صفحه اصلي > مطالب و مقالات, بهداشت و درمان, روانشناسی > روانشناسی: آیا زن ها از هم متنفرند؟-قسمت دوم

روانشناسی: آیا زن ها از هم متنفرند؟-قسمت دوم


27 آبان 1392. نويسنده: zohre_Doostmohammadi


روانشناسی: آیا زن ها از هم متنفرند؟-قسمت دوم

خانم ها آنچنان برای جلب توجه مردان با هم در رقابت هستند که توانایی روحی،فکری و احساسی برای تغییر دادن این رویکرد اجتماعی که باعث رنج کشیدنشان از عزت نفس پایین می شود را ندارند .
خانم ها مردان را افرادی بی بندوبار، بی وفا،دروغگو و متقلب می پندارند. اما خانم ها باید به این نکته توجه کنند که دیده شده دربسیاری از موارد خیانت، یک مرد با بهترین دوست، فامیل یا همسایه همسرش وارد رابطه شده است ...
زنی که همسرش به او اعتماد و علاقه دارد و احترام می گذارد. یکی از دلایلی که مردان در تقلب کردن موفق می شوند این است که زنان با رقابت کردن با هم این اجازه را به مردان می دهند.

خانم ها بر این باورند که اگر از لحاظ جسمی جذابتر باشند از خانم های دیگر برترند.در تبلیغی برای یک قرص لاغری زنی مغرورانه گفت،"حالا از زنی که همسرم مرا به خاطرش ترک کرد لاغرترم." این حرف باعث شد فکر کنم که او حس می کند به دلیل وزن اضافه اش مستحق بی وفایی شوهرش بوده است. انگیزه اش برای کاهش وزن این بود که لاغرتر از زنی شود که همسرش وی را به خاطر آن زن ترک کرد.او بیشتر زن دیگر را به عنوان رقیبی می دید تا بی وفایی شوهرش را. انگیزه زن برای کاهش وزن به خاطر بهبود سلامتی اش یا ترقی عزت نفسش نبود بلکه لاغرتر بودن از رقیبش- زن دیگر بود.تجارت کنترل وزن به خانم ها می گوید برای به دست آوردن عشق و وفاداری همسرشان نیازمندند شکل خاصی باشند.
اینکه غذایش را طبخ می کنید، بچه هایش را بزرگ می کنید و رویاهایش را حمایت می کنید مهم نیست... چیزی که در رابطه بیشترین ارزش را دارد اینست که آیا از لحاظ جسمی به اندازه کافی جذاب هستید که همسرتان را در خانه نگه دارید یا نه. تصور این است که برای مرد طبیعی است به زنی که دیگر برایش از لحاظ جسمی جذاب نیست خیانت کند.بسیاری از خانم ها عقیده دارند وقتی همسر یا دوست پسرشان به آن ها خیانت می کند مقصر خودشان هستند زیرا به اندازه ای که بتوانند مرد را حفظ کنند جذاب نیستند.

احساس خود-ارزشمندی زن بیرون از وجودش ،توسط دیگران تایید می شود و بر تصور روحی و درونی او از ارزش خودش به عنوان یک انسان تاثیر می گذارد.خانم ها به طور غیرمستقیم با هم رقابت می کنند زیرا نیاموخته اند چگونه امیال،احساسات و اهداف درونی خود را بشناسند و آن ها را به واقعیت هایی ملموس هدایت کنند.زمانی که خانم ها یاد بگیرند نمی توانند به جای بچه ها و همسرشان زندگی کنند، تنفر ورزیدن به یکدیگر را متوقف می کنند و بر استعدادها،نبوغ و مهارت های منحصر به فرد خودشان متمرکز می شوند


ادامه دارد...

بازگشت