صفحه اصلي > مطالب و مقالات, تغذیه > زبان خوراکی ها: اسم من پنیر است

زبان خوراکی ها: اسم من پنیر است


29 بهمن 1398. نويسنده: azizi
اسم من پنير است

خواص پنیرخواص پنیر


مقوى معده ام و به هضم غذا كمك مى كنم. اگر مرا با مرزه و مغز گردو بخوريد، به چاق شدن خود كمك كرده ايد. با پونه اگر خورده شوم پادزهر خوبى مى شوم. از قديم نان خورش شما ايرانيان بوده ام و بسيارى از سالخوردگان روستا نشين، زيادى عمر خود را از من مى دانند.

من از بسته شدن شير به وسيله پنير مايه بدست مى آيم و بيش از سيصد نوع دارم و اين انواع بستگى به انواع پنير مايه دارد و بطور كلى انواع پنير مايه به دو دسته حيوانى و نباتى تقسيم مى شوند.

انواع حيوانى آن را از مخاط معده حيوانات نوزاد كه شيرخوار بوده و علفخوار نشده اند مى گيرند و انواع نباتى از شيرابه درخت انجير و چند درخت ديگر بدست مى آيد كه مهمترين و سودمندترين آن ها گياهى است به نام پنير بند كه در بلوچستان ايران بطور خودرو به عمل مى آيد و سى درصد مايه پنير خالص دارد.

اين گياه مفيد يكى از ثروت هاى خداداد ايران زمين مى باشد كه متاسفانه تاكنون مورد توجه و بهره بردارى قرار نگرفته و در بوته فراموشى گذاشته شده است. اگر در نظر بگيريد كه در دنيا روزانه چه مقدار پنير مصرف مى شود، به شما ثابت خواهد شد كه ايران مى تواند صادراتى هزار برابر كتيرا و منافعى هم عرض صادرات مهم از اين محصول بدست آورد.

با مطالعاتى كه شده است در زمين هاى وسيع و مستعد بلوچستان و كرمان مى توان اين گياه را كاشت و سالانه بيش از صدها هزار تن محصول بدست آورد. پنيرى كه با پنير بند ساخته شود، ويتامين هاى بيشترى داشته و خوش بو و خوش طعم تر از ساير انواع پنيرها است و من از شما ايرانيان كه از وجود اين نعمت خداداد استفاده نمى نماييد، بسيار متعجب و گله مند مى باشم.

وقتى مرا با پنير مايه حيوانى مى سازند و براى تهيه آن حيوان كوچكى را كه تازه به دنيا آمده است مى كشند پنيرى بدست مى آورند كه از نظر شرع اسلام خوردن آن مكروه بوده و زود فاسد مى شود، در صورتى كه نوعى از پنير مايه هاى نباتى بدست مى آيد، نواقص فوق را ندارد.

يك نوع مرا از ماست تهيه مى كنند و اين نوع نيز بسيار مرغوب و سودبخش است. چنانچه مرا از شير حيوان سالم كه در صحرا چريده باشد درست كنند، بسيار مطبوع و گوارا بوده و منافع سرشارى خواهم داشت.

به علت داشتن ويتامين هاى ث و انواع ب و املاح معدنى مخصوصا كلسيم، نان خورش كاملى هستم كه تمام عوامل حياتى را در برداشته و كمبود آنها را جبران مى نمايم.

من مقوى معده و روده ها هستم و موجودات مفيدى كه در روده ها زندگانى كرده و به هضم غذا كمك مى نمايند، از من تغذيه مى كنند.

من خون سالم درست مى كنم. من كمى دير هضم هستم ولى پس از هضم زود جذب ياخته ها شده و آنها را وادار به سازندگى مى كنم. با مغز گردو و مرزه، چاق‌كننده بدن و باعث نرمى پوست مى شوم و پادزهر املاح نقره و سرب مى باشم.

چون تازه مرا در آب جوشانده و آب آن را به زن بچه شيرده بدهند، شير او را زياد مى كنم. خوردن برشته من بعد از پختن و گرفتن آب آن اسهال را بند مى آورد. كهنه و فاسد شده من، سمى و خطرناك است و توليد سنگ مى نمايد.

تازه من كه آب آن را هنوز نگرفته و در اصطلاح پنيرسازان دلمه ناميده مى شود، خواب آور بوده و جهت تقويت اعصاب و التهاب معده و امراض سل و دق زياد تجويز مى‌شوند و معالج خشكى پوست و علاج وسواس و امراض صفراوى و فشار خون است.

اگر مى خواهيد من دير فاسد شده و مدتى در خانه شما بمانم، هميشه مرا در ماست يا آب ماست بيندازيد. نمك زده و كهنه من در صورتى كه فاسد نشده باشد، بلغم را از بين مى برد و اشتها را تحريك مى نمايد، رطوبت معده را مى گيرد، ضماد آن را با عسل جهت باز شدن دمل و با روغن زيتون جهت نرم 
شدن مفاصل زياد تجويز مى شود و اگر آن را روى پينه هاى دست و پا بمالند، آنها را برطرف مى نمايد.

اگر مرا با آب ژلاتين يا آب پاچه هاى گوسفند مخلوط كرده، كمى نوشادر به آن اضافه كنيد، علاوه بر منافعى كه جهت دستگاه گوارش دارد، پادزهر گزيدن زنبور و كژدم است. چنانچه مرا با خرما ميل فرماييد كيفيت غذايى آن را بالا مى برم. به عقيده پزشكان قديم ايران، خوردن من همراه با يك سبزى يا يك ميوه مثل گردو نافع تر خواهد بود. 

من يك برادر مادرى دارم كه اسمش ماست مى باشد. مادر ما هر دو شير است و پدرمان متفاوت مى باشد. البته ماست به موقع خود را به شما معرفى مى كند، ولى من مى خواهم در اينجا سؤالى از خوانندگان كنجكاو بنمايم، اگر از شما بپرسند كه اولين ماست را در دنيا چه كسى درست كرد، و چه مايه اى به او زد، چه جوابى خواهيد داد؟

شما مى توانيد اين سؤال را از ديگران هم بكنيد و بپرسيد، اولين ماست در جهان چگونه درست شد؟ بدون شك جواب اين پرسش را نه شما مى دانيد و نه ماست‌بندان و نه دانشمندان حتى غذاشناسان امروزى. حل معما، افتخارى بر افتخار ايران عزيز خواهد افزود و ثابت خواهد كرد كه اولين ماست برخلاف تصور ديگران در ايران بدست يك ايرانى درست شده و اينكه مى گويند اولين بار آنرا در بلغارستان ساخته اند، صحيح نيست.

نام كتاب: زبان خوراكي ها
نويسنده: دكتر عباد الدين جزايری
جلد اول

بازگشت