بعضي افراد بر اين عقيده اند که چشمان هر شخصي، دريچه اي به سوي دورن وي است، اما براي آن که به اين نتيجه منحصر به فرد دست پيدا کنيم، بهتر اين است که از اين دو گوي بلورين بينايي نهايت مراقبت را به جا بياوريم...به گزارش ايسنا، براي دستيابي به بهداشت و زيبايي چشمان در سنين مختلف بايد چند راهکار را مدنظر قرار دهيم.
دکتر «ديويد اي. بانک» متخصص زيبايي چشم و صورت در آمريکاست. وي در مصاحبه اي با خبرگزاري آسوشيتدپرس، گفت: هنگامي که با گودي، سياهي و چين و چروک دور چشم مواجه هستيد، تنها دليل آن مي تواند کم خوابي باشد. براي آن که اين نواقص را از چشمان خود دور کنيد، بهتر اين است که مدت زمان خواب و استراحت خود را بيشتر و يا متعادل کنيد. از استعمال دخانيات دوري کرده و مواد غذايي سالم مصرف کنيد.
اين متخصص زيبايي چشم و صورت در ادامه افزود: دومين روش و راهکار اين است که حين خروج از منزل و محل کار و با دانستن اين موضوع که بيشتر وقت خود را تحت اشعه خورشيد و يا لامپ هاي مهتابي سپري کنيد، از کرم ها و پوشش هاي ضد اشعه ماوراي بنفش و مضر خورشيد استفاده کنيد. روش هاي ذکر شده براي افراد در سنين 20 سالگي است. پس از آن يعني در سن 30 سالگي بايد از راهکارهايي متفاوت بهره جست.
بر اساس تحقيقات صورت گرفته اين موضوع مشخص شد که بالا رفتن سن، اولين اثر خود را بر چشم ها مي گذارد. به همين روي، بهترين راه اين است که از پيرشدن آن ها جلوگيري کنيم. بينايي انسان ها به چشمانشان بستگي دارد. بايد از راهکارهايي براي حفاظت از اين گوي هاي بلورين استفاده کرد.
دکتر «ديويد اي. بانک» معتقد است که تزريق ژل هاي طبيعي و کرم هاي چشمي حاوي کلريد سديم بهترين راهکار است. اين مواد طبيعي از خشک شدن پوست اطراف چشم ها و از بين رفتن سلول ها جلوگيري به عمل مي آورند. در اين سن بايد از خط چشم هاي سياه رنگ خودداري کنيد; چرا که مواد داخل اين خط چشم ها مي توانند بخش هاي نرم و سلول هاي زنده دور چشم را از بين ببرند، اما مي توانيد اين خط چشم ها و سرمه ها را در خارج از چشم و براي زيبايي به کار ببريد.
به نقل از خبرگزاري آسوشيتدپرس، دکتر «بانک» در ادامه افزود که براي سنين 40 سالگي بهترين روش هیدراته کردن یا آب رساني به پوست اطراف چشم است. در اين سنين سلول هاي پوست به ويژه در اطراف چشم رو به خشک شدن گذاشته و پير شدن چشم را سرعت مي بخشند. خشک شدن پوست باعث ايجاد پف و ورم در اطراف چشمان مي شود; چرا که توکسين پوست از بين مي رود.
در سن 50 سالگي به بالا هم که چين و چروک هاي صورت به ويژه در اطراف چشم بيش از پيش نمايان مي شود، بهترين راه استفاده از ويتامينA است. اين ويتامين سلول هاي مرده پوست را بار ديگر به تحرک مجبور مي کند و کالوژن جديد مي سازد که براي درخشندگي و بينايي فرد مفيد هستند.
بر اساس تحقيقات دکتر «بانک» و گروهي از پژوهشگران دانشکده حفاظت از پوست آمريکا، مرطوب کردن پوست و استفاده از کرم هاي مخصوص شب و عدم استفاده از لوازم آرايشي در مدت زماني طولاني همگي به حفظ زيبايي چشم در اين سن مي افزايد.

به همت: زهرا سلیمانی
منبع: روزنامه مردم سالاری
0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.