در گذشت بزرگ مرد ادب و شعر ايران استاد مشفق كاشانى تسليت باد. او براستى جلوه ى زيبايى از نام بلندش بود و الگويى بى بديل در بزرگ منشى و كمال...
روحش شاد

به گزارش خبرگزاری میزان اخشابی با اشاره به همکاریهایش با مشفق کاشانی به میزان گفت: همکاری من با استاد مشفق کاشانی به سالهای جوانی من بر می گردد و من نخستین شعرهایم را در تهران نزد ایشان بردم و با وجود سن کمی که داشتم ایشان به گرمی از من استقبال کردند.

روایت مجید اخشابی از نخستین دیدارش با مشفق
مجید اخشابی با اشاره به اتفاقی که در نخستین دیدارش با استاد مشفق کاشانی روی داد افزود: من نوجوان شانزده ساله ای بودم که از شهر تنکابن به تهران آمدم تا ایشان را زیارت کنم و شعرهایم را عرضه کنم. به دلایل مختلف من یک ساعت دیرتر به قراری که در منزل ایشان داشتم رسیدم ولی استاد مشفق به همراه اعضای خانواده با روی باز از من استقبال کردند.

 

وی افزود: ایشان حدودا یک ساعت در انتظار من که یک جوان ساده بودم باقی مانده بودند تا این دیدار صورت بگیرد. این برایم درس ادب بود.

این خواننده و نوازنده سنتور تاکید کرد: اخلاق، مردمداری و هنر استاد مشفق کاشانی و برخوردشان با دیگران به گونه ای بود که همه از سیاستمداران گرفته تا هنرمندان و مردم عادی احترام خاصی برای ایشان قائل بودند.

 

مشفق بر روی ملودی شعر گذاشت و اصفهانی نیز پیشنهاد اجرا را داد
 این خواننده و آهنگساز کشورمان با اشاره به آهنگسازیش برای یکی از اشعار مشفق با نام "ابر" که در آلبوم "شکوه" محمد اصفهانی عرضه شده به میزان گفت: ابتدا ملودی "ابر" خلق شد و وقتی استاد مشفق ملودی ترانه را شنیدند، خوششان آمد و گفتند که بر روی این ملودی شعر "ابر" را بگذاریم و برای اجرا نیز این خود محمد اصفهانی بود که پیشنهاد اجرا را به من دا.

اخشابی ضمن ابراز همدردی با خانواده مشفق کاشانی و جامعه هنر و شعر کشورمان آرزو کرد که جوانان ایرانی بتوانند جایگزین خوبی برای اساتیدی همچوی وی باشند.

13
12
1
14 نفر

6 نظر

 1. سلام علیکم
  خدا بیامرزدشون وروح شون شاد
  انشاالله که مورد رحمت حضرت حق قرار بگیرند
  دست تون درد نکنه از بابت این پیام بسیار به موقع
 2. سلام
  روحشان شادو یادشان گرامی باد.
 3. اشعار بسيارزيباودلنشيني سرودند.
  روحشون شاد.
 4. سلام آقای اخشابی عزیز روح استاد مشفق کاشانی شاد و یادش گرامی سپاس از شما سلامت و شاد باشید
 5. سپاس فراوان.روحش شاد.
 6. سلام استاد عزیزم!
  " یادش گرامی "
  سلامتی شبانه روزی شما رو از خدا خواهانیم!
  از اینکه خاطرات زیبای نوجوانیتون پلی شده
  برای محبوبیت جوانیتون
  خرسندیم
  امید که سالها سال جوان- سرزنده و شاد باشید !
اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.