پیام هفته: صدا

20 آبان 1393   nedakeshavarz   مجید اخشابی, دستنوشته ها, پیام هفته   10 نظر   1564 بازدید   |

پیام هفته: صدا


دو عاشق همیشه با یکدیگر آرام صحبت می کنند و وقتی خیلی عاشقند غالبا در گوش هم نجوا می کنند.
دو مخاصم با یکدیگر بلند صحبت می کنند، فریاد می زنند، در حالیکه با هم فاصله ای ندارند.
چرا؟!
بلندی صدا مگر با فاصله نباید متناسب باشد؟!
در جایی خواندم که فاصله ی قلبها نيز در رسیدن صدا ملاك است.
وقتی قلبهای دو عاشق بهم نزدیکند فقط نجوا  و وقتی که از هم دورند فقط فریاد است که می تواند صدایشان را از کنار یکدیگر به هم برساند.
جالب اینجاست که گاهی قلبهایمان حتی بدون اجازه از ما به قلبهای دیگر نزدیک می شوند و گاه دور...
یادمان باشد زین پس نزدیکی و دوری را علاوه بر فاصله ی ظاهری با معیار فاصله های قلبهایمان نیز اندازه بگیریم! مهم است!! خیلی مهمتر از فاصله ظاهری.
و سرآخر از عاشقترین می گویم.
او که از همه به ما عاشقتر است بلند حرف نمیزند حتی نجوا هم نمی کند و اگر عاشقش باشیم صدایش را در وجودمان حس می کنیم، او بدون کلمه با ما سخن می گوید اگر عاشقش باشیم...
بارها و بارها به این فکر کرده بودم که صدای خدا را در ذهنم طراحی و تصور کنم اما به واقع همیشه از آنچه می پنداشتم زیباتر بود و شاید با این تفاسیر دیگر نیازی نباشد به دنبال شکل و نوع صدایش باشم، اگر او را درون قلبم داشته باشم.
مجید اخشابی، بیستم آبان ۹۳
2
2
0
2 نفر

10 نظر

 1. آی قبیله خداتون عاشقه... سلام استادعزیز.ممنونم ازپیام بسیاردلنشینتون.ناخودآگاه اشکم سرازیرشد...درحدیث قدسی آمده که خداونددردلهای شکسته است...یادمون باشه هروقت دلمون ازدنیایی هاگرفت،آسمان رودریابیم..لحظاتتون خدایی وپرازآرامش.
 2. سلام آقای اخشابی عزیز بسیار زیبا و دلنشین گفتین و واقعا هم برای من این حس هست که با قلبمون حس میکنیم و همینطور هم خدارو در دلهایمان با سکوت حس میکنیم و آرام میشویم خیلی ممنون بسیار عالی بود و عکستون هم خیلی زیبا و دلنشین بود smiley17 ممنون سلامت و شاد باشید و لحظاتتون سرشار از آرامش و عشق باشد انشال..

  سلام آقای اخشابی عزیز بسیار زیبا و دلنشین گفتین و واقعا هم برای من این حس هست که با قلبمون حس میکنیم و همینطور هم خدارو در دلهایمان با سکوت حس میکنیم و آرام میشویم خیلی ممنون بسیار عالی بود و عکستون هم خیلی زیبا و دلنشین بود smiley17 ممنون سلامت و شاد باشید و لحظاتتون سرشار از آرامش و عشق باشد انشال..
 3. زیباست....
  یاد این بیت افتادم:

  ناله را هرچند می خواهم که پنهان برکشم
  سینه می گوید که من تنگ آمدم فریاد کن

  زیباست....
  یاد این بیت افتادم:

  ناله را هرچند می خواهم که پنهان برکشم
  سینه می گوید که من تنگ آمدم فریاد کن
 4. به نام حضرت دوست
  سلام علیکم
  نشود فاش کسی آنچه میان من وتوست ♡
  تااشارات نظر نامه رسان من وتوست♡
  گوش کن بالب خاموش سخن میگویم♡
  پاسخم گوبه نگاهی که زبان من وتوست♡
  دست تون درد نکنه ازپیام هفته خیلی کلام تون دلنشین وزیبا بود؛ واقعا همینطور هست که میفرمایید کاش همیشه دلها به هم نزدیک باشن
 5. ممنون. واقعا زیبا و تأثیر گذار بود

 6. دوری به تن لیک از دلم اندر دل تو روزنی است
  زان روزن دزدیده من چون مه پیامت میکنم
  من آینه دل را زتو اینجا صقالی می دهم
  من گوش خود را دفتر لطف کلامت میکنم
  در گوش تو در هوش تو واندر دل پرجوش تو
  این ها چه باشد؟ تو منی وین وصف عامت میکنم...
  سلام و تشکر از اینکه برای لحظاتی سیل اشک عشق رو بر دیدهیمان مهمان کردید....
 7. سلام نمی دانم چه بگویم که دل شاد شوی جز همان خدای که همه چیز از زمین و آسمان و کوه و دریا و بی نهایت را آفرید می خواهم شاد شاد وسالم و سلامت و در امنیت و هیچ وقت من نوعی و شمارا از خودش دور و تنها نگذار هر لحظه به لحظه کنار مان هست تا وقتی که آن نفسی که خود داده رابگیر هرگز اینگونه نبینم و سخن اینگونه نخوانم و نشنم همیشه مثل لبخندی که روی صورت هست روی دلت باشد شاد شاد شاد باشی قربانت smiley17 smiley32 smiley6 smiley9

  سلام نمی دانم چه بگویم که دل شاد شوی جز همان خدای که همه چیز از زمین و آسمان و کوه و دریا و بی نهایت را آفرید می خواهم شاد شاد وسالم و سلامت و در امنیت و هیچ وقت من نوعی و شمارا از خودش دور و تنها نگذار هر لحظه به لحظه کنار مان هست تا وقتی که آن نفسی که خود داده رابگیر هرگز اینگونه نبینم و سخن اینگونه نخوانم و نشنم همیشه مثل لبخندی که روی صورت هست روی دلت باشد شاد شاد شاد باشی قربانت smiley17 smiley32 smiley6 smiley9
 8. هوالعشق. با سلام و سپاس فراوان.بسیار زیبا نوشتید و بسیار درس بزرگی امروز از شما یاد گرفتم من خودم هیچوقت به این موضوع فکر نکرده بودم.خدا عاشقترین است عاشقترینی که فقط باید صدایش را در وجودمان حس کنیم و امیدوارم برای ما آدمهای زمینی هم اینطور باشد که وقتی با معشوق زمینیمان که دور از ماست در خفا و با نجوا صحبت می کنیم لااقل اگر نمی شنود حداقل نجوایمان را حس کند.موید باشید.

  هوالعشق. با سلام و سپاس فراوان.بسیار زیبا نوشتید و بسیار درس بزرگی امروز از شما یاد گرفتم من خودم هیچوقت به این موضوع فکر نکرده بودم.خدا عاشقترین است عاشقترینی که فقط باید صدایش را در وجودمان حس کنیم و امیدوارم برای ما آدمهای زمینی هم اینطور باشد که وقتی با معشوق زمینیمان که دور از ماست در خفا و با نجوا صحبت می کنیم لااقل اگر نمی شنود حداقل نجوایمان را حس کند.موید باشید.
 9. ﻫﻮﺍﻟﺠﻤﻴﻞ
  ﭘﻴﺎﻡ ﻓﻮﻕ ﺍﻟﻌﺎﺩﻩ ﺯﻳﺒﺎ ﻭ ﻋﻤﻴﻘﻲ ﺑﻮﺩ .ﺑﺴﻴﺎﺭ ,ﻳﻘﻴﻨﺎ ﻫﻤﻴﻨﮕﻮﻧﻪ ﺍﺳﺖ ﺍﻭ ﻫﻤﻪ ﺟﺎ ﻭ ﻫﺮ ﻟﺤﻈﻪ ﺑﻪ ﺯﻳﺒﺎﺗﺮﻳﻦ ﻭ ﺩﻟﻨﺸﻴﻦ ﺗﺮﻳﻦ ﺣﺎﻟﺖ ﺣﺎﺿﺮ ﺍﺳﺖ ﺍﻣﻴﺪﻭﺍﺭﻡ ﺣﻀﺮﺕ ﺩﻭﺳﺖ ﻧﮕﺎﻩ ﭘﺮﻣﻬﺮﺷﺎﻥ ﻭ ﻟﺒﺨﻨﺪ ﺭﺿﺎﻳﺘﺸﺎﻥ ﺭﺍ ﺑﺮ ﻣﺎ ﺭﻭﺯﺍﻓﺰﻭﻥ ﮔﺮﺩﺍﻧﻨﺪ ,ﺍﻧﺸﺄﺍﻟﻠﻪ.
 10. سلام اقا مجید واقعا حرفتون پیامتون بسیار عالی فوق العاده زیباست . خدا هر ثانیه هر دقیقه تو قلبهای ما هست به هر چه از ذهنمون می گذره باخبر اصلا اگه به زبونمون هم نیاد خدا در درون قلب ما هست اقا مجید واقعا حرف زیبایی گفتی ممنونم مرسی
اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.