صفحه اصلي > مطالب و مقالات / آیتمهای موسیقایی / موسیقی پیشنهادی > موسیقی پیشنهادی مجید اخشابی: آهنگ بیکلام "موسیقی فیلم سینما پارادیزو"

موسیقی پیشنهادی مجید اخشابی: آهنگ بیکلام "موسیقی فیلم سینما پارادیزو"


9 اسفند 1396. نويسنده: afsoonforootanآهنگ بیکلام: موسیقی فیلم سینما پارادیزو
این اثر یکی از زیباترین، معروف‌ترین و دوست‌داشتنی‌ترین کارهای انیو موریکونه به حساب می‌آید و نقش مهمی در سکانس‌های عاشقانه و لحظات دراماتیک فیلم ایفا می‌کند.
انیو موریکونه براساس فضای فیلم برای تک تک صحنه‌های مهم فیلم سینما پارادیزو قطعات جداگانه‌ای ساخته که غم و شادی و شیرینی و تلخی را با هم در خود دارد.
آندره آ موریکونه، پسر جوان انیو نیز در ساخت قطعات این فیلم او را همراهی کرده و تم معروف عشق پرحرارت سالواتوره به النا را ساخته است.
درباره انیو موریکونه Ennio Morricone
او در ۱۰ نوامبر سال ۱۹۲۸ در ایتالیا چشم به جهان گشود و از دهه ۶۰  در حوزه موسیقی فعالیت می‌کند. یکی از بهترین و پرکارترین آهنگسازان متن فیلم است که روزگاری روزنامه گاردین به او لقب موتزارت سینما را داد.
ترکیب‌بندی او از سازها و صداهای طبیعت و ترکیب ویولن و پیانو  او را متمایز از بقیه و دارای برچسب خودش کرده است؛ مثلا در فیلم خوب بد زشت از صدای واقعی گرگ صحرای آمریکای شمالی استفاده کرده است.
اما نکته عجیب و جالب درباره انیو موریکونه این است که تا به حال بخاطر هیچ‌کدام از فیلم‌هایی که برایشان موزیک ساخته، جایزه اسکار نگرفته است و تنها در سال ۲۰۰۷ به او جایزه اسکار افتخاری داده‌اند!
او برنده جوایز متعددی نظیر جایزه گرمی، دو گولدن گلوب، پنج جایزه بفتا، شیر طلایی، جایزه افتخاری فستیوال فیلم ونیز و… بوده است.
درباره فیلم "سینما پارادیزو"
فیلم درباره مردی میان سال است که خبر دار می‌شود آپاراتچی روستای سابق او در سیسیل فوت کرده است. او با شنیدن این خبر اتفاقات کودکی و جوانی خود را به یاد می‌آورد و درنهایت بعد از سی سال به روستای خود بازمی‌گردد.
جوایز
فیلم سینما پارادیزو برنده جایزه بهترین موسیقی متن فیلم جشنواره بفتا و نیز برنده جایزه ویژه هیئت داوران جشنواره فیلم کن شد. همچنین در ۶۲ امین مراسم  جشنواره اسکار، برنده جایزه اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان شد.

موسیقی متن فیلم سینما پارادیزو

کانال تلگرام دکتر مجید اخشابی
https://telegram.me/majidakhshabi

بازگشت