کودکان نقاش ایرانی 51 جایزه بین المللی گرفتند

از ابتدای سال تاکنون کودکان و نوجوانان ایرانی با شرکت در 10 جشنواره و رقابت بین المللی نقاشی 51 جایزه در سال 89 به دست آورده اند ...به گزارش "ایران" ، کودکان و نوجوانان عضو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مناطق تهران و شهرستان ها با شرکت در مسابقات بین المللی همچون هیکاری ژاپن ، لویی فرانسه در فرانسه، تیان جین چین ، مجله دنیای هنر اسلوونی ، نوآزگوارای بلغارستان، بلاروس ، جشنواره نوروزی قزاقستان ، شانکار هند و محیط زیست سازمان ملل متحد این 51 جایزه را دریافت کرده اند . بنابر این گزارش این جوایز شامل 3تندیس مقام های اول تا سوم جشنواره نوروزی قزاقستان 4نشان نقره 4نشان برنز 36لوح تقدیر و دیپلم افتخار از دیگر رویدادهای جهانی است . همچنین 4اثر نیز از جشنواره تیان جین چین به عنوان اثر ممتاز شناخته شده و کاتالوگ جشنواره را دریافت کردند .
این موفقیت ها حاصل تلاش کودکان و نوجوانان 12کانون در تهران و کانون پرورشی شهرهای شیراز اصفهان رشت تبریز کرمانشاه اهواز گرمسار و ارومیه و ... بوده است . بر اساس این گزارش آخرین جوایز دریافتی هنرمندان کودک و نوجوان ایرانی شامل دو نشان نقره و برنز ، همچنین یک دیپلم افتخار است که هفته گذشته از مسابقه نقاشی هیکاری ژاپن بود .
گفتنی است ، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان 725مرکز ثابت ، 50مرکز سیار شهری و روستایی و 45مرکز پستی در سراسر ایران دارد .

به همت: طاهره جعفری
منبع : روزنامه ایران مورخ 29/8/89
0
0
0
0 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.