همان فیلم های همیشگی درخشش (The Shining)، روانی(Psycho) ، اره (Saw) و سایر فیلم های کلاسیک. اگرچه این فیلم ها فوق العاده هستند و واقعا شایستگی لقب "ترسناک ترین فیلم" را دارند، ولی دنیای فیلم های ترسناک تنها محدود به این فیلم ها نیست...

هر سال در آستانه هالووین لیستی ار "ترسناک ترین فیلم ها" ارائه می شود، همان فیلم های همیشگی درخشش (The Shining)، روانی(Psycho) ، اره (Saw) و سایر فیلم های کلاسیک. اگرچه این فیلم ها فوق العاده هستند و واقعا شایستگی لقب "ترسناک ترین فیلم" را دارند، ولی دنیای فیلم های ترسناک تنها محدود به این فیلم ها نیست. به فهرست زیر نگاه کنید تا با بعضی فیلم های دیگر آشنا شوید:
● حمله ناگهانی

The Descentاین فیلم در سال ۲۰۰۶ تولید شد. در اکثر فیلم های ترسناک گروهی از دوستان سعی می کنند از چنگ یک قاتل زنجیره ای، یک حیوان درنده یا یک موجود شبه انسان بگریزند. در فیلم حمله ناگهانی هم شاهد چنین ماجرایی هستیم ولی آنچه این فیلم را از سایرین متمایز می کند این است که همه شخصیت های آن زن هستند، نسبت به مرگ نگاهی واقع گرایانه و وحشت آور دارد و نوعی حس ترس و خفگی در وجود بینندگان ایجاد می کند.

● داستان دو خواهر

The Tale of Two Sistersاین فیلم که محصول سال ۲۰۰۳ است بر اساس یکی از داستان های محلی کره ای ساخته شده است. وقتی این دو خواهر وارد خانه پدر و نامادری خود می شوند، اتفاقات عجیب و مافوق طبیعی انتظار این خانواده از هم پاشیده را می کشد. نامادری بدجنس، لحظه های مرموز و ترسناک و جو غریب و مرموز خانه بر جذابیت این فیلم می افزاید.

● جن زده

Possessionنویسنده این فیلم که در سال ۱۹۸۱ تولید شد لهستانی تبار بود و داستان طلاق خود را به صورت یک فیلمنامه درآورد که بعدا به یک شاهکار تبدیل شد. شخصیت اصلی فیلم، مارک، از یک سفر کاری به خانه برمیگردد و امیدوار است که بتواند رابطه خود را با همسرش بهبود ببخشد و زندگی مشترکش را نجات دهد. اما در کمال ناراحتی در می یابد که همسرش نه تنها با یک مرد آلمانی بلکه با یک موجود شاخکدار و عجیب در ارتباط است. از اینجاست که فیلم حالت ترسناک و عجیب به خود می گیرد. به گزارش برترین ها در این فیلم صحنه های پر از خشونت و خونریزی و همین طور همه احساساتی که جدایی و طلاق به همراه دارد دیده می شود.

● هزارتوی پن

Pan&#۰۳۹;s abyrinthاین فیلم در سال ۲۰۰۶ به زبان اسپانیایی ساخته شد. موجودی کریه که چشم هایش بر کف دستانش قرار دارند دختری به نام افلیا را دنبال می کند. افلیا دختری حساس است که خود را شاهزاده ای افسانه ای می داند. ناپدری او مردی بی رحم است که در طول روز گوریل ها را شکنجه می کند. کدام یک وحشتناک تر است؟ هیولای ترسناکی که در تخیلات افلیا وجود دارد، یا ناپدری بی رحمی که در واقعیت زندگی می کند؟

● چیزی ستمکار این راه می آید

Something Wicked This Way Comesاین جمله را نخستین بار شکسپیر در نمایشنامه مکبث به کار برده و در واقع به انتخاب نامی برای این محصول ۱۹۸۳ کمک کرده است. داستان فیلم دو کودک را نشان می دهد که اشتباها در جشنی حضور پیدا می کند. دلقک های مرموز، بچه های شبح وار، چرخ فلک هایی که در جهت اشتباه می چرخند و غیره، جوی وحشت آور به وجود می آورند.

● کلوب خودکشی

Suicide Clubاین فیلم که محصول سال ۲۰۱۱ است از همان ابتدا بینندگان را روی صندلی میخکوب می کند. چندین دختر ژاپنی بر لبه سکوی مترو صف می بندند ، دست یکدیگر را می گیرند، تا ۳ می شمارند و سپس خود را به جلوی قطار در حال حرکت می اندازند. صحنه های بعدی شامل قطرات خون هستند که به همه جا پاشیده می شوند و اعضای بدنی که زیر قطار له می شوند. مدتی بعد جوانان دیگری خودکشی دست به خودکشی زده و مسئولین شهر را گیج و سردرگم می کنند. فیلم های ترسناک ژاپنی طرفداران زیادی دارند و مورد تحسین منتقدین قرار گرفته اند.● Pulse AKA Kairo


کیوشی کروساوا شاید بهترین کارگردان دهه ۹۰ ژاپن باشد و این فیلم ترسناک ترین اثر اوست. گروهی از دانشجویان در می یابند که دوستان و همکلاسی هایشان بر در اتاق خود نوار قرمز می چسبانند و سپس خودکشی می کنند. ترسناک تر اینکه جسد همه آنها غرق لکه های سیاه می شود. این خودکشی ها به وب سایت مرموزی نسبت داده می شود که از کاربران خود می پرسد "دوست دارید با ارواح ملاقات کنید؟".● بگذار آدم درست وارد شود

Let the Right One inدختر جوانی به نام الی که با پای برهنه در برف قدم می زند با پسری تنها و ستمدیده به نام اسکار اشنا می شود. اسکار آرزوی انتقام دارد و الی به او توانایی انتقام می بخشد. اما یک دوراهی انتظار پسر ۱۲ ساله را می کشد: او برای زنده ماندن باید خون بقیه را بنوشد.
فرستنده: سمانه جعفري
مسئول بخشهاي: آزاد- مطبوعات- كتابخانه عمومی
ايميل: samanejafari88@yahoo.com
1
1
0
1 نفر

0 نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.