فقط یکبار در تاریخ سابقه دارد که اعضای یک ارکستر موسیقی بعلت بد نواختن به مجازات عجیبی که عبارت از خرد کردن آلات و ابزار موسیقی بر سر وکله آنان بود، محکوم شوند.
چندی پیش از میلاد مسیح (آنیسیوس) یکی از کنسولهای روم که حقیر شهرت یک گروه با سابقه از نوازندگان یونانی را شنیده بود فرمان داد آنانرا به روم بیاورند تا برای او و میهمانانش که همگی از رجال روم بودند موسیقی بنوازند. چون نوازندگان و خوانندگان و رقاصان در محل کنسرت حاضر شدند و شروع به نواختن کردند ولی کنسول طرز موسیقی نواختن آنان و آهنگهایی را که ترنم میکردند نپسندید و برای تنبیه آنان دستور داد خود آنها به یکدیگر حمله ور شوند و با آلات و ادوات موزیک به سرو کله هم بنوازند.
نوازندگان از اجرای این دستور خود داری کردند ولی (آنیسیوس) آنها را تهدید به مرگ کرد. ناچار نوازندگان و خوانندگان و رقاصان بجان هم افتادند و با شیپور و دف و چنگ و طبل و نی شروع به کتک زدن یکدیگر کردند کنسول و یارانش نیز برای تفریح بعضی از آلات موسیقی را بدست آوردند و شروع به نواختن کردند آهنگهای عجیب و غریب و گوش خراشی سر دادند بالاخره اعضای گردن کلفت تر ارکستر اعضای ضعیف الجثه را از پا در آوردند و آنیسیوس به طبال قوی بنیه که مشتهای آهنینی داشت چند کیسه زر بخشید و او را بعنوان بهترین نوازنده موسیقی مفتخر کرد و نشان داد که دیکتاتور ها از قدیم هوس های عجیب و غریبی داشته اند.

1
1
0
1 نفر

4 نظر

 1. سلام .جالب بود. مرسی
 2. نقل قول: ely200080
  سلام .جالب بود. مرسی

  ممنون
 3. باسلام امیدوارم اولین بار و آخرین بار باشد 00 بد آموزی دارد جالب بود 000
 4. سلام علیکم
  داستانش جالب بود ولی فکر کنم حاکمش یه تختش کم بودYolks53 یعنی صدای کتک و کتک کاری و سازهای ناجور که از پس دعوا میومدبهتر از صدای نواختن اونها بود؟؟؟
  هنر نشناس بود فکرکنم ؛ البته رومی ها در کل عاشق کشتن زدن واین داستانها هستنYolks7
  این گل هم تقدیم شماnya97
اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.