صفحه اصلي > مطالب و مقالات, تغذیه > خواص هندوانه

خواص هندوانه


16 مرداد 1399. نويسنده: azizi
هندوانه از میوه هایی است که سابقا فقط در تابستان آن را می دیدیم ولی ایجاد راه ها و توسعه کشاورزی در سراسر کشور تقریبا امروز در تمام فصول ما می توانیم هندوانه تازه داشته باشیم زیرا در زمستان که هوای تهران سرد می شود و اغلب برف می بارد هندوانه تازه را از بندرعباس و کمی بعد از جیرفت می آورند و طوری هندوانه به عمل می آید که تقریبا می توانیم در سراسر سال هندوانه تازه ببینیم.

هندوانههندوانه


از کجا آمده است و چه خواصی دارد؟
در سالهای اخیر تخم هندوانه را از آمریکا و آرژانتین آورده و در ایران کاشته اند که در نتیجه هندوانه های بزرگ و پر آبی به عمل می آید که رنگ آن هم قرمز است و اگر خوب برسد خیلی شیرین است و گاهی قد آن به یک متر می رسد. 

تاریخچه هندوانه
هندوانه را از قرن ها پیش از ظهور مسیح در کشورهای حوزه مدیترانه می کاشته اند و در آفریقای جنوبی به حالت وحشی می روید. هندوانه را وقتی پاره کنید به رنگ زرد یا قرمز است.

دارای تخمه هایی به رنگ های مختلف و گوشتی شیرین و پر آب است در صحرای کالاهاری واقع در آفریقای جنوبی هندوانه به حالت خودرو و وحشی می روید و به قبایل و طوایفی که در آن نواحی زندگی می کنند.

این میوه خودرو از نظر آب آشامیدنی کمک می کند زیرا مردم آن قبایل آب هندوانه را به جای آب مشروب می نوشند. 
هندوانه در مجارستان و روسیه جنوبی و آمریکا زیاد کاشته می شود.

کشت آن در کلیه سرزمین های استوایی و نیم گرم متداول و معمول است و در ایران اسمی که به این میوه داده اند از هند گرفته شده و شاید میوه ای باشد که از سرزمین هند به کشور ما آمده است و کشت آن در ایران معمول است.

در حال حاضر در فصل تابستان در تمام نقاط ایران هندوانه به عمل می آید و یکی از میوه های سنتی این کشور است که تقریبا همه مردم از فقیر و غنی آن را می خورند.

آقای هانری لوکلر در کتاب خود می نویسد که هندوانه از میوه های بومی آفریقا و دره رود نیل و احتمالا عربستان است. این همان میوه است که در کتاب مقدس مسیحیان به نام آباتیشیم نامیده شده و اسم عربی آن بطیخ یا (باتکا) می باشد.

اشعاری که ویرژیل سروده است ثابت می کند که هندوانه را رومیان قدیم می شناخته اند. زیرا معروف است که یکی از صاحبان مسافرخانه در رم قدیم برای این که مسافری رهگذر را در مسافر خانه خود جلب و نگهداری کند تمام میوه ها را به او نشان داد تا مجذوب آن شود وقتی هندوانه را به او نشان داد آن مسافر مجذوب این میوه شد و مدتی طولانی به خاطر آن در این مسافرخانه اقامت داشت.

اعراب درباره هندوانه مطالب زیادی گفته و نوشته اند. عبدالرزاق جزایری می نویسد که پیامبر اکرم برای هندوانه اهمیت خاصی قائل بود و عقیده داشت که اگر هندوانه را قبل از غذا بخورند بدن را شستشو داده و مرض را از جسم دور می کند.

جنگجویان صلیبی، هندوانه را از فلسطین به اروپا آوردند و آن با به نام خربزه فلسطینی معروف کردند. فرهنگ دارویی قرن وسطی درباره هندوانه این طور می نویسد:
خربزه های فلسطین که به نام خربزه سارازن هم معروف است این خاصیت را دارد که برای دفع حرارت کسانی که زیاد در معده شان گرمی شده است و یا تب کرده اند مفید است و مصرف آن تجویز می شود.

سربازان ناپلئون وقتی به مصر رفتند با این که در اثر مصرف زیاد هندوانه مبتلا به دل درد و اسهال شدند با این حال ناپلئون به یکی از فرماندهان بزرگ فرانسه گفته بود که هندوانه های مصر موجب رفع عطش سربازان ما در این سرزمین گرم و آفتابدار شد و شاید یکی از علل بزرگ پیروزی ما در مصر باشد و ما به این میوه دره نیل خیلی مدیون هستیم.

بوته هندوانه نازک و حقیر است. به روی زمین می خزد و از آن گلهای کوچکی پیدا می شود که از آن گل هندوانه که در ابتدا در اندازه یک فندق است پدیدار گشته رفته رفته بزرگ می شود و آدمی وقتی به آن نگریست تعجب می کند که چگونه از بوته ای حقیر میوه ای به این بزرگی به وجود می آید.

از پوست هندوانه های کلفت و ضخیم خانم های خانه دار مربای خوشمزه ای درست می کنند و تخمه هندوانه را هم بو داده و به عنوان آجیل مصرف می کنند.

هندوانه دارای آب، قند، املاح معدنی و ویتامین مخصوصا ویتامین می باشد.

کتاب: خوردنیهای شفابخش
مهدی نراقی

بازگشت