صفحه اصلي > مطالب و مقالات, آشپزی > چیزکیک چای سبز

چیزکیک چای سبز


29 مهر 1397. نويسنده: nedakeshavarz
چیزکیک چای سبز

چیزکیک چای سبزچیزکیک چای سبز


مواد لازم کراست
# کره ذوب‌شده: 6 قاشق غذاخوری
# بیسکوییت کاکائویی: 3 پیمانه
# شکر: یک قاشق غذاخوری
مواد لازم میانی
# پنیر خامه‌ای: 226 گرم
# شکر: 3/1 پیمانه
# خامه پرچرب: 4/1 پیمانه
# شکلات سفید ذوب‌شده: 198 گرم
# تخم‌مرغ در دمای محیط: 2 عدد
# پودر چای سبز: 1 و 2/1 قاشق غذاخوری

طرز تهیه
ابتدا فر را با حرارت 150 درجه سانتیگراد روشن کنید.
کف یک قالب کمربندی را کمی چرب کنید و کاغذ روغنی روی آن بیندازید. برای راحت‌تر خارج کردن چیزکیک، قسمت کف قالب که جدا می‌شود را برعکس بگذارید. بیسکوییت‌ها را با غذاساز یا توسط یک کیسه زیپ‌دار و وردنه، کاملا خرد کنید تا به شکل پودر درآید سپس کره و شکر را اضافه کرده و مواد را کاملا باهم میکس کرده تا مخلوطی نرم و لطیف به‌دست آید، این مخلوط را کف قالب پهن کنید و با استفاده از یک لیوان سطح آن را کاملا صاف کنید.
قالب را به مدت 10 دقیقه در فر گذاشته و سپس خارج کرده و کنار بگذارید.
در کاسه‌ای پنیرخامه‌ای را با همزن برقی بزنید تا نرم و سبک شود سپس شکر را اضافه کرده و در حین هم زدن، تخم‌مرغ‌ها را هم‌زمان اضافه کنید، مواد را به خوبی با همزن باهم مخلوط کنید.
در مرحله بعد خامه پرچرب، شکلات سفید ذوب‌شده و پودر چای سبز را اضافه کرده و هم زدن را ادامه دهید تا مخلوطی صاف و یکدست ایجاد شود.
مواد پنیری را روی کراست داخل قالب بریزید، قالب را در قالب بزرگ‌تری که حاوی آب داغ است بگذارید (آب باید تا نصفه اطراف قالب چیزکیک را دربر گرفته باشد)، دمای فر را به 175 درجه سانتیگراد افزایش دهید، چیز کیک را به مدت 1 ساعت و 10 دقیقه در فر بپزید سپس از فر خارج کرده، بگذارید کمی در دمای محیط خنک شود و بعد در طول شب در یخچال قرار دهید. چیزکیک را با میوه‌های دلخواه تزیین و سرو کنید.
بازگشت