پیام: نقاب مجازی

22 آبان 1393   nedakeshavarz   مجید اخشابی, دستنوشته ها, پیام هفته   7 نظر   1411 بازدید   |


یادمه زمان خردسالی، بچه هایى بودن که توو کوچه و خیابون زنگ مردم و همسایه ها رو میزدن و فرار میکردن؛ حتی علتش رو خودشون هم نمی دونستن، از روی دشمنی هم نبود. یه جورایی از آزاررسانی و يا  استرسی که به خودشون وارد میشد و فراری که بعدش میکردن لذت می بردن.
همينطورافرادی بودن که تلفنی مزاحم میشدن، زنگ میزدن، فوت میکردن و بعد قطع می کردند 
البته چون فکر میکردن کسی نمی بینه یا نمیشناسشون، کار خوبی میکنن.
الان خدا رو شکر نسل اینگونه مزاحمها حتی در عقب مونده ترین شکلش منقرض شده ولی متاسفانه این عادت شاید از طریق وراثت و یا ژن به افراد متجددتری که در دنیای مجازی و دیجیتال دستی بر آتش دارند، منتقل شده. هنوز فکر می کنند ناشناس بودن، اسم مجازی داشتن و... به مفهوم پنهان بودن و عدم دسترسی بهشونه.
کامنتهای بی ادبانه میذارن، توهین میکنن، بخل و حسادت و کینه می ورزن و به هرحال به نوعی درونیاتشون رو منتقل و آشکار میکنن، به این خیال که نقاب روی صورتشون مانع از دیدن چهره ی واقعیشون میشه، غافل از اینکه در خوشبینانه ترین حالت اگر هیچکس متوجه نشه که چه کسی هستند و چرا این کار رو میکنن ناخودآگاه پیش خدا و وجدانشون در درازمدت سرافکندگیشون محفوظ باقى ميمونه!
ضمن اینکه اگر آدمها برای شخصیت حقیقی و وجدانشون کمتر از سايرين اهمیت قائل باشن اساسا بی هویت تلقی میشن.
البته امیدواریم که اینگونه افراد که خیلی خیلی تعدادشون کمه و غالبا هم انگشت نما هستن با یک استحاله ی مبارک به هویت اصلی و شخصیت خوبشان رجعت پیدا کنند.
در پایان از همه ی شما دوستان خوبی که با پاکی و شرافت خودتون حرمت پاکی و امنیت فضای مجازی رو تضمین می کنید صمیمانه قدردانی و تشکر میکنم.
از نگاه غیرتمندتون بسیار سپاسگزارم و عرض میکنم برای افراد بی هویت و بی تشخص بهیچ وجه ارزش و اهمیت قائل نشید.
و قرارمان این باشد:
به دشمنانمان هزاران بار برای دوست شدن فرصت بدهیم
ولی به دوستانمان حتی یک بار هم برای دشمن شدن، نه!
مجید اخشابی، ۲۲ آبان ۹۳

1
1
0
1 نفر

7 نظر

 1. سلام استادعزیز.ممنون ازپیامتون.واقعادرعصرکنونی وباپیشرفت تکنولوژی انواع واقسام مزاحمتهاوآزارهادیده میشه.باخوندن پیام شمایاداین بیت حافظ افتادم:مباش درپی آزاروهرچه خواهی کن/که درشریعت ماغیرازاین گناهی نیست..انشاءا...چنین افرادی به راه راست هدایت شوند.
 2. سلام علیکم خدمت آقای اخشابی
  واقعا درست میفرمایید هرچند که کسی کارشون هم نداشته باشه بازتاب اعمالشون یه جایی تواین دنیا گریبان شون رو میگیره وواقعا هیچ چیز بدت از مردم آزاری نیست که همون حق الناس هست به قول شاعر
  می بخور منبر بسوزان مردم آزاری من. .
 3. سلام آقای اخشابی عزیز از شنیدن این فرد تقلبی که باعث ناراحتی شما شد واقعا ناراحت شدم علت این کار نمیدونم حسودی هست یا هر چیز ولی حق سواستفاده از نام شمارو اصلا نداشت ...خداروشکر که این موضوع بخیر گذشت انشال.. سلامت و شاد باشین smiley17
 4. سلام
  ناراحت کننده س smiley24
  این افراد بیمارن...!
  خداوند به حالشون رحم کنه....

  سلام
  ناراحت کننده س smiley24
  این افراد بیمارن...!
  خداوند به حالشون رحم کنه....
 5. سلام بر آقای اخشابی عزیز کلامتان بسیار عالی بود.متشکرم ...و برای چنین افرادی متاسفم.و با کلامتان شدیدا موافق هستم. انشاالله به راه راست هدایت شوند...سلامت و شاد باشید.

 6. هوالحکیم. با سلام و سپاس فراوان.کلاً چندین ساله که من در کار آدمهای مزاحم و اساساً خوده کلمه ی مزاحم ماندم.نمی دونم واقعاً چه کیفی چه لذتی از این کارشون می برند که نه در خیابان،نه در گوشی تلفن همراه،نه در محیط مجازی و نه حتی در حریم شخصی افراد ول کن آدمها نیستند.نمی دونم... ایناهم یه جور خوش هستند اونم فقط اینجوری.

  هوالحکیم. با سلام و سپاس فراوان.کلاً چندین ساله که من در کار آدمهای مزاحم و اساساً خوده کلمه ی مزاحم ماندم.نمی دونم واقعاً چه کیفی چه لذتی از این کارشون می برند که نه در خیابان،نه در گوشی تلفن همراه،نه در محیط مجازی و نه حتی در حریم شخصی افراد ول کن آدمها نیستند.نمی دونم... ایناهم یه جور خوش هستند اونم فقط اینجوری.
 7. باسلام هر انچه نهان و پنهان بود به قول معروف گفته شده ماهم دعا می کنیم به راه راست هدایت شون عالی وعالی بود ه مثل همیشه می بخشید من آخر از همه متن های شما را می خوانم به خاطر 00000 در همه حال به ید خدا مهربان که هر چیزی به به نوعی آفرید

  باسلام هر انچه نهان و پنهان بود به قول معروف گفته شده ماهم دعا می کنیم به راه راست هدایت شون عالی وعالی بود ه مثل همیشه می بخشید من آخر از همه متن های شما را می خوانم به خاطر 00000 در همه حال به ید خدا مهربان که هر چیزی به به نوعی آفرید
اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.