پزشکي: کاشت ناخن و مانیا

11 بهمن 1389   maryam.pourmohammadi   بهداشت و درمان, پزشکی   0 نظر   406 بازدید   |

کاشت ناخن موجب بروز عفونت هاي قارچي مي شود

يک متخصص پوست و مو گفت: کاشت ناخن موجب بروز عفونت هاي قارچي، تغيير شکل، شکنندگي و از بين رفتن صفحه اصلي ناخن مي شود.
اميرهوشنگ احساني در گفت وگو با فارس افزود: کاشت ناخن چند سالي است که در بين زنان رواج پيدا کرده است.
وي گفت: کاشت ناخن موجب تخريب ماتريکس سطح ناخن مي شود و پس از اينکه ناخن مصنوعي از ناخن جدا مي شود به ناخن صدمه وارد مي شود...اين متخصص پوست و مو افزود: کاشت ناخن و استفاده از چسب هاي شيميايي موجب بروز عفونت هاي قارچي، تغيير شکل، شکنندگي و از بين رفتن صفحه اصلي ناخن مي شود.
احساني گفت: کاشت ناخن موجب بروز حساسيت، آلرژي، قرمزي و پوسته پوسته شدن اطراف ناخن مي شود. چسب ناخن ماده مخرب شيميايي است و به ناخن صدمه وارد مي کند.
وي افزود: برداشت ناخن مصنوعي از روي ناخن به دليل استفاده از چسب هاي شيميايي به سختي انجام مي شود و موجب از بين رفتن صفحه ناخن مي شود.


علائم اختلال دو قطبي

اختلال دو قطبي(Bipolar) يا مانيا- افسردگي سبب بروز نوسانات خلقي و روحي شديد از حالت هاي افسردگي و غمگيني گرفته تا جنون و افزايش خلقي شديد مي شود.
به گزارش ايسنا، مجله انجمن پزشکي آمريکا در مقاله جديدي بارزترين علائم اين اختلال رواني را منتشر کرده تا به شناسايي بهتر و نيز اقدام سريع تر براي درمان آن کمک کند.
به گزارش پايگاه اينترنتي مدگورو، در مرحله مانيا يا شيدايي، فرد به طور غيرعادي دچار افزايش خلق شديد، عصبانيت و تحريک پذيري، سخن گفتن و تفکر سريع، پريدن سريع از موضوعي به موضوع ديگر در حين حرف زدن، شرکت در رفتارهاي پرخطر و انتخاب گزينه هاي نامناسب و ايجاد احساس عدم نياز به خواب زياد مي شود.
در مرحله افسردگي نيز بيمار احساس افت خلق و غمگيني زياد پيدا مي کند و علاقه اي به انجام کارهايي که پيشتر از آنها لذت مي برده ندارد. احساس اضطراب، گناه، نااميدي و حتي گريه کردن در بيمار ايجاد مي شود. در وزن بيمار تغييراتي مشاهده مي شود. سو» مصرف دارويي افزايش مي يابد و حتي در حالت هاي شديد افکار خودکشي در بيمار بروز مي کند.
آگاهي از اين علائم و شناسايي زودتر آنها در وهله اول به تمايل فرد براي آغاز پروسه درمان کمک مي کند.
در صورت مشاهده اين علائم در خود يا اطرافيان، اولين و مناسب ترين اقدام مراجعه به پزشک متخصص است.


به همت: زهرا سلیمانی
0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.