صفحه اصلي > مطالب و مقالات / گردشگری > اسرار کوه مقدس کایلاش

اسرار کوه مقدس کایلاش


11 خرداد 1399. نويسنده: marzie.kokabian
همانطور که خود کوه به نظر می رسد در منطقه غیرقابل دسترسی از تبت غربی واقع شده است، اسرار آن فراتر از درک نیست. ارتفاع کوه مرموز ۶۶۶۶ متر است. همچنین چهار رودخانه اصلی هند، تبت و نپال: هند، کارنالی، ساتله، برهماپوترا از آن نشات می‌گیرند.

کوه کایلاش


دومین راز "آب” کوه کایلاش دو دریاچه است. راکاشاس تل و ماناساروار. آنها در همان نزدیکی واقع شده اند و فقط با یک جزیره نازک از هم جدا شده اند.

آبهای Manasarovar (در ترجمه – دریاچه ای از آب زنده و پاک) تازه است. تبتی ها این دریاچه، واقع در ۴۵۶۰ بالاتر از سطح دریا، را مقدس می دانند. از آب آن می توانید برای نوشیدن و شنا استفاده کنید. جالب است ، اما در هر هوایی ماناساروار آرام است و آرامش کامل را حفظ می کند.

آبهای راکاش تال (دریاچه مرده یا دریاچه شیطان) شور است. فارغ از شرایط آب و هوایی، این دریاچه دائماً طوفان است. حتی لمس کردن آب دریاچه مرده ممنوع است، چه برسد به اینکه در آن شنا کنیم.

راز سوم کوه کایلاش پیر شدن سریع افراد نزدیک آن است. سرعتی که رشد موها و ناخن ها در ۱۲ ساعت در نزدیکی کایلاش دارند با دو هفته در شرایط عادی برابر است.

کوه دارای یک انرژی است و از این طریق مانع از نزدیک شدن هر کسی به خودش می شود. کسانی که خیلی به آن نزدیک شده اند و کسانی که قصد صعود به بالای آن را دارند ناگهان یک انرژی را دریافت می کنند تا در جهت مخالف حرکت کنند.

علی رغم تلاش های بی شمار، هنوز یک کوهنورد هم نتوانسته قله کوه کایلاش را فتح کند.برخی ادعا می کنند داخل کوه تاسیسات هسته ای فرازمینی ها قرار دارد .برخی اجسام نورانی پرنده را بر بالای کوه دیده اند که به داخل آن رفته اند.

موقعیت جغرافیایی کوه مرموز نسبت به جزیره عید پاک که روبروی کایلاش قرار دارد، فقط در طرف مقابل کره زمین قرار دارد. جزیره عید پاک ، همانطور که می دانید به دلیل اسرار حل نشده بسیاری از آن مشهور است: بت های سنگی غول پیکر.

ششمین راز کوه کایلاش تصویری است که دو پشته از آن تشکیل شده و آن را می شکنند. در عصر، سایه ای که توسط پرتوهای سنگ ایجاد می شود، تصویری عظیم از یک swastika را بر روی آن شکل می دهد.

دانشمندانی که کوه و اسرار آن را مطالعه می کنند ، و کسانی که شخصاً می توانند Kailash را ببینند، ادعا می کنند که شکل هرمی دارد. علاوه بر این مانند همه آنهایی که شناخته شده است، به شدت به نقاط کاردینال گرایش یافته است.

بسیاری از محققان مطمئن هستند که در پای و در سطح میانه کوه دارای حفره هایی است. این فرض دلیلی بر این باور دارد که:

Kailash یک سازه غیر طبیعی است که توسط یک شخص ناشناخته بنا شده است.

یکی دیگر از رازهای غیرقابل درک کوه کیلاش موقعیت جغرافیایی آن نسبت به سایر بناهای باستانی و قطبهای زمین است. بنا به دلایلی برای ما غیرقابل درک است (این اتفاق تصادفی نیست) بنای یادبود استون هنج در ۶۶۶۶ کیلومتری کوه قرار دارد. همین فاصله از صخره تا قطب شمال ۶۶۶۶ کیلومتر است و از قطب جنوب فاصله دقیقا دو برابر افزایش می یابد.

اما "اسرارآمیزترین” راز کایلاش این است که سارکوفگو ناندو در مجاورت آن است. دانشمندان پس از انجام یکسری مطالعات، حفره ها را در داخل سارکوفاگ تأسیس کردند.

افسانه های چینی باستان می گویند که سارکوفاگوس به عنوان پناهگاهی عمل می کند که در آن همه معلمان بزرگ در حالت خلسه عمیق قرار می گیرند (ساماتی): عیسی، کریشنا، بودا، کنفوسیوس، زرتشت و سایر فرزانگان که در طول وجودش به جهان فرستاده شده اند. هدف از اقامت چند ساله آنها حفظ و ترمیم استخر ژن در صورت مرگ تمدن است.

همبستگی های دیجیتالی موقعیت جغرافیایی Kailash نسبت به سایر بناهای باستانی (اهرام و سازه های megalithic) و ارتفاع آن پایه و اساس فکر را برای دانشمندان مختلف از جمله ریاضیدانان فراهم می کند. برای کسانی که تازه در دنیای اعداد و فرمول ها شروع به پیشرفت می کنند ، ما به ریاضیات کمک می کنیم.

کوه کایلاش ، حدود ۶٫۷۰۰ متر ارتفاع دارد، که از آن ۴ رود تبت سرچشمه می گیرند: برهماپوترا، ساتله، کارنالی، هند.

طبق سنت هندو، اعتقاد بر این است که یکی از خدایان سه گانه Trimurti در کوه کایلاش ، احتمالاً شیوای نیرومند یا بودا زندگی می کند. همچنین اعتقاد بر این است که در اینجا کشور مرموز شامبلا قرار دارد.

در بسیاری از کشورهای شرقی، کایلاش مقدس ترین مکان در سیاره زمین به حساب می آید. کایلاش و کوههای اطراف کایلاش با قدرت پنج عنصر ساخته شده اند: هوا ، آب ، زمین ، باد و آتش.

در اطراف کوه Kailash کوه های هرمی وجود دارد که بخشی از مجموعه کوه Kailash است ، به نام "شهر خدایان”.

در ضلع غربی و شمالی کایلاش آینه های سنگی مقعر وجود دارد. در کل سه آینه وجود دارد: یکی در سمت غربی و دو در سمت شمال: اولیه و ثانویه.

دانشمندان بر این باورند که این آینه های سنگ مقعر می توانند زمان "کشش” و "فشرده سازی” را داشته باشند.

آکادمیک کوزیرف آینه ای ساخت، که تشخیص داد که دوره را تغییر می دهد. افرادی که در داخل آینه های کوزیرف بازدید می کردند ، احساس سرگیجه ، ترس و تحول به دوران کودکی خود کردند.

آینه ها ، به نام آکادمیک کوزیرف ، از ارتفاع ۲-۳ متر تجاوز نمی کرد ، در حالی که آینه های سنگی کوه کایلاش دارای ارتفاع حدود ۱۸۰۰ متر بود!

این آینه ها به عنوان "ماشین زمان” شناخته شدند که، قادر به انتقال نه تنها در دوره های زمانی مختلف، بلکه در تمام جهان بودند.

ارتفاع ۵۶۸۰ متری به دره مرگ معروف است. می توانید فقط با جاده مقدس از آن عبور کنید. اگر از جاده پیاده شوید ، مطمئناً خود را در منطقه ای از قدرت روانی و تنش آور پیدا خواهید کرد.

آینه های سنگی کایلاش آنقدر تغییر می کند ،که دوره زمانی آن دسته از افرادی که در محدوده آینه ها قرار می گیرند طی یک یا دو سال ، آنها به افراد سالخورده تبدیل می شوند!

در دریاچه های کوهستان آب "زنده” و "مرده” یافت شده است. مطالعات نشان داده اند که آب زنده ژن زندگی را در سلول ها فعال می کند و آب مرده ژن مرگ را در سلول های بد فعال می کند. در نتیجه این ، سلولهای بد می میرند و سلولهای ضعیف و سالم عملکرد آنها را فعال می کنند.

در تابستان ، این دریاچه ها توسط یوگی هایی محافظت می شوند که معتقدند دریاچه ها فقط توسط آنها و مردم "روشنفکر” ساخته شده اند.

این دریاچه های آلپی در ارتفاعی ۵۰۰۰ – ۵۶۰۰ متر قرار دارند. براساس نتایج سفرهای روسی در سالهای ۱۹۹۸-۱۹۹۹ ، آب "زنده” و "مرده” در کوهها یافت شد. رئیس اعزامی E.R. مولداشف ادعا می کند که "فعالان مرگ” و "فعالین زندگی” در آبها یافت شده اند. در ارتفاع ۵۶۸۰ متر در شمال کوه Kailash دره مرگ قرار دارد ، . یوگی ها برای مردن به این دره می آیند.

در شمال غربی کایلاش یکی از ورودی های دره مرگ وجود دارد. این ورودی در ناحیه کوه کوچک واقع شده است که شهرت کمتری را در بین مردم بدست آورده است و به آنها لقب "محل شیطان گرسنه” داده شده است.

زائران، جهانگردان، هندوها، بودایی ها، کاشفان، یوگی ها و غیره. در محافل اطراف کوه کایلاش قدم بزنید. جسورهایی وجود دارند که در اطراف کایلاش قدم زده اند و این دایره ای به طول بیش از ۶۰ کیلومتر است!

اعتقاد بر این است که اگر ۱۰۸ بار به اطراف کوه کایلاش بروید ، به یک "مقدس” تبدیل خواهید شد!

منبع: اینفو

بازگشت