معرفی، زندگي، زندگينامه، مشاهير، مشاهير هنري، زندگينامه مشاهير هنري، وسيقي، موسيقيدان، زنان نوازنده، رهبر اركستر، اركستر فيلارمونيك، بانوان مشهور، سايت رسمي، مجيد، مجيد اخشابي، سايت رسمي مجيد اخشابي.
زنان در همه عرصه ها توانسته اند گوي سبقت را بربايند. ازاين رو كم نيستند زنان موفقي كه نام آنها بر سر زبانهاست. حتي در زيمنه موسيقي. مثلاجوانا فلاتا ثابت نمود که نه تنها در عرصه نوازندگی مهارت دارد بلکه در رهبری ارکستر نیز رهبری مقتدر و بسیار معتبر میباشد...او در 27 فوریه سال 1954 در نیویورک متولد شد وی یکی از موزیسین های شناخته شد در آمریکا می باشد که توانسته است جوایز بی شماری را در زمینه رهبری ارکستر بدست آورد.
وی تحصیلات موسیقی خود را در مدرسه موسیقی Mannes College جولیارد نیویورک سیتی گذراند. اما ساز تخصصی وی ماندولین و گیتار بود که تبحر بسیار بالایی در نواختن گیتار داشت و در نوجوانی اجراهای متعددی به عنوان نوازنده گیتار و ماندولین با اپرای متروپولیتن و فیلارمونیک نیویورک داشت.
با اینکه وی با عنوان گیتاریست کلاسیک وارد مدرسه موسیقی شد اما بعد از مدتی به سمت رهبری گرایش پیدا کرد و به نوعی شیفته این فعالیت شد تا اینکه در سن 18 سالگی به عنوان رهبر ارکسترهای دانش آموزان آنجا به فعالیت پرداخت و تا به امروز نیز این کار را به عنوان حرفه و گرایش اصلی خود برگزیده است.

هر چند نباید نقش مدرسه موسیقی Mannes College را در رشد و شکوفایی وی نادیده گرفت چرا که مدیریت این مدرسه با تکیه بر اینکه زن ها نیز در موسیقی و حتی رهبری نیز میتوانند به موفقیتهای بسیاری دست یابند امکانات و حمایتهای بسیاری را از هنرجویانی مثل فالتا به عمل آوردند.
فالتا پس از فارغ التحصیلی تحصیلات خود را در زمیه رهبری ارکستر در کاج و مدرسه موسیقی جولیارد ادامه داد و رهبری را زیر اساتید چون جورج مستر و دیگران فرا گرفت.
جوانا فلاتا توانایی های خود را در رهبری نشان داد. کاری که در دنیای موسیقی مردانه بشمار می آمد اما او با تلاش و پشتکار فراوان توانست با این فکر و ذهنیت به مقابله بپردازد و بسیار هم در این را موفق بود . فالتا توانست در میان بسیاری دیگر از رهبران جوان جوایز متعددی را در مسابقات مختلف از دیگر رهبران مرد از آن خود کند.
وی رهبری ارکسترهای بسیاری را بعنوان میهمان بر عهده گرفته است همچون ارکستر ملی بلژیک - ارکستر فیلارمونیک بی بی سی در منچستر - ارکستر ملی لیون - ارکستر فیلارمونیک شمالغربی آلمان - ارکستر ملی اسکاتلند - ارکستر متروپولیتن لیسبون - فیلارمونیک سئول و کانازاوا در ژاپن.به همّت: سونيا خندان
مسئول انجمن هاي: عر فان_ مسائل مختلف ادبي
ايميل: hakimnezami9990@yahoo.com
شناسه: hakimnezami9990
0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.