آرامش سیمرغ

17 اردیبهشت 1396   maryam.pourmohammadi   فرهنگ و هنر / رسانه   0 نظر   1 954 بازدید   |

سیمرغ‌های جشنواره 29 آرام گرفتند
اگرچه سیمرغ‌ها امسال دیرتر از همیشه پرگشودند اما پس از 11 روز، حوالی برج میلاد و در مرکز همایش‌های آن، روی دوش برندگان آرام گرفتند و همان‌گونه که انتظار می‌رفت، مسعود کیمیایی با «جرم» و اصغر فرهادی با «جدایی نادر از سیمین» بیشتر سیمرغ‌ها را شکار کردند... ژیلا صادقی یکی از مجری‌های تلویزیون که او را با اجرای برنامه «خانه فیروزه‌ای» در شبکه سوم می‌شناسیم، ‌روی سن سالن اصلی برج میلاد رفت تا مراسم اختتامیه جشنواره بیست و نهم را به‌تنهایی اجرا ‌کند‎. ‎ پیش از این قرار بود محمد سلوکی هم در کنار وی مجری مراسم باشد اما در دقیقه 90 سلوکی از اجرای برنامه کنار گذاشته شد‎.‎

تا آخرین لحظات بسته شدن صفحات روزنامه، شنیده‌ها حکایت از این داشت که «جرم» مسعود کیمیایی بهترین فیلم جشنواره است و اصغر فرهادی که اکنون هزاران کیلومتر دورتر برای شکار خرس طلایی برلیناله به آلمان رفته، 2 سیمرغ بلورین مهم بهترین کارگردانی و بهترین فیلمنامه را دریافت کرده است.

جایزه ویژه هیات‌داوران نیز به داریوش مهرجویی برای «آسمان محبوب» رسید. مهدی هاشمی برای بازی در 2 فیلم «آقایوسف» و «آلزایمر» سیمرغ بلورین بهترین بازیگر مرد را دریافت کرد و علی مصفا برای بازی در فیلم «آسمان محبوب»، از این بخش دیپلم افتخار گرفت. سیمرغ بلورین بهترین بازیگر زن هم به ویشکا آسایش برای فیلم «ورود آقایان ممنوع» رسید.

حامد بهداد سیمرغ نقش مکمل مرد را برای «جرم» گرفت و مهناز افشار سیمرغ نقش مکمل زن را برای «سعادت‌آباد» دریافت کرد؛ ضمن اینکه ساره بیات برای بازی در فیلم «جدایی نادر از سیمین» از این بخش دیپلم افتخار گرفت. سیمرغ بهترین فیلمبرداری به محمود کلاری برای فیلم «جدایی نادر از سیمین» رسید و چهره‌پردازی فیلم «فرزند صبح» با اجرای سعید ملکان، سیمرغ این بخش را گرفت.

سیمرغ بلورین بهترین موسیقی را کارن همایونفر برای «جرم» دریافت کرد. از سوی دیگر در بخش نگاه نو که ویژه فیلم اولی‌هاست، حمید فرخ نژاد برای ساخت فیلم «سفر سرخ» 2 جایزه اصلی بهترین فیلم و بهترین کارگردانی را گرفت. همچنین پژمان بازغی برای بازی در فیلم «مرگ کسب و کار من است» و غزل شاکری برای بازی در فیلم «آینه‌های روبه‌رو» دیپلم افتخار گرفتند.

به همت: سمانه جعفری

 

0
0
0
0 نفر

0 نظر

پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.