از راه تقلب و دزدی ثروتمند شده،به موفقیتی نایل نگشته زیرا با این پول به آرامش باطنی که لازمه ی زندگی شاد و سعادت بار است دست نخواهد یافت.برای کسی که از این طریق به مال و منالی رسیده راحتی وجدان مفهومی نخواهد داشت به ویژه آن که در بستر بیماری افتاده و یا از احساس گناه در عذاب باشد.
شخصی که موفقیت را در آغوش می کشد،کسی است که کارش را دوست دارد و بدان عشق می ورزد.پس از این نتیجه می گیریم که موفقیت آرمانی بس والاتر تا انباشتن پول و ثروت،مربوط می شود.

قدرت اندیشه را دست کم نگیرید :
ضمن برداشتن سه گام اساسی به سر منزل موفقیت هرگز نبایستی نیروهای دست اندر کار وجود را دست کم بگیرید زیرا آن ها به صورت انرژی لازم در پس هر پروژه موفقیت آمیز وارد عمل می شوند.اندیشه انسان آفریننده است.اندیشه در کنار احساس به صورت ایمان و اعتقاد ذهنی در ضمیر باطن جای می گیرد و آنگاه هر چه اراده کنید همان خواهد شد.
شناخت این نیروی خارق العاده شخص را از اعتماد به نفس شگرف برخوردار می سازد که در بدو امر به وی آرامش مطلق می بخشد.پس دست به هر کاری که می خواهید بزنید ابتدا باید نسبت به اصول ضمیر باطن خود شناخت کامل پیدا کنید و سپس با بهره گیری از قدرت های روحی خویش در شاهراه موفقیت گام بردارید.در این صورت هیچ مانعی قادر به جلوگیری از پیشرفت شما در مسیری که خواهید پیمود نخواهد گشت.


منبع : کتاب قدرت فکر
نویسنده : دکتر ژوزف مورفی
مترجم : هوشیار رزم آزما
فرستنده : فرشته حلاجی
0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.