پیام مجید اخشابی در هفته اول خرداد 94 بمناسبت اعیاد شعبانیه

 

شخصی به بودا گفت “من خوشبختی می خواهم”

بودا پاسخ داد : نخست “من” را حذف کن که حکایت از نفس دارد ؛ سپس “میخواهم” را حذف کن که حکایت از میل و خواسته دارد… اکنون آنچه که با تو باقی می ماند خوشبختی است. آری خوشبختی به همین سادگی و نزدیکی در دسترس است... به یاد داشتن و درک داشته ها و شکر گزاری و زندگی در زمان حال آدمها را خوشبخت می کند.... در پناه حضرت دوست هفته اول خرداد ماهتان به یمن اعیاد شعبان قرین خوشبختی و روشنی باد .

94.3.2 مجید اخشابی

پیام مجید اخشابی در هفته اول خرداد 94 بمناسبت اعیاد شعبانیه

 

18
17
1
19 نفر

16 نظر

 1. سلام اقای اخشابی
  مرسی ...متن فوق العاده تاثیرگذار بود
  عکستون در دامان طبیعت هم بسیارزیباست
  خداروشکر که خوشبختیم
  اعیاد شعبانیه رو به اقای اخشابی و همه ی دوستان نازنینم تبریک میگم
 2. سلام آقای اخشابی عزیز عکستون بسیار زیبا و عالیست و متنتون هم بسیار قشنگ و آموزنده..خیلی عالی و آرامش بخش بود هم متن و هم عکستون در این طبیعت زیبا..
  ممنونم از شما خوشبختی را برای شما و خودمان آرزو میکنم ایام شعبانیه و هفته اول خرداد بر شما مبارک و سلامت و شاد باشید

  سلام آقای اخشابی عزیز عکستون بسیار زیبا و عالیست و متنتون هم بسیار قشنگ و آموزنده..خیلی عالی و آرامش بخش بود هم متن و هم عکستون در این طبیعت زیبا..
  ممنونم از شما خوشبختی را برای شما و خودمان آرزو میکنم ایام شعبانیه و هفته اول خرداد بر شما مبارک و سلامت و شاد باشید
 3. سلام استاد گرامی!
  اعیاد شعبانیه بر شما و خانواده عزیزتون مبارک!
  چه عکس جالبی و چه خنده جالبتری!
  براستی که خوشبختی در چند قدمی انسانست اما عده ای آنرا نمی بینیم

  خانم کشاورز!
  عید شمام مبارک!
 4. سلام عیدشماهم مبارک

  سلام عیدشماهم مبارک
 5. 《حضرت بودا ( ع)》حجت خدا

  《حضرت بودا ( ع)》حجت خدا

  خدا را چه دیدی شاید هم اصلاً خود خدا باشه! ما و خود بنده باورمان اینطور است.

  خدا را چه دیدی شاید هم اصلاً خود خدا باشه! ما و خود بنده باورمان اینطور است.
 6. مثل همیشه عالی حرف ندارید
 7. سلام
  سپاس...
 8. سلام عالی زیبا بود. تولد حضرت عباس مبارک باش
 9. با سلام عالی 00000 نیمه شعبان را به شما و خانواده محترم تبریک 0000
 10. سلام اقای مجید اخشابی متن زیبایی نوشته اید ای کاش خوشبختی به این راحتی بود ولی افسوس که سختی های روزگار خوشبختی را کامل از بین برده است باز هم به خاطر متن زیبایتان ممنون من هم از ایزد راستی در هفته ی اول خرداد و اعیاد شعبانیه برای شما ارزوی خوشبختی و سعادت میکنم و به خاطرعکس زیبایتان که گذاشتید بسیار تشکر میکنم و اعیاد شعبانیه را نیز به شما و همه ی کابران سایت تبریک میگویمnya97
 11. متن زیبایی بود.یاد ایمیلی از یکی از دوستان افتادم که برایم بسیار تأمل برانگیز بود.


  " اثــــــر "

  بله اثر، اثر درواژه به معنای ردّ ، نشان ، رد پا

  من فکر میکنم خیلی ، خیلی خیلی از آدم ها هستند که می ایند و می روند اما از آنها یاد نمی شود. کمی دقت کنیم... اگر بر مبنای کتب مقدس تاریخ حضور انسان آگاه و عاقل را ده هزارسال فرض کنیم ... چند میلیارد انسان آمده اند و رفته اند؟ چه تعداد از این ها یادشان باقی مانده ( از ابتدای تاریخ تا کنون)

  "اثر" ، متعلق به هرکسی نیست.

  اثر تنها یک واژه نیست اثر یک محور افقی است که در یک سو به بی نهایت منفی و درسوی دیگر به بی نهایت مثبت ختم می شود.

  نقطه صفر مرکزی این محور جاییست که انسان های بیشماری آنجا قرار گرفته اند( فارغ از آنها که براثر مسایل جبری در اوان کودکی و جنینی مرده اند)

  هر انسانی بسته به شرایط جبری و اختیاری در نقطه ای از این محور قرار میگیرد. تمام تصمیم ها، انتخاب ها، کردارهای هدفمند و ناخواسته و نیز جبر جغرافیا، والدین و... بر جایگاه ما، در این محور تاثیرگذاراست و البته برای هرکس میزان این واژه ها نسبت های خودرا دارد( درواقع قانون نسبیت برتمام محور و مولفه های آن حاکم و جاریست)

  از نقطه صفر مرکزی آدم هایی به سمت اثر منفی و افرادی به سمت اثر مثبت حرکت می کنند و عده ای هم هستند که ناگهان با جهشی بلند از نفطه ای در سمت محورمنفی درنقطه ای از محور مثبت فرود می آیند و همین داستان نمونه مشابه و برعکس هم دارد.

  انسان های بزرگ و تاریخ ساز این اثر را در وسعت و عمق بزرگتر و ژرف تری به منصه ظهور رسانده اند افرادی چون عیسای مسیح ، محمد (ص) ، مهاتما گاندی ،چون آدولف هیتلر ، آلبرت انیشتین ، ملاصدراو...

  آنها که از عمق و وسعت زیادی در میزان اثر گذاری برخوردار نیستند این اثرگذاری شان ناپایدار و در محدوده فامیلی و محلی محبوس است و قطعاً بعد از اندک زمانی اثرشان رنگ باخته به جمع فراموش شدگان می پیوندند. اینان به جای آنکه به اثرخود در هستی بیاندیشند در محور عمودی مادیات و زندگی شخصی خود حرکت می کنند از زندگی معمولی به زندگی مرفه ، از ثروت کم به ثروت زیاد از خودرو معمولی به خودرو لوکس ... ، دلایل زیادی برای این وجود دارد که انسان های زیادی نمی تواندد اثر گذارباشند و از آنها در طول تاریخ یاد شود که البته در این مقال کوتاه نمی گنجد.

  باشد که تصمیم قوی داشته باشیم وسعت و عمق اثرمان آنچنان باشد که در محور اثر در نقطه های نورانی قرار بگیریم.

  البته ... البته یادمان باشد

  آدم هایی که از کنارما عبور می کنند ، هرکدامشان قهرمان داستان زندگی خویش اند.
 12. با سلام و سپاس بیکران.پیام بسیار آموزنده و زیبایی بود.من هم برای شما دعا می کنم در پناه حضرت دوست لحظات خوشی داشته باشید.
اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.