به گزارش فارس، مجید اخشابی، خواننده و آهنگساز مطرح ایرانی در گفت و گو با ستاد خبری جشنواره آیینی، فرهنگی، هنری و تجسمی شمسه با اشاره به این که برگزاری مجموعه جشنواره های شمسه گامی بلند در جهت ایجاد فرهنگ همدلی میان مردم مناطق مختلف شهر تهران است، گفت: برگزاری هر ساله مجموعه جشنواره های شمسه اتفاق بسیار خوب و قابل تقدیری است که می تواند در راستای پیدایش وحدت و همدلی در خانواده های ساکن محلات تهران و از سوی دیگر ارتقای فرهنگ شهرنشینی اثرات مفید و مثبتی بر جا بگذارد.

وی افزود: این جشنواره بدون شک می تواند از سویی موجب آشنایی مردم با عرصه های مختلف فر هنگی و هنری و از سوی دیگر، سبب ارتقای سطح یکرنگی، دوستی و مهربانی در فضای محله و همسایگی منجر شود.

اخشابی با اشاره به مسائل کیفی جشنواره های شمسه تاکید کرد: لازم است مسئولان و دست اندرکاران در پیشرفت ابعاد کیفی حوزه های مختلف جشنواره بکوشند و ابعاد کیفی را به سطحی برسانند که بتواند با هدفمندی و برنامه ریزی های درست و کارشناسانه به آینده استعدادهای تهرانی به ویژه نوجوانان و جوانان لایق و هنرمند، سمت و سوی صحیحی دهند.

این خواننده و آهنگساز ایرانی به ستاد خبری جشنواره های شمسه گفت: یکی از نقاط قوت شمسه، توجه این جشنواره به هنر سرود و موسیقی و شناسایی هنرمندان بااستعداد و متعهد است.

اخشابی خاطرنشان کرد: توجه کارشناسانه دست اندرکاران و داوران این جشنواره به موسیقی اصیل، می تواند به کشف «صداهای برتر شمسه ای» و شکل گیری یک جریان هنری موسیقیایی متعهد و اثرگذار در ایران اسلامی منتهی شود.

مجموعه جشنواره های آئینی، فرهنگی، هنری و تجسمی شمسه برای چهارمین سال پیاپی در 12 عنوان جشنواره «قرآن در زندگی»،«نهج البلاغه وزندگی»، «دعا و نیایش»، «فیلم»، «تئاتر»، «نقاشی و تندیس»، «گرافیک و تصویر سازی»،«خوشنویسی»، «سرود و موسیقی»، «کاریکاتور»، «شعر و ادب» و «عکس» در سطح تهران برگزار می شود. شرکت برای عموم شهروندان آزاد  است.

 

شمسه

 28/6/94

فارس نیوز

7
7
0
7 نفر

4 نظر

  1. سلام سپاس....
  2. سلام وسپاس بیکران

    سلام وسپاس بیکران
  3. تشکر استاد،عالی بود.
  4. سلام آقای اخشابی عزیز عالی بود ممنون
    سلام سحرجان ممنون
اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.