شاخه نبات ۲۷۹

10 مهر 1393   nedakeshavarz   مجید اخشابی, دستنوشته ها, شاخه نبات   8 نظر   1324 بازدید   |

عید قربان که پس از وقوف در عرفات و مشعر و منا فرا مى رسد... عید رهایى از تعلقات است... رهایى از هر آنچه غیرخدایى است... در این روز، اسماعیل وجود را، یعنى هر آنچه بدان دلبستگى دنیوى پیدا کردیم قربانى کنیم تا سبکبال شویم... همیشه تان عید، عیدتان مبارک.

فال حافظ دستنوشته مجید اخشابی شاخه نبات

شاخه نبات دویست و هفتاد و نهم (۲۷۹):
برای خواندن کلیک کنید

1
1
0
1 نفر

8 نظر

 1. به نام حضرت دوست
  سلام علیکم
  نگارا عید قربان است،قربانت شوم یانه؟
  نگفتی یکدمی آیا که مهمانت شوم یانه؟
  برای طوف کویت جامه احرام بربستم
  گدا دوره گردگوشه ی خوانت شوم یانه؟
  پیشاپیش عید قربان عید بندگی ویروسی برنفس را به شما آقای اخشابی محترم وخانم ندا کشاورز تبریک عرض میکنم
  امیدوارم که اعمالی در خورو شایسته حضرت حق داشته باشیم که در محضر حضرت دوست شرمسار وخجالت زده نباشیم
  انشاالله
 2. سلام
  آقای اخشابی ممنون از نوشته زیبایتان ،واقعاهمین طوره ترک کردن خلق وخوی بد ومهربان شدن نسبت به خانواده ودوستان ،به نظر من بزرگترین موهبتی است که خداوند به انسان عنایت می کنه.ای کاش همه ما درلحظه ای که آرزو می کنیم آرزوی معنوی کنیم نه دنیوی .
  دل میرود زدستم صاحبدلان خدا را
  دردا که راز پنهان خواهد شدآشکارا smiley17

  سلام
  آقای اخشابی ممنون از نوشته زیبایتان ،واقعاهمین طوره ترک کردن خلق وخوی بد ومهربان شدن نسبت به خانواده ودوستان ،به نظر من بزرگترین موهبتی است که خداوند به انسان عنایت می کنه.ای کاش همه ما درلحظه ای که آرزو می کنیم آرزوی معنوی کنیم نه دنیوی .
  دل میرود زدستم صاحبدلان خدا را
  دردا که راز پنهان خواهد شدآشکارا smiley17
 3. سلام استادگرامی.من هم پیشاپیش عیدقربان روتبریک میگم.بازهم مانندهمیشه،دوستدارلسان الغیب،شاخه نباتی شکرین مهمانمان کرد.غزلی که تعبیرش سیرت نیکوست وعجیب وصف الحال این روزهای من است.بنظرمن بهترین هدیه ای که دراین ایام میشه به خدادادولبخندشودید،اخلاق خوب وانسانیته.هفته تون شاد.
 4. سلام به شما آقای اخشابی عزیز....پیشاپیش عید قربان را تبریک میگم عید زیبای بندگی ممنونم از شما برای این جمله زیبا و این شعر زیبا و شیرین حافظ با دستخط زیبایتان و عکس شما بسیار عالی و دلنشین بود لذت بردم و خوشحال شدم ....انشال.. که بتوانیم با اعمال نیک و مهربانی به خلق و ... حضرت حق از خودمان راضی و خوشنود کنیم
  عیدتان مبارک هفته تان سرشار از شادی و لبخند ومهربانی دلتان شاد و سلامت باشید

  سلام به شما آقای اخشابی عزیز....پیشاپیش عید قربان را تبریک میگم عید زیبای بندگی ممنونم از شما برای این جمله زیبا و این شعر زیبا و شیرین حافظ با دستخط زیبایتان و عکس شما بسیار عالی و دلنشین بود لذت بردم و خوشحال شدم ....انشال.. که بتوانیم با اعمال نیک و مهربانی به خلق و ... حضرت حق از خودمان راضی و خوشنود کنیم
  عیدتان مبارک هفته تان سرشار از شادی و لبخند ومهربانی دلتان شاد و سلامت باشید
 5. هوالعلیم
  سلام بر آقای اخشابی عزیز....عید قربان ،بهترین و زیباترین اعیاد بر شما و مادر بزرگوارتان پیشاپیش مبارک .از تفال و غزل بسیار زیبا و دلنشین این هفته از شما سپاسگزارم .متن و کلامتان خیلی قشنگ و دلنشین بود .انشاالله بتوانیم با اعمال و کارهای نیک و شایسته مان هم خدای مهربان و هم بندگانش را از خود راضی و خشنود نگهداریم....در پناه حضرت حق سلامت و شاد باشید.
  عید قربان یعنی فدا کردن همه عزیزان در آستان عزیزترین
  و گذشتن از همه وابستگی ها به عشق مهربان ترین.
 6. دل سفره کن درمنا وعیدقربان راببین.چشمه های نوروشوران بیابان راببین.گوسفندنفس راباتیغ تقوی سرببر
  پای تاسرجان شوورخسارجانان راببین.پیشاپیش عیدقربان رابه شماوخانواده محترم تبریک عرض میکنم.
 7. سلام
  بعد از خوندن جمله تون چه پیشکشی در نظر گرفته اید ؟ بزرگی حرفی که به ذهنم میاد دلم رو پر از ترس میکنه ، اسماعیل های وجودمان...
  باید انتخاب کرد... معجزه یاد خدا دشواری انتخاب رو آسون میکنه.
  قلم استاد زیبا می نگارد "این را تو خود می دانی، تو خود آن را، او را – هر چه هست و هر که هست – باید به منا آوری و برای قربانی، انتخاب کنی، من فقط می توانم نشانیهایش را به تو بدهم:

  آنچه تو را، در راه ایمان ضعیف می کند، آنچه تو را در "رفتن”، به "ماندن” می خواند، آنچه تو را، در راه "مسئولیت” به تردید می افکند، آنچه تو را به خود بسته است و نگه داشته است، آنچه دلبستگی اش نمی گذارد تا ” پیام” را بشنوی، تا حقیقت را اعتراف کنی، آنچه ترا به "فرار” می خواند. آنچه ترا به توجیه و تاویل های مصلحت جویانه می کشاند، و عشق به او، کور و کرت می کند؛ ابراهیمی و "ضعف اسماعیلی” ات، ترا بازیچه ابلیس می سازد.
  در قله بلند شرفی و سراپا فخر و فضیلت، در زندگی ات تنها یک چیز هست که برای بدست آوردنش، از بلندی فرود می آیی، برای از دست ندادنش، همه دستاوردهای ابراهیم وارت را از دست می دهی، او اسماعیل توست"

  عید تان مبارک وزندگیتان به زیبایی گلستان ابراهیم
 8. سلام .
  مثل همیشه باز هم کمی با خوندن این متن به فکر فرو رفتیم تا جواب سوالتون رو پیدا کنیم همانطور که دوستان هم گفتن همون شکستن بت درونی خودمون می تونه بهترین پیشکش باشه و صد البته به دنبال اون زنده نگه داشتن یاد خدا و در نظر گرفتن او در همه احوال زندگی مون .
  فردا روزیه که همه دعای عرفه امام حسین(ع) رو می خونند. خوبه یه بار دیگه به هدف ابا عبد الله(ع) از قیام تاریخی عاشورا هم فکر کنیم:
  آن حسینی که زحج رفت سوی کرببــلا

  به خدا بهر سر افـــــرازی قـــــــــرآن آمد
  انشاا.. که هفته ای سراسر خیر سلامتی پیش رو داشته باشین و ما رو هم از دعای خیرتون بی بهره نزارین
اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.