صفحه اصلي > مطالب و مقالات, آشپزی > کیک شیفون شکلاتی لایه ای

کیک شیفون شکلاتی لایه ای


2 فروردین 1399. نويسنده: soodabeh
کیک شیفون (به انگلیسی: Chiffon cake) نوعی کیک بسیار سبک است که مواد آن را آرد، شکر، تخم‌مرغ، روغن گیاهی، بیکینگ پودر و طعم‌دهنده‌ها تشکیل می‌دهد. این کیک ترکیبی از هر دو خمیر کیک کره‌ای و فوم کیک است.

کیک شیفون شکلاتی لایه ایکیک شیفون شکلاتی لایه ای


در مقایسه با کره که چربی سنتیِ مورد استفاده در کیک‌ها است، وارد کردن حباب هوا در داخل روغن بسیار مشکل است بنابراین در کیک شیفون نظیر کیک فرشته و دیگر فوم کیک‌ها برای دستیابی به بافتی سبک و پَر مانند زدن سفیدهٔ تخم مرغ تا حدی که سفت شود و افزودن آن به مایه کیک قبل از پخت امری لازم است.

هوا داشتن این کیک به کیفیت سفیدهٔ تخم مرغ یا مرنگ و مخمرهای شیمیایی تکیه دارد. کیک شیفون در اصل در قالب‌های میان تهی بدون چرب کردن و آردپاشی و استفاده از کاغذ روغنی در درون قالب، تهیه می‌شود.

مواد لازم برای مرحله اول
پنیر ماسکارپونه۱۹۰ گرم
شکر۴۰ گرم
سفیده تخم مرغ ۴۵گرم
پنیر و شکر را با همزن بزنید تا نرم و یکدست بشه و سپس سفیده را اضافه  کرده و بزنید تا خامه ای شود.مقداری از این مایه را داخل قیف بریزید و مابقی رو بزارید تو کاسه بمونه.

مرحله دوم
تخم مرغ ۶عدد
زرده و سفیده ی ۶عدد تخم مرغ را جدا کنید.

مرحله سوم
روغن مایع ۵۰ گرم
پودرکاکائو الک شده ۲۵ گرم
شکر ۳۰گرم
نمک ۱/۴ قاشق چای خوری
شیر ۴۵گرم
آرد ۷۰ گرم
روغن مایع باید داغ داغ باشه،داخل کاسه بریزید و پودر کاکائو را بهش اضافه کنید و خوب مواد را مخلوط کنید.شکر و نمک را هم اضافه و خوب مخلوط کنید.شیر را هم اضافه و مخلوط کنید، زرده های تخم مرغ را افزوده و ۳دقیقه با همزن بزنید. آرد را ۳بار از الک رد کرده و اضافه کنید و از یک جهت با لیسک به خورد مواد بدید و مخلوط کنید.

مرحله چهارم طرز تهیه کیک شیفون شکلاتی لایه ای
سفیده ۶ عدد تخم مرغ رو که جدا کرده بودید
شکر ۶۰گرم
پودر کرم تار تار۱/۲ قاشق چای خوری
سفیده ها رو بزنید تا پف کنه و حجیم بشه،شکر را کم کم اضافه کنید و هربار خوب بزنید تا فرم بگیره.کرم تارتار را اضافه کرده و بزنید تا به مرحله ستیف پیک یعنی(قله ی راست)برسه. چند قاشق از سفیده فرم گرفته را به مایه شکلاتی اضافه و فولد کنید(خیلی آروم و با دقت که پف مواد نخوابه چون این کیک بیکینگ پودر نداره وپف نهایی کیک بستگی به نحوه ی فولد کردن سفیده با مواد داره).حالا مایه شکلاتی را به سفیده داخل کاسه اضافه و فولد کنید.

مراحل پایانی تهیه کیک شیفون شکلاتی لایه ای
قالب۱۷×۱۷سانت را خوب چرب و کاغذر وغنی بزارید و نصف مایه را داخل قالب ریخته،۳بار به سطح کار بکوبید تا هوای اضافه خارج شه، داخل فر از قبل گرم شده با دمای۱۵۰درجه سانتی گراد بمدت ۱۵دقیقه بپزید. از فر خارج کنید و مایه پنیری تو کاسه را روش بریزید و صاف و یکدست کنید و بقیه ی مایه شکلاتی را روش ریخته و با مایه پنیری داخل قیف روی کیک را مطابق تصویر طرح بیاندازید.
نکته مهم؛ خطهایی که روی کیک میزنید رو ۲الی ۳بار روی هم تکرار کنید چون اگه خط باریک باشه موقع پف کیک فرو میره ومحو میشه وخودشو نشون نمیده!
بزارید داخل فر ۱۵۰درجه سانتی گراد بمدت ۴۰الی ۵۰ دقیقه بپزه.درآخر دوست داشتید کمی گریل را روشن کنید روش طلایی بشه.از فر که خارج کردید اجازه دهید خنک شه وبعد از قالب جدا کنید و برش زده و سرو کنید. نوش جان


بازگشت