صفحه اصلي > مطالب و مقالات, آشپزی > فینگر فود مرغ و ذرت

فینگر فود مرغ و ذرت


10 شهریور 1392. نويسنده: fereshteh akhavan

فینگر فود مرغ و ذرتفینگر فود مرغ و ذرتمواد لازم برای فینگرفود مرغ
100 گرم فیله مرغ
30 گرم کره
1/8 پیمانه آرد
30 گرم پنیر گودای رنده شده
1/2 قاشق چایی خوری شکر (به دلخواه)
1 عدد تخم مرغ
نمک و فلفل به میزان لازم
روغن به میزان لازم

مواد لازم برای فینگرفود ذرت:
1 عدد کنسرو ذرت
1/2 پیمانه فلفل دلمه ای سبز و قرمز (خرد شده)
مقداری زعفران دم کرده
نمک و فلفل به میزان لازم

طرز تهیه
1- فیله های مرغ را نگینی خرد کرده و با کمی نمک و فلفل مزه دار کنید. در تابه ای کمی کره بریزید و روی حرارت بگذارید. فیله های مرغ را در کره داغ شده تفت دهید و بعد کناری بگذارید تا از حرارت بیفتد.
2- آرد و تخم مرغ را مخلوط کرده و به آن نمک و فلفل سیاه و در صورت تمایل شکر اضافه کنید. مخلوط را خوب هم بزنید تا به شکل خمیری درآید.
3- تکه های مرغ تفت داده شده را به خمیر اضافه کنید و خوب هم بزنید تا همه جای مرغ ها به خمیر آغشته شود . در تابه ای کره یا روغن مایه بریزید و روی حرارت بگذارید.
4- یک قاشق از مایه بردارید و در روغن داغ بریزید و سرخ کنید . همه مایه را به همین شکل در روغن تفت دهید . فینگرفودهای آماده را از روغن بیرون آورید و روی آنها پنیر گودای رنده شده بریزید.
5- برای درست کردن فینگرفود ذرت، مایه خمیر را به همان صورت قبل آماده کنید . کنسرو ذرت را به مدت 20 دقیقه بجوشانید . بعد کنسرو را باز کنید و دانه های ذرت را در آبکش بریزد تا آب آنها جدا شود.
6- دانه های ذرت را در خمیر بریزید و فلفل دلمه ای های ریز شده را هم به آن اضافه کنید . برای مزه دار شدن کمی نمک و فلفل اضافه کنید و مخلوط را خوب هم بزنید و مثل فینگرفود مرغ آنها را هم در روغن سرخ کنید.

نکته: برای مزه دار شدن مایه فینگرفود مقدار سبزیجات معطر خشک هم می توان به خمیر اضافه کرد.

نوش جان

بازگشت